Regole del forum: Clicca per leggere le regole del forum
- Il titolo dell'argomento dovrebbe contenere il modello completo del supporto dati e la breve descrizione del problema.
- ToIl messaggio dell'argomento dovrebbe contenere la descrizione estesa del problema, ciò che è stato verificato, le conclusioni e la domanda.
- È ASSOLUTAMENTE VIETATO caricare la documentazione completa. Puoi caricare solo la piccola parte della documentazione che semplifica la diagnostica o la riparazione. Non è consentito caricare più di una pagina completa di documentazione per singolo argomento.
- È consentito descrivere un solo dispositivo difettoso per singolo argomento - dovresti sempre aprire un nuovo argomento per ogni dispositivo successivo.
Re: Re: Wirus w MBR
da Google Adsense [BOT] • 4 febbraio 2011, 01:10
Ja w nowiuteńkiej pamięci na usb miałem wirusa w mbr właśnie, partycja czyściutka, flashowanie biosu acerka z takiego pena ubiło go na amen i musiałem wydłubać kostkę z laptopa. Wirusy w Pamięciach przenośnych są niewykrywane przez większość programów antywirusowych. Znaczy program mi skrzeczał że jest wirus ale nic nie znajdował. Nie wiem jakim kolega programem mi skanował,ale się dowiem i dam znać. Możliwe że w programie antywirusowym jest opcja żeby skanował mbr,a nie tylko samą partycję.
Dodam że dużo nowych pamięci przenośnych ma wirusy w MBR, dodam też że włożenie czystego pendrajwa do komputera może go zarazić, natomiast dla odmiany dysku nie zarazi. Nie wiem na czym to polega.
Dodam że dużo nowych pamięci przenośnych ma wirusy w MBR, dodam też że włożenie czystego pendrajwa do komputera może go zarazić, natomiast dla odmiany dysku nie zarazi. Nie wiem na czym to polega.
Większość wirusów z pendrive przenosi się na zasadzie uruchamiania autostart.inf. Typowy użytkownik komputera uruchamia pendrive przez okienko Windowsa, które wyskakuje po podpięciu nośnika do komputera. Ewentualnie uruchamia przez "Mój komputer". Obejście tego i usunięcie wirusa jest proste. Wystarczy użyć np. Total Commander. Podpinamy pendrive, zamykamy wszystkie okienka które nam generuje windows. Odpalamy TC, i tam wybieramy literkę pendrive. Następnie wizualnie rozpoznajemy co jest wirusem, a co nie i usuwamy (oczywiście musimy mieć włączone pokazywanie ukrytych plików). Tyle. Jeśli dla pewności chcemy wyzerować pendrive to np. DMDE ma możliwość wypełniania sektorów zadanym ciągiem danych (np. 00 00 00 00 00 ....)
Jeżeli nasz komputer zostanie zainfekowany z wirusa z pendriva często taki wirus wyłącza możliwość pokazywania ukrytych plików. Wtedy z pomocą przychodzi Flash disinfector dodatkowo aby zabezpieczyć się przed tego typu wirusami polecam Panda USB Vaccine. Można nim zabezpieczyć zarówno pendrivy jak i dyski.
Non hai i permessi necessari per visualizzare i file allegati in questo messaggio.
Nie na temat
da Google Adsense [BOT] • 4 febbraio 2011, 10:59
Chi c’è in linea
Visitano il forum: Nessuno e 2 ospiti
_______________________________Tutti i diritti riservati. È severamente vietata la copia non autorizzata del contenuto di questo sito Web o di qualsiasi sua parte.
Eventuali marchi, nomi di società, prodotti o servizi pubblicati su questo sito Web appartengono ai legittimi proprietari, sono protetti da copyright e utilizzati solo a scopo informativo.