• ACER ASPIRE 5625G - problem z kieszenią HDD w miejsce napędu optycznego

This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

#1 ACER ASPIRE 5625G - problem z kieszenią HDD w miejsce napędu optycznego


by kamilos47 30 June 2016, 12:23
Witam
Mam taki problem: zakupiłem dysk SSD 120GB w miejsce byłego dysku talerzowego 250gb, jednak ze względu na jego zbyt małą pojemność zdecydowałem się , że zakupię kieszeń na mój wymontowany dysk, który umieszczę zamiast już od dawna nie używanego napędu optycznego. Kieszeń niby uniwersalna ale po podłączeniu jej do laptopa wraz z dyskiem, komputer zatrzymuje się na logo ACER`a i nic się nie dzieje, nie mogę również wejść do Biosu gdyż wciśnięcie klawisza F2 powoduje jedynie pojawienie się na dole ekranu napisu "please wait" i dalej nie rusza.Kieszeń posiada przełącznik odcinający któryś z pinów na złączu jednak zmiana jego położenia również nic nie wnosi. Z tego co zauważyłem jeśli odepnę dysk główny ( SSD ) i zostawię tylko dysk talerzowy w kieszeni to komputer normalnie przechodzi procedurę POST i bootuje system, podobnie sytuacja wygląda jeśli do kieszeni zamontuję dysk SSD i tylko on jest podłączony to laptop działa normalnie natomiast nie może on poprawnie działać z dwoma jednocześnie wpiętymi dyskami. Bios mam zaktualizowany do najnowszej dostępnej wersji 1.23.
Nie mam pomysłu co jest nie tak i dlaczego laptop nie toleruje pracy z dwoma dyskami. Miał ktoś może podobny problem i mógłby coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam

Re: ACER ASPIRE 5625G - problem z kieszenią HDD w miejsce napędu optycznego


by Google Adsense [BOT] 30 June 2016, 12:23

#2 Re: ACER ASPIRE 5625G - problem z kieszenią HDD w miejsce napędu optycznego


by Usunięty Użytkownik 402 1 July 2016, 00:08
Obydwa dyski są ustawione na MASTER i zapewne wzajemnie sobie przeszkadzają.
Nie wiem czy twój dysk mechaniczny ma możliwość ustawienia na slave czy nie. Raczej nie ma więc by tu trzeba inaczej pokombinować.

#3 Re: ACER ASPIRE 5625G - problem z kieszenią HDD w miejsce napędu optycznego


by kamilos47 1 July 2016, 09:12
Dzięki za odpowiedź. Wszystkie napędy w laptopie działają na złączu SATA, z tego co wyczytałem to przy SATA nie ma możliwości zmian ustawień MASTER/SLAVE. Czy istnieje jakiś myk lub modyfikacja żeby to wszystko ze sobą współpracowało?

#4 Re: ACER ASPIRE 5625G - problem z kieszenią HDD w miejsce napędu optycznego


by mar244 6 July 2016, 17:31
Może spróbuj z inną kieszenią na dysk? Być może ona jest winna, sporo tego montowałem i nie było takich problemów

#5 Re: ACER ASPIRE 5625G - problem z kieszenią HDD w miejsce napędu optycznego


by koloboro 8 July 2016, 06:45
W biosie kolejność bootowania dobrze masz ustawioną?

#6 Re: ACER ASPIRE 5625G - problem z kieszenią HDD w miejsce napędu optycznego


by kamilos47 12 July 2016, 21:08
Kieszeń sprawdziłem w innym laptopie - tam działa bez najmniejszego problemu więc jest sprawna. Wychodzi na to, że mój lapek jest jakiś mało tolerancyjny.

#7 Re: ACER ASPIRE 5625G - problem z kieszenią HDD w miejsce napędu optycznego


by damian87ew 3 December 2016, 22:09
Powiem szczerze że normalnie powinno to działać bez problemu ale..miałem dwie sztuki Acer i jednego HP G6 (nie pamiętam dokładnie modelu) które miały takie same objawy nic nie pomagało nawet nowy BIOS.

#8 Re: ACER ASPIRE 5625G - problem z kieszenią HDD w miejsce napędu optycznego


by sslaaweek 23 September 2017, 21:50
Zerknij sobie id dysku po podpieciu przez jakis adapter czy nie ma takiego samego jak ten w lapku. Mialem przypadek ze przy ustawieniu programu bootujacego ustawił się ten sam id w oba urządzenia, do tej pory nie wiem czemu. Zerknij pod Windowsem czy nie ma konfliktu i czy przypadkiem nie ma informacji o konflikcie wywalonej w Zarządzaniu dyskami

#9 Re: ACER ASPIRE 5625G - problem z kieszenią HDD w miejsce napędu optycznego


by przemko21 24 September 2017, 09:31
kamilos47 wrote:co zauważyłem jeśli odepnę dysk główny ( SSD ) i zostawię tylko dysk talerzowy w kieszeni to komputer normalnie przechodzi procedurę POST i bootuje system


Czy masz system zarówno na SSD i HDD?

Najpierw skasuj aktywną partycję z systemem na HDD. Podłącz najpierw SDD (bez HDD) i zobacz czy dysk ma priorytet w uruchamianiu, następnie podłącz odwrotnie i zobacz jaki priorytet ma HDD poprzez kieszeń i wówczas przenieś go na ostatnią pozycję w uruchamianiu. Następnie podłącz oba i spróbuj wejść do BIOSu, zobaczysz jak są wykrywane.

Re: ACER ASPIRE 5625G - problem z kieszenią HDD w miejsce napędu optycznego


by Google Adsense [BOT] 24 September 2017, 09:31
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.