• Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez SPIOH1979 3 października 2017, 18:22
iPad 2 WIFI 16BG A1395
Płyta głównna: 820-3204-A
Urzadzenie nie ładuje baterię tylko do 3% i resetuje się samoczynnie co jakiś czas. Wyczyściłem złącze systemowe ładowarka i kabel 100% sprawne.

Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez Google Adsense [BOT] 3 października 2017, 18:22

#2 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez pawel80 3 października 2017, 18:52
Jakiej mocy jest ładowarka, której używasz? Czy kabel jaki podpinasz, jest na pewno dedykowany do iPada, a nie czasami od iPhona?

#3 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez SPIOH1979 4 października 2017, 10:56
Ładowarka ma 10W co do kabla to faktycznie głowy sobie nie dam odciąć że jest dedykowany do ipada

#4 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez SPIOH1979 6 października 2017, 20:35
pawel80 napisał(a):Jakiej mocy jest ładowarka, której używasz? Czy kabel jaki podpinasz, jest na pewno dedykowany do iPada, a nie czasami od iPhona?


Zorganizowałem oryginalny kabel niestety takie same objawy

#5 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez pawel80 6 października 2017, 23:19
10W jeżeli oryginalna to ok, ale lepsza by była 12W. Zostaw iPada pod ładowarką na dłużej, najlepiej przez kilka godzin. Nie raz już miałem, że bateria bardzo rozładowana potrzebuje trochę czasu aby poprawnie zaczęła się ładować.
Jaki prąd jest pobierany w czasie ładowanie, na wyłączonym iPadzie.
Jeżeli pozostawienie na kilka godzin ładowania nic nie da, to bateria do wymiany. Przed zakupem nowej, możesz jeszcze spróbować ją podładować bezpośrednio z zasilacza serwisowego (napięciem 4V natężenie na 1A), a następnie sprawdzić, czy tajemniczy próg 3% zostanie przekroczony.

#6 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez SPIOH1979 7 października 2017, 22:26
Ipad był podłączony dwa dni i ani drgnie powyżej 3%. Nie mogę powiedzieć niestety jaki jest pobór prądu bo nie jest otwarty jeszcze. Miałem kiedyś Ipada 4 z takimi samymi objawami ale wymiana baterii nie pomogła niestety może tym razem będzie inaczej.

#7 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez Vogelek23 7 października 2017, 22:33
SPIOH1979 napisał(a):Nie mogę powiedzieć niestety jaki jest pobór prądu bo nie jest otwarty jeszcze.
No chyba żartujesz? Allegro, aukcja 6127988655. Narzędzie niezbędne przy naprawach telefonów, tabletów i innych, zasilanych/ładowanych z USB.

Obrazek

Ładowarka 10W powinna wystarczyć do naładowania wyłączonego iPada 2. Niestety, musisz otworzyć urządzenie, bo samo się nie naprawi (chyba, że jeszcze nie próbowałeś to zrób najpierw twardy reset - przytrzymaj Power button i Home button do momentu, aż po zgaśnięciu pojawi się logo Apple, wtedy szybko puść oba przyciski). Jak reset nie pomoże, to zmierz napięcie baterii.

#8 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez pawel80 7 października 2017, 23:50
Łukasz wyprzedziłeś mnie z tym zdjęciem, miałem właśnie przed chwilą je zamieścić. :D
Wracając do problemu ładowania, to jeżeli twardy reset nie pomoże, a ty w dalszym ciągu nie będziesz miał chęci go otwierać. To można pokusić się o Update systemu iPada z pod Recovery. Dokonać tego można w ten sposób, że wyłączamy tablet na początek, następnie odłączamy kabel zasilania. Później wciskamy przycisk Home i trzymając go w pozycji wciśniętej podłączamy kabel zasilający. iPad po krótkiej chwili powinien wejść w tryb recovery, a na ekranie pojawi się logo iTunes z prośbą podłączenia sprzętu do komputera i przeprowadzenia aktualizacji.
Oczywiście pamiętaj o tym, że ten proces niesie ze sobą pewne ryzyko np. kabel lub złącze nie będzie ze sobą wystarczająco dobrze stykać i w czasie instalacji może dojść do przerwania komunikacji, wtedy Apple może przestać z nami już gadać obrazkowo. To samo się tyczy softu jeżeli miał np. robiony Jailbreak to po aktualizacji może się okazać, że masz ładną cegłę.
Odnośnie ładowarek do tabletów np. Apple ja osobiście od oryginalnej 12W wolę niezastąpioną ładowarkę Asusa AD2022M20 5V/2A or 9V/2A. Niejednokrotnie odratowała baterie w dużo szybszym czasie i bezproblemu, niż od firmy z pod znaku ugryzionego jabłka.

#9 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez SPIOH1979 9 października 2017, 20:55
pawel80 napisał(a):można pokusić się o Update systemu iPada z pod Recovery

Zrobiłem update z poziomu recovery niestety bez rezultatu.

#10 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez pawel80 9 października 2017, 23:03
Zatem z prostych rzeczy jakie możesz bez problemowo wykonać, to podładuj baterie na zewnątrz, a następnie sprawdź. Jak również warto podmienić port zasilania.
Przy okazji jak go już otworzysz podaj jakie napięcie daje bateria i jaki masz model płyty głównej.

#11 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez SPIOH1979 5 listopada 2017, 11:42
Ipad po podłączeniu pod ładowarkę pobiera 0.83A następnie po zgaszeniu ekranu pobór prądu waha się przez chwilę pomiędzy 0.10A a 0.23A i po chwili urządzenie w ogóle nie pobiera prądu lub bardzo mało w około 0.02A. Po wzbudzeniu pobiera około 0.75A. Po którymś z kolei kilkugodzinnym ładowaniu pozom naładowania baterii od razu wskoczył na 76% odłączyłem tablet od ładowania i rozpocząłem rozładowywanie baterii Youtube itp. co ciekawe po kilkunastu minutach poziom naładowania baterii nie zmniejszał się dopiero po restarcie poziom naładowania baterii się zmienił. Czy to może wskazywać na uszkodzenie baterii ?

#12 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez mmike 5 listopada 2017, 11:53
Dokładnie. Tak opisany przez Ciebie problem wskazuje na uszkodzenie baterii.

#13 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez Vogelek23 5 listopada 2017, 12:07
Pozostaje Ci zatem otworzyć iPada, spisać dane, wymagane zasadami działu (i uzupełnić nimi post #1) oraz podstawić nową baterię. Ponad miesiąc klient czeka na update a Ty do tej pory nie otworzyłeś urządzenia? Ech...

#14 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez SPIOH1979 11 listopada 2017, 17:11
Wym
Vogelek23 napisał(a):Pozostaje Ci zatem otworzyć iPada, spisać dane, wymagane zasadami działu (i uzupełnić nimi post #1) oraz podstawić nową baterię

Wymieniłem baterię niestety problem pozostał Ipad nadal nie ładuje. W trybie stand-by pobór prądu 0,01A albo żaden po wzbudzeniu 0.54A i systematycznie spada.
Z tego co widzę to ktoś już tu był dotyk nie był oryginalny i jedna z osłon jest trochę pogięta jednak pod nią nie widać śladów ingerencji w komponenty.

#15 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez Vogelek23 11 listopada 2017, 21:17
Zmierz napięcia do masy na gnieździe baterii (podłączona ładowarka i bateria).

#16 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez SPIOH1979 13 listopada 2017, 12:23
Mam tam 3.87V na podłączonej baterii i ładowarce na wzbudzonym urządzeniu i około 3.90V-3.91V w stand-by
Urządzenie co jakiś czas restartuje się samoczynnie.

#17 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez SPIOH1979 17 listopada 2017, 16:44
Vogelek23 napisał(a):Zmierz napięcia do masy na gnieździe baterii (podłączona ładowarka i bateria).

Podałem napięcia czy są w porządku?

#18 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez RafalB 18 listopada 2017, 10:58
w iPad często uszkodzeniu ulegają taśmy dock/lightning, później tematy podobne jak w iPhone tj układy Tristar, charger, pmu itd.

#19 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez Vogelek23 18 listopada 2017, 11:41
Urządzenie co jakiś czas restartuje się samoczynnie.
Takie zachowanie może wskazywać na uszkodzony PMU, choć sprawdziłbym port ładowania, jak sugeruje kol. RafalB. Pomiary baterii są w porządku, napięcia takie, jakie powinny być. Czy urządzenie restartuje się bez względu na to, czy ładowarka jest podłączona czy nie?

#20 Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez SPIOH1979 18 listopada 2017, 20:29
Vogelek23 napisał(a):Czy urządzenie restartuje się bez względu na to, czy ładowarka jest podłączona czy nie?

Restartuje się tylko na podłączonej ładowarce.
Podmienię port ładowania.

Re: Ipad 2 16GB A1395 nie ładuje, resetuje się


przez Google Adsense [BOT] 18 listopada 2017, 20:29
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.