• Zamiennik przetwornicy TPS51220A

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Zamiennik przetwornicy TPS51220A


przez fifi88 4 lipca 2017, 12:56
Witam,
czy mógłby mi ktoś podąć jakieś zamienniki przetwornicy TPS51220A bo niestety takiej u siebie nie posiadam.
I jeszcze jedno pytanie, czy przetwornica ta uruchamia się zaraz po podłączeniu zasilacza ??

Re: Zamiennik przetwornicy TPS51220A


przez Google Adsense [BOT] 4 lipca 2017, 12:56

#2 Re: Zamiennik przetwornicy TPS51220A


przez WIOLAD 4 lipca 2017, 16:35
fifi88 napisał(a):Witam,
czy mógłby mi ktoś podąć jakieś zamienniki przetwornicy TPS51220A bo niestety takiej u siebie nie posiadam.

Nie jest mi znany zamiennik tego sterownika.
fifi88 napisał(a):I jeszcze jedno pytanie, czy przetwornica ta uruchamia się zaraz po podłączeniu zasilacza ??

Zależy od stany wejść EN.
Proszę podzielić się informacją na jakiej płycie układ pracuje.

#3 Re: Zamiennik przetwornicy TPS51220A


przez fifi88 5 lipca 2017, 09:55
Układ z laptopa lenovo T520
płyta NZ3 UMA Rev:F LNVH-41-AB5700-F00G

Na 23 nodze obecne 19,5V (tak mam ustawiony zasilacz), na n.2 powinno być 5V a mam 0. Ale na 22n. obecne 3.3V.

Laptop nie reaguję na włącznik, ale bateria jest ładowana.

#4 Re: Zamiennik przetwornicy TPS51220A


przez WIOLAD 5 lipca 2017, 10:01
fifi88 napisał(a): na n.2 powinno być 5V a mam 0.

Jaka jest rezystancja na w/w wyprowadzeniu w stosunku do masy?

#5 Re: Zamiennik przetwornicy TPS51220A


przez fifi88 5 lipca 2017, 10:07
Chyba mam za grube sondy w mierniku, bo sprawdziłem wyprowadzenie z n.29 na kondensatorze C225 i tam 5V jest obecne. Na n2. względem masy pokazuje mi 20kΩ i delikatnie bardzo powili 0,01 idzie w dół.

Re: Zamiennik przetwornicy TPS51220A


przez Google Adsense [BOT] 5 lipca 2017, 10:07
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.