• Sprzęt do serwisu. Co polecacie?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#21 Re: Sprzęt do serwisu. Co polecacie?


przez DaCoPL 31 maja 2017, 11:23
Witajcie ponownie.

Mam pytanie odnośnie stacji BGA. Weszliśmy w posiadanie stacji GM490.
Do tej pory pracowałem na 2 stacjach, które ładnie przy temperaturze około 217 stopni Celsjusza "upłynniały" lut pod układem. Ta stacja natomiast rzuca mi temperaturę 235-240 stopni Celsjusza i dopiero wtedy układ zaczyna "pływać". Czy to normalne w tego typu stacjach?

Dostawiłem termoparę z poprzedniej stacji do termopary nowej stacji i w momencie "pływania" układu pokazała mi 215 stopni na starej maszynie, czyli mniej więcej jak zawsze. Podpiąłem tą samą termoparę pod nową stację BGA i dalej układ zaczyna "pływać" przy 235-240 stopniach.

Proszę o jakieś sugestie ponieważ nie chciałbym popalić nowych układów.
Dodam, że importer stacji powiedział mi, że układy na stacjach które on sprzedaje zaczynają "pływać" przy około 233 stopniach.

Pozdrawiam.

Re: Re: Sprzęt do serwisu. Co polecacie?


przez Google Adsense [BOT] 31 maja 2017, 11:23

#22 Re: Sprzęt do serwisu. Co polecacie?


przez WIOLAD 31 maja 2017, 16:00
DaCoPL napisał(a): Teraz tylko jeszcze programator do EC/KBC i chyba tyle.

Vertyanov JIG V3 jest najlepszą opcją.

#23 Re: Sprzęt do serwisu. Co polecacie?


przez oneeye 31 maja 2017, 16:55
DaCoPL napisał(a):Dodam, że importer stacji powiedział mi, że układy na stacjach które on sprzedaje zaczynają "pływać" przy około 233 stopniach.
Zdaje się, że w każdej "szanującej się" maszynie jest kalibracja termopary... Fizyki nie oszukasz :D

#24 Re: Sprzęt do serwisu. Co polecacie?


przez DaCoPL 31 maja 2017, 20:55
oneeye napisał(a):
DaCoPL napisał(a):Dodam, że importer stacji powiedział mi, że układy na stacjach które on sprzedaje zaczynają "pływać" przy około 233 stopniach.
Zdaje się, że w każdej "szanującej się" maszynie jest kalibracja termopary... Fizyki nie oszukasz :D


Właśnie, święte słowa. Tylko nie wiem czy w tej maszynie coś takiego istnieje :)

Jeśli chodzi o programator KBC zakupiliśmy już SVODa.

#25 Re: Sprzęt do serwisu. Co polecacie?


przez sebastiank 11 czerwca 2017, 16:21
Co do programatora z przedziału cenowego zbliżonego do TL866 rozważ RT809F - zaprogramujesz w razie potrzeby też i niektóre KBC (nie tak wygodnie jak np. svod-em - trzeba lutować). Soft często aktualizowany (w tym roku już chyba 2 razy) i moim zdaniem przyjemniejszy w obsłudze niż MiniPro (mam oba).

Re: Sprzęt do serwisu. Co polecacie?


przez Google Adsense [BOT] 11 czerwca 2017, 16:21
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.