• APL5317 czym zastąpić..

Forum rules:Click here to view the forum rules

  1. Topic title should contain the brief description of problem.
  2. Topic message should contain the extended description of problem and, the question.
  3. It is not allowed to post the attachments with complete documentations or BIOS files nor linking to any 3rd party websites hosting such files. It is only allowed to post the small portion of the documentation (up to one page per post).
  4. You can only describe one problem per topic. For each another problem you should open a new topic.
  5. It is strictly forbidden to ask for any kind of documentation or BIOS file. For such requests please use the DOCUMENTATION & BIOS/EFI REQUEST subforum.

#1 APL5317 czym zastąpić..


by inv4der 2 November 2017, 17:25
Na płycie HP LA-4951P mam uszkodzony PU303 APL5317 robi z 5V ->3.3V (+3VEXTLP) gdzie mogę znaleźć podobny układ na płytach lub zastosować podobny?

Re: APL5317 czym zastąpić..


by Google Adsense [BOT] 2 November 2017, 17:25

#2 Re: APL5317 czym zastąpić..


by matic 2 November 2017, 19:50
Hello!

It could be replaced with ADP1712AUJZ-R7.

It is available here:
***Click***
or here:
***Click***

#3 Re: APL5317 czym zastąpić..


by inv4der 2 November 2017, 21:50
OK dziękuje bardzo jak by jeszcze znalazł coś takiego na płytach było by super ;)

#4 Re: APL5317 czym zastąpić..


by amorphe 3 November 2017, 00:35
Tutaj fragment wyszukiwania - płyty Acera i Asusa mogą nie mieć tego układu (jest oznaczony jako opcja - @)

Image

Podobny "prądowo" układ (APL5325BI-TRG - 25R marking) można spotkać na niektórych płytach Asusa - jednak ma on zamienione wyprowadzenia 1 z 3 i 4 z 5.
Czyli w płycie LA-4951P należało by go zamontować "na plecach"

Jest jeszcze łatwo "zdobywalny" SI9183DT z taką samą topologią jak poszukiwany oryginał, jednak z połowę mniejszym prądem wyjściowym (300mA vs 150mA).
Ten układzik (lub niepełny zamiennik SIP21108DT) znajdziesz wszędzie - chociażby na szerokiej gamie "wcześniejszych" płyt Asusa (serie A6xx,F3xx, F5xx, K50xx, M50xx ...)

Pamiętaj ,że przy stosowaniu zamiennika (ogólnie przy "kombinacjach" w zasilaniu wrażliwych układów) napięcie wyjściowe może się różnić od właściwego...

#5 Re: APL5317 czym zastąpić..


by Lesio23 3 November 2017, 00:51
Tutaj fragment wyszukiwania - płyty Acera i Asusa mogą nie mieć tego układu (jest oznaczony jako opcja - @)


Przepraszam, że się wcinam w temat.
Mam pytanie do kolegi amorphe - czy mógłbyś powiedzieć co to "wyszukiwarka" którą posiadasz ?

#6 Re: APL5317 czym zastąpić..  [SOLVED]


by amorphe 3 November 2017, 09:00
Lesio23 wrote:czy mógłbyś powiedzieć co to "wyszukiwarka" którą posiadasz ?


Foxit Reader - w wersji którą mam zainstalowaną, po prawej stronie na górze jest pasek wyszukiwania i obok symbol lupy (otwiera okno wyszukiwania)

Image

#7 Re: APL5317 czym zastąpić..


by Lesio23 3 November 2017, 13:22
Foxit Reader - w wersji którą mam zainstalowaną, po prawej stronie na górze jest pasek wyszukiwania i obok symbol lupy (otwiera okno wyszukiwania)

Źle się wyraziłem ;) bardziej mi chodziło o bazę, czy jest to Twoja autorska czy jakaś "ogólnie" dostępna.

#8 Re: APL5317 czym zastąpić..


by inv4der 4 November 2017, 15:57
Zastosowałem APL5325BI-TRG z płyty od HP 6550b oczywiście odwrócony na "plecy" i jest OK!!
Dziękuje chłopakom a szczególnie amorphe.

Pozdrawiam

Similar Topics
Czym zastąpić układ MTS3572G6 w Clevo P750DM[SOLVED]

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.