• Programowanie matrycy 40-PIN

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Programowanie matrycy 40-PIN


przez skdawidall 7 września 2017, 16:21
Witam serdecznie.

Posiadam na serwisie Lenovo Flex 15, w którym uszkodzona jest mechanicznie matryca: B156XTT01.0 H/W:0A F/W:1. Poza lekkim pęknięciem matryca działa normalnie. Zakupiłem podobną matrycę B156XTT01.1 H/W:0A F/W:1. Zakupiona matryca nie wyświetla nic. Posiadam programator EZP2010, który często używam jednak nigdy nie programowałem matrycy, a mógłbym przenieść wsad ze starej matrycy do nowej i możliwe, ze to ruszy. Czy mógłby mnie ktoś poinstruować jak to zrobić? Znalazłem na forum kilka opisów ale raczej dotyczyły one starych matryc 30-pin.

Dziękuję za pomoc.

Re: Programowanie matrycy 40-PIN


przez Google Adsense [BOT] 7 września 2017, 16:21

#2 Re: Programowanie matrycy 40-PIN


przez przemko21 7 września 2017, 17:12
Do programowania matryc 40 pinowych można użyć programatora Vertyanov KB9012QF+EDID. Nie robiłem tego nigdy EZP2010 a też posiadam.

#3 Re: Programowanie matrycy 40-PIN


przez zatronik1 8 września 2017, 10:42
EZP2010 robi to bez problemu. Trzeba przygotować sobie jakąś tasiemkę ze złączem pasującym do matrycy i na drugim końcu DIP8. EZP nie chce wykasować zawartości eeprom w matrycy ale ja robię to tak: Zapisujesz FFF a potem wgrywasz plik zgrany z innej. Robiłem to wielokrotnie za pomocą EZP działa bez problemu.

#4 Re: Programowanie matrycy 40-PIN


przez skdawidall 8 września 2017, 13:39
zatronik1 napisał(a):EZP2010 robi to bez problemu. Trzeba przygotować sobie jakąś tasiemkę ze złączem pasującym do matrycy i na drugim końcu DIP8. EZP nie chce wykasować zawartości eeprom w matrycy ale ja robię to tak: Zapisujesz FFF a potem wgrywasz plik zgrany z innej. Robiłem to wielokrotnie za pomocą EZP działa bez problemu.


Ok taśma znajdzie się bez problemu. A którymi pinami matrycy do których pinów programatora muszę się podłączyć aby odczytać kość?

#5 Re: Programowanie matrycy 40-PIN


przez zatronik1 8 września 2017, 15:47
Najprościej aby było szybko dzwonisz sobie piny 5 do 8 eepromu matrycy z wpiętą i obciętą tasiemką i łączysz odpowiedno do podstawki DIL8. Piny 1-4 łączysz razem i odpowiednio do DIL8.

#6 Re: Programowanie matrycy 40-PIN


przez matic 8 września 2017, 19:56
skdawidall napisał(a):A którymi pinami matrycy do których pinów programatora muszę się podłączyć aby odczytać kość?

Pinout should be the following:
LVDS pin 4 -> EZP2010 pin 8 (Vcc)
LVDS pin 6 -> EZP2010 pin 6 (SCL)
LVDS pin 7 -> EZP2010 pin 5 (SDA)
LVDS pin 10 -> EZP2010 pin 4 (GND)

Obrazek

Obrazek

Re: Programowanie matrycy 40-PIN


przez Google Adsense [BOT] 8 września 2017, 19:56
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.