• Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez wozik 11 sierpnia 2017, 14:11
Witajcie
Dostałem do zrobienia sprzęt jak w temacie. Do wymiany okazało się GPU. Wszystko oczywiście poszło bez kłopotów i problemów układ wymieniony siadło wszystko jak trzeba. Tylko nie byłem świadom tego, że teraz muszę wyciągnąć numer z procka i zapisać w NANDzie. Czy ktoś z Was robił taką operację i czy mógłby podpowiedzieć krok po kroku od czego zacząć. Kupiłem programator w tym celu MTX SPI NAND Flasher V1.0 podłączyłem według opisów które podpowiadał wujek google ale nie mogę w żaden sposób połączyć się i zgrać wsad.
Pozdrawiam

Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez Google Adsense [BOT] 11 sierpnia 2017, 14:11

#2 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez fifi88 11 sierpnia 2017, 21:38
pobierz program j-runner nim odczytasz nand z konsoli, tylko żeby wydobyć cpu key to musisz zrobić rgh. Może nie do końca pełne RGH, wystarczy że po instalacji chipa do konsoli pojawi się xell i wtedy będziesz wstanie odczytać CPU KEY.

#3 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez wozik 14 sierpnia 2017, 11:38
No właśnie pytanie moje jest następujące: czy musi być zamontowane RGH abym nawiązał komunikację z płytą? Bo ściągnąłem j-runner ale ciągle mam brak komunikacji. Konsolę podłączam do zasilacza z programatorem połączyłem się jak na zdjęciu poniżej:
Obrazek

Co robię źle?

#4 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez fifi88 14 sierpnia 2017, 12:46
RGH nie musi być zamontowane żeby odczytać nand, wystarczy tylko programator oraz podłączone zasilanie do płyty. Wiesz co nie jestem pewien jaka jest kompatybilność j-runnera z tym programatorem bo nigdy go nie używałem. Spróbuj ściągnąć jeszcze program autogg i zobaczy czy przez niego uda Ci się odczytać nand.

Edit : Jeszcze do odczytu jest program nandpro3.0 bodajże, działa z wiersza poleceń ale nie pamiętam komend do odczytu i zapisu. Musiał byś zerknąć na necie.
Oczywiście pod odczycie nandu (odczytaj go 2-3 razy dla pewności), możesz go wstawić do j-runnera i on na podstawie tego wygeneruję Ci poprawne ecc(xella). Jak już Ci xell ruszy (po wlutowaniu chipa oczywiście) to po Lanie do j-runnera zaciągniesz sobie klucze.

#5 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez perpuchaty 14 sierpnia 2017, 21:33
Jrunner działa w oparciu o nandpro więc nie tu problem.

Czy konsola włącza się i pokazuje czerwoną diodę?
Czy napewno jest to wersja 16mb a nie z emmc flash? Można prosić o zdjęcie jak masz to polutowane?
Jaki flashconfig wykrywa jrunner? Prosł bym o log z programu

Jeżeli nie masz NANDu z płyty z której brałeś CPU to niestety konsola będzie działała tylko i wyłącznie na RGH. Problemem jest brak możliwości wygenerowania poprawnego keyvault dla nowego CPU Key- oryginalny kernel nie uruchomi KV wygenerowanego z programów.

#6 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez wozik 16 sierpnia 2017, 15:29
1. Konsola się włącza i po 30 sekundach pokazuje się czerwona dioda.
2. Obrazek
Obrazek
3. Logi:
16 sierpnia 2017 16:16:52

J-Runner v0.3 Beta (1) Started


Checking Files
Finished Checking Files
Corona Manually Selected
Tip: Load the nand on source to have quicker results.
Scanning....Connection TimeOut
Connection TimeOut
..
No Xbox Detected
Finished

===================================================
16 sierpnia 2017 16:19:01

J-Runner v0.3 Beta (1) Started


Checking Files
Finished Checking Files
Corona 4GB Manually Selected
Checking Console..
Device Not Found.
Can not continue
Checking Console..
Device Not Found.
Can not continue
Corona Manually Selected

#7 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez fifi88 16 sierpnia 2017, 22:04
Pokaż jeszcze zdjęcie zdjęcie nandu, żeby na pewno wykluczyć że nie jest to przypadkiem wersja 4gb. Nie masz tam zwarcia na płycie między 3 i 4 punktem bo tak naciapane na tym zdjęciu troszkę.

#8 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez wozik 17 sierpnia 2017, 16:23
Zwarcia nie ma na bank
Zdjęcie NANDu HY27US08281A
Obrazek

#9 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez fifi88 17 sierpnia 2017, 18:07
Nie mam pomysłu już co może być nie tak, że nie chcę odczytać nandu. Na pewno masz zasilacza podczas próby odczytu podłączony do płyty ??? Czy programator masz zainstalowany w menadżerze urządzeń (może tu leży problem).

#10 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez perpuchaty 17 sierpnia 2017, 21:02
R2C10= 0ohm?

Patrząc na log brakuje mi linijki (chyba że w Twojej wersji jrunner nie ma czegoś takiego, za moich czasów w starszych wersjach było):

Flash Config: 0x00000000

Aby napewno sterowniki są zainstalowane? Pokaż screen z menadżera urządzeń

Spróbój też w takim wypadku program nandpro, może jest jakiś problem z firmware matrixa. Komenda:

nandpro usb: -r16 nand1.bin

#11 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez wozik 18 sierpnia 2017, 13:32
Witajcie
A więc zgrałem NAND 4-krotnie. Co dalej z tym fantem zrobić? Problem leżał w uszkodzonym pliku J-runnera.

#12 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez perpuchaty 18 sierpnia 2017, 17:04
Wgraj obraz ecc, zamontuj chip i zrób dump efuse z cpu i wklej na forum.

#13 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez adikomp 19 sierpnia 2017, 18:18
Kolego napisz jaki masz kod błedu po tych 30 sek.
czy błąd jest na orginalnym nandzie czy na ecc,

widzę z loga że ręcznie ustawiono corona 4g dlaczego ?

czy jrunner sam poprawanie rozpoznaje konsole ?

#14 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez wozik 21 sierpnia 2017, 10:50
perpuchaty napisał(a):Wgraj obraz ecc, zamontuj chip i zrób dump efuse z cpu i wklej na forum.


Hmmm ok a mogę prosić o wskazówki bo to moja pierwsza przygoda z RGH

perpuchaty napisał(a):Kolego napisz jaki masz kod błedu po yucz 30 sek.
czy błąd jest na orginalnym nandzie czy na ecc,

widzę z loga że ręcznie ustawiono corona 4g dlaczego ?

czy jrunner sam poprawanie rozpoznaje konsole ?


Nie wiem jaki mam kod błędu
Póki co jest oryginalny NAND
Ustawiono Corona 4g ponieważ nie było komunikacji z płytą i próbowałem różnych konfiguracji
Teraz Jrunner sam rozpoznaje konsole

#15 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez fifi88 21 sierpnia 2017, 11:27
Jaki masz chip do tego rgh ???

#16 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez wozik 21 sierpnia 2017, 13:27
Posiadam dwa:
1. X360ACE V3
2. X360runV1.1

Który lepiej zamontować? No i czy znajdzie się jakiś schemat podłączenia tego?

Obrazek

#17 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez fifi88 21 sierpnia 2017, 17:18
Spróbuj pierw na x360run bo jego nie trzeba programować.
Poniżej schemat podłączenia.
Obrazek

Pamiętaj żeby zrobić zworki w punktach R2C6 i R2C7 bo jak nie zrobisz nie będzie sygnału na punktach E i F
Obrazek

Poniżej foto gdzie podlutować punkt CPU_RST czyli D na chipie. Punkt C lutujesz jak na poprzednim foto do ramki na procka.
Obrazek

#18 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez pocinas 21 sierpnia 2017, 23:47
Po 30 sek. na 99% 0022.
XCGPU wziąłeś z innego dawcy czy kupiłeś na Aliexpress?

#19 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez wozik 22 sierpnia 2017, 09:36
Procek kupiłem na Alledrogo.pl :)

#20 Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez wozik 23 sierpnia 2017, 16:35
Ok gotowe:
Obrazek
Czy zaznaczone miejsca na powyższym zdjęciu także polutować?
Obrazek
Obrazek

Jeśli wszystko jest ok to co dalej z tym fantem zrobić?

Re: Xbox 360 slim, płyta corona V problem ze zgraniem NANDu


przez Google Adsense [BOT] 23 sierpnia 2017, 16:35
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.