• Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku

#1 Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku


von naprawimyto 25 Juni 2017, 07:25
Witam mam problem, posiadam laptop Dell Inspirion 15 5000series, fabrycznie zainstalowany system Linux Ubuntu, wziąłem się za instalację windowsa 7 wszystko poszło dobrze na początku, pokazały się partycje skasowałem wszystkie utworzyłem nową instalacja przeszła do pierwszego ponownego uruchomienia po czym włącza się tryb automatycznego testu pamięci a na końcu wyskakuje powiadomienie że nie ma bootowalnego dysku i nie można uruchomić.

Przystąpiłem do ponownej instalacji jednak już w wyborze partycji nie widać dysków, w BIOS przestawiałem AHCI , Legacy, jednak nic to nie daje.

Instaluje system z USB , system jest na 100% pewny i sprawny ponieważ instaluje zawsze z tego nośnika i nigdy nie było problemów.

Czy coś jeszcze należy przestawić lub utworzyć odpowiednią wersję przy takich instalacjach ?

Re: Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku


von Google Adsense [BOT] 25 Juni 2017, 07:25

#2 Re: Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku


von novitech 25 Juni 2017, 07:48
Usuń partycje za pomocą np. cfdisk z jakiegoś live linux.

#3 Re: Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku


von naprawimyto 25 Juni 2017, 08:53
czy takim programem może być gparted live?

#4 Re: Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku  [GELÖST]


von novitech 25 Juni 2017, 09:23
geryon hat geschrieben:czy takim programem może być gparted live?

Nie używałem, pewnie zadziała ale każdy linux ma cfdisk
Bild

#5 Re: Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku


von naprawimyto 25 Juni 2017, 11:41
Bardzo dziękuję za pomoc - wszystko gra :)

Re: Instalacja Windows po Ubuntu - nie widzi dysku


von Google Adsense [BOT] 25 Juni 2017, 11:41

Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast

_______________________________
Alle Rechte vorbehalten. Das unerlaubte Kopieren des Inhalts dieser Website oder eines Teils davon ist strengstens untersagt.
Alle auf dieser Website veröffentlichten Marken, Markennamen, Produkte oder Dienstleistungen gehören ihren gesetzlichen Eigentümern, sind urheberrechtlich geschützt und werden nur zu Informationszwecken verwendet.