• Układy opisane przez sprzedawców jako BULK

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Układy opisane przez sprzedawców jako BULK


przez swees 4 grudnia 2017, 21:05
Witam. Czy mają koledzy często (lub chociaż raz) styczność z układami sprzedawanymi przez naszych rodzimych dystrybutorów jako "BULK*" *układy nowe, ściągnięte z nowych płyt/kart? Jakiś czas temu kupiłem trzy sztuki 216-0810005 DC16, otrzymałem je odcięte z jednej rolki (trzy razem). Problem w tym, że jeden zadziałał bez zarzutu, natomiast z dwoma są hece. Po zamontowaniu w A1286 oba generowały artefakty (na innym moście ok). Napisałem do sprzedawcy, odpowiedzi nie otrzymałem, a z natłoku obowiązków temat gdzieś przemknął. Teraz zamontowałem jeden z tych mostów na kolejnego A1286, który wstał bez problemu po diagnostycznym dmuchnięciu w stary układ, włączam z rzeczonym BULKiem, a tu standardowy "plimk", ale ekran czarny. Reset NVRAM nic nie daje. Oczywiście ponownie będę nalegał na sprzedawcę o wymianę tych układów, ale chciałbym również poznać wasze doświadczenia z tymi mostami. Dziwną rzeczą jest to, że bardzo łatwo pociemniały (jak stawiam układy na co dzień - wyglądają jak przy zakupie). Czyli może pod nazwą BULK kryją się szlify lub odpady produkcyjne?

Ciekawostka: zostając w temacie 216-0810005, jeden z bardziej znanych sprzedawców posiada w ofercie na portalu aukcyjnym ten most z datą na foto 1656 ;) Czy chińskie lata są dłuższe co do ilości tygodni niż nasze?

Re: Układy opisane przez sprzedawców jako BULK


przez Google Adsense [BOT] 4 grudnia 2017, 21:05

#2 Re: Układy opisane przez sprzedawców jako BULK


przez arvika 4 grudnia 2017, 22:23
W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Układ z DC1656, czyli coś kombinowany. My mamy układy tzw. BULK, są to wyluty seryjne, układy mają takie samo DC i tydzień. Sprzedaliśmy ich bardzo dużo, do tej pory nie było żadnej reklamacji.
Testowanie układów 216-0810005 bulk na płytach 820-2915 to niefortunny wybór. Płyty same w sobie mają często problem z laminatem i mimo nowego układu sieją artefaktami.

#3 Re: Układy opisane przez sprzedawców jako BULK


przez swees 6 grudnia 2017, 18:44
Zamontowałem DC17 z innego źródła, opisane jako nowe, niewylutowywane itd. I...? Działa, więc to nie wina laminatu z Apple, tylko niewiadomego pochodzenia i wątpliwej jakości mostków typu BULK.

#4 Re: Układy opisane przez sprzedawców jako BULK


przez arvika 6 grudnia 2017, 19:25
Super, bardzo się cieszę że poszło. Monitoruj tą płytę, lubią wracać po 2-3 miesiącach.

#5 Re: Układy opisane przez sprzedawców jako BULK


przez swees 6 grudnia 2017, 22:05
Również doświadczyłem kiedyś powrotów tych płyt po wspomnianym przez Ciebie czasie. Dlatego obecnie wraz z układem GPU wymieniam komplet pamięci VRAM, niezależnie od tego, czy to Hynix czy Samsung. Odnoszę wrażenie, że to rozwiązuje problem.

Re: Układy opisane przez sprzedawców jako BULK


przez Google Adsense [BOT] 6 grudnia 2017, 22:05
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.