• Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku

#1 Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku


przez naprawimyto 25 czerwca 2017, 07:25
Witam mam problem, posiadam laptop Dell Inspirion 15 5000series, fabrycznie zainstalowany system Linux Ubuntu, wziąłem się za instalację windowsa 7 wszystko poszło dobrze na początku, pokazały się partycje skasowałem wszystkie utworzyłem nową instalacja przeszła do pierwszego ponownego uruchomienia po czym włącza się tryb automatycznego testu pamięci a na końcu wyskakuje powiadomienie że nie ma bootowalnego dysku i nie można uruchomić.

Przystąpiłem do ponownej instalacji jednak już w wyborze partycji nie widać dysków, w BIOS przestawiałem AHCI , Legacy, jednak nic to nie daje.

Instaluje system z USB , system jest na 100% pewny i sprawny ponieważ instaluje zawsze z tego nośnika i nigdy nie było problemów.

Czy coś jeszcze należy przestawić lub utworzyć odpowiednią wersję przy takich instalacjach ?

Re: Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku


przez Google Adsense [BOT] 25 czerwca 2017, 07:25

#2 Re: Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku


przez novitech 25 czerwca 2017, 07:48
Usuń partycje za pomocą np. cfdisk z jakiegoś live linux.

#3 Re: Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku


przez naprawimyto 25 czerwca 2017, 08:53
czy takim programem może być gparted live?

#4 Re: Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku  [ROZWIĄZANY]


przez novitech 25 czerwca 2017, 09:23
geryon napisał(a):czy takim programem może być gparted live?

Nie używałem, pewnie zadziała ale każdy linux ma cfdisk
Obrazek

#5 Re: Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku


przez naprawimyto 25 czerwca 2017, 11:41
Bardzo dziękuję za pomoc - wszystko gra :)

Re: Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku


przez Google Adsense [BOT] 25 czerwca 2017, 11:41

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.