• Proszę o rozszyfrowanie co to za układ

Forum rules:Click here to view the forum rules

  1. Topic title should contain the brief description of problem.
  2. Topic message should contain the extended description of problem and, the question.
  3. It is not allowed to post the attachments with complete documentations or BIOS files nor linking to any 3rd party websites hosting such files. It is only allowed to post the small portion of the documentation (up to one page per post).
  4. You can only describe one problem per topic. For each another problem you should open a new topic.
  5. It is strictly forbidden to ask for any kind of documentation or BIOS file. For such requests please use the DOCUMENTATION & BIOS/EFI REQUEST subforum.
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

#1 Proszę o rozszyfrowanie co to za układ


by Zusto 17 November 2017, 14:34
Nie mogę rozszyfrować co to za układ 6 nóżkowy SMD symbole na układzie QB0F

Re: Proszę o rozszyfrowanie co to za układ


by Google Adsense [BOT] 17 November 2017, 14:34

#2 Re: Proszę o rozszyfrowanie co to za układ


by Lesio23 17 November 2017, 21:07
Gdzie te układy są zamontowane ?.

#3 Re: Proszę o rozszyfrowanie co to za układ


by Vogelek23 17 November 2017, 22:05
Zusto wrote:Nie mogę rozszyfrować co to za układ 6 nóżkowy SMD symbole na układzie QB0F
My też nie możemy - zdjęcie daj, przecież nie jesteśmy wróżkami. "6 nóżkowy" też niewiele mówi, bo rodzajów obudów SMD z sześcioma wyprowadzeniami jest obecnie sporo.

#4 Re: Proszę o rozszyfrowanie co to za układ


by Zusto 17 November 2017, 23:06
Ładowarka do PARKSIDE 12 B2

#5 Re: Proszę o rozszyfrowanie co to za układ


by Zusto 20 November 2017, 20:17
Oto zdjęcie...

Image

#6 Re: Proszę o rozszyfrowanie co to za układ


by Vogelek23 20 November 2017, 22:31
No i wszystko jasne - to jest AP3103. Datasheet w załączniku. Zamiennie można zastosować np. OB2262, R7731A, SP6853 lub FS6830.



You have to be logged in to view the files attached to this post.

#7 Re: Proszę o rozszyfrowanie co to za układ


by Lesio23 20 November 2017, 22:35
No i wszystko jasne - to jest AP3103. Datasheet w załączniku.


A czy mógłbyś podzielić się wiedzą i zdradzić jak doszedłeś do tego że jest to AP3103 ??. Będę bardzo wdzięczny za tak cenne wskazówki.

#8 Re: Proszę o rozszyfrowanie co to za układ


by Vogelek23 20 November 2017, 22:46
Po fragmencie obwodu (trzynóżkowy tranzystor, rezystory pomiarowe, zasilanie przez szeregowe rezystory rozruchowe ~1MΩ) doszedłem do wniosku, że jest to kontroler PWM. Wyszukałem frazę "SOT23-6 PWM controller pdf" i znalazłem szereg takich kontrolerów. Ze wszystkich wyświetlonych pozycji, najbliższa temu, co widać na zdjęciu, jest aplikacja AP3103 - choć i reszta podanych przeze mnie układów ma w zasadzie bliźniaczą aplikację. Na frazę "sot23 qbof" wyrzucany jest co prawda układ MIC5321, ale aplikacja jest kompletnie inna.

#9 Re: Proszę o rozszyfrowanie co to za układ


by Lesio23 20 November 2017, 23:11
Po fragmencie obwodu (trzynóżkowy tranzystor, rezystory pomiarowe, zasilanie przez szeregowe rezystory rozruchowe ~1MΩ) doszedłem do wniosku, że jest to kontroler PWM. Wyszukałem frazę "SOT23-6 PWM controller pdf" i znalazłem szereg takich kontrolerów. Ze wszystkich wyświetlonych pozycji, najbliższa temu, co widać na zdjęciu, jest aplikacja AP3103, choć i reszta podanych przeze mnie układów ma w zasadzie bliźniaczą aplikację.

Dzięki wielkie za odpowiedź, i tylko pozazdrościć wiedzy ;) Przede mną jeszcze dłuuuuuuuuga droga, ale mam motywację :D
PS. Autora przepraszam za wcinanie się w temat, ale wydaję mi się, że przyda nam się taka wiedza ;)

Re: Proszę o rozszyfrowanie co to za układ


by Google Adsense [BOT] 20 November 2017, 23:11
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.