• Odzysk folderu z filmami - Windows 7

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Odzysk folderu z filmami - Windows 7


przez naprawimyto 31 lipca 2017, 15:58
Panie i Panowie proszę pomóżcie, żona robiąc porządki na prywatnym domowym laptopie usunęła niechcący rodzinne filmy z 6lat nie wiedzieć jak to się stało, bo ani w koszu ani w innym miejscu tego nie ma, twierdzi że komputer się "przywiesił" kliknęła ENTER i zniknęło wszystko. Próbowałem wyszukać po nazwie folderu niestety nie znajduje, kopii systemu sprzed kilku godzin czy dni nie ma, bo to świeży system nie zdazyłem zrobić jeszcze kopii systemu.

Recuva znajduje jakieś idiotyczne pliki nic co by było do tego przydatne.

Dysk Hitachi 500GB
HDD-Z5K500-500

Re: Odzysk folderu z filmami - Windows 7


przez Google Adsense [BOT] 31 lipca 2017, 15:58

#2 Re: Odzysk folderu z filmami - Windows 7


przez novitech 31 lipca 2017, 19:00
Wypróbuj DMDE wersję testową (pełne skanowanie), najlepiej na innym komputerze.

#3 Re: Odzysk folderu z filmami - Windows 7


przez amorphe 31 lipca 2017, 20:14
Od razu powinieneś wykonać kopię posektorową dysku - im bardziej zwlekasz, tym większe szanse, iż system w końcu nadpisze poszukiwane dane.
Dopiero na kopii możesz swobodnie "grzebać" w dysku...

#4 Re: Odzysk folderu z filmami - Windows 7


przez naprawimyto 20 sierpnia 2017, 07:22
Troszkę trwało zanim znowu się odezwałem ale problem nie został jeszcze rozwiązany więc proszę pomóżcie.

Obraz dysku w programie DMDE został zrobiony niezwłocznie po zniknięciu tego folderu, zrobiłem kopię sektorów odczytałem wszystko i co dziwne główny folder w którym były wszystkie zdjęcia i filmy nazywał się "Odzysk stacjonarny" podczas robienia porządków żona przenosiła sobie filmy zdjęcia itp do poszczególnych folderów zaginiony folder nazywał się "FILMY LENA" po pełnym skanowaniu dysku DMDE nie znajduje takiego folderu, ale za to znalazł folder "Odzysk stacjonarny" tak wiec odzyskałem cały folder okazało się że 90% folderów jest pusta lub ma kilka zdjęć i może 5% wszystkich filmów.
Gdzie to wszystko się podziało ?
Domyślam się, że wynika to z mojej niewiedzy jak dokładnie posługiwać się tym programem ale wg instrukcji czy też filmików poglądowych robię wszystko jak być powinno.

#5 Re: Odzysk folderu z filmami - Windows 7


przez groszexxx 24 sierpnia 2017, 00:56
Cześć
Jeśli jest faktycznie tak jak mówisz, to sprawa jest prosta. Wczytaj w DMDE swój obraz, następnie kliknij na "Wszystkie znalezione + rekonstrukcja" potem opcja "czysta rekonstrukcja systemu plików.
Cały zabieg nie zajmie wiele czasu, następnie udaj się do folderu, w którym powinien się znajdować Twój skasowany folder. Jeśli nie wiesz, gdzie żona go przeniosła - skorzystaj z opcji: Narzędzia (na belce w górnej częsci intefejsu) > szukaj w znalezionych (po nazwie). Tam domyślnie jest ustawiony filtr: "nazwa" i wpisane *.*; skasuj ten wpis i zapisz nazwę poszukiwanego przez siebie folderu. No i zacznij wyszukiwanie. W panelu szukania zobaczysz ikonkę dysku i ścieżkę \ - > nie klikaj na to, dopiero pod tym pojawi się (jeśli faktycznie zostanie odszukany) folder, którego szukasz.
To wszystko.

#6 Re: Odzysk folderu z filmami - Windows 7


przez novitech 25 sierpnia 2017, 12:59
Niestety DMDE choć jest świetnym programem, kilkukrotnie nie poradził sobie z odnalezieniem skasowanych plików (nie wiem dlaczego) pomocnym w tych przypadkach okazał się program R-Studio (działa także na obrazach) wersja demonstracyjna oczywiście ma ograniczenia.

#7 Re: Odzysk folderu z filmami - Windows 7


przez naprawimyto 2 września 2017, 20:38
Jeśli chodzi o program R-Studio niestety z tego co zauważyłem nie obsługuje formatu .bin jeśli chodzi o obraz dysku który był zrobiony, chyba że nie potrafię uruchomić.

Natomiast jeśli chodzi o DMDE na prawdę kilka razy odzyskiwałem, już dane i prosto się to robiło natomiast tutaj nie mam pojęcia o co chodzi, nigdzie nie ma śladów po tym co mi jest potrzebne. Folder z tymi filmami był na pulpicie, pozwolę sobie wkleić kilka screenów co po kolej było robione.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Odzysk folderu z filmami - Windows 7


przez Google Adsense [BOT] 2 września 2017, 20:38
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.