• HP Color LaserJet CM3530MFP - Skanowanie do folderu nie działa na iMacu

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP Color LaserJet CM3530MFP - Skanowanie do folderu nie działa na iMacu


przez kuczus 27 marca 2017, 14:36
Drukarka: HP Color LaserJet CM3530MFP statyczne IP 192.168.0.20
i Mac 21,5" OS X El Capitan 10.11.6
Laptop Asus x55 Windows 7

Na iMacu udostępniony folder w sieci domowej. Łącząc się laptopem (windows ) poprzez otoczenie sieciowe z iMac'em, można do udostępnionego przez iMaca folderu kopiować pliki, usuwać ( udostępnianie folderu - zapis odczyt folderu działa poprawnie)

Niestety nie umiem poradzić sobie z "skanowaniem do folderu" w urządzeniu HP. Co prawda model drukarki nie jest kompatybilny z iMac'em - tylko sterowniki drukowania są dostępne, lecz wydaje mi się że skanowanie do udostępnionego folderu powinno poprawnie działać.

Na iMacu wyłączyłem firewall, nadal to samo.
W skanerze w lokalizacji ścieżki folderu, wrzuciłem adres, który widzi laptop czyli \\IMAC-3C3AF6\skany

W opcjach znalazłem informacje:
Macbooks-MacBook-Air-204.local -niby nazwa hosta/nazwa komputera
IMAC-3C3AF6 - nazwa netBIOS

Próbowałem obie nazwy, z końcówką .local i bez. niestety bez rezultatu. \\<adres IP iMaca>\skany też nie działa.

Skanowanie do folderu na laptop działa poprawnie. Niestety nie zawsze laptop jest na firmie, więc skanowanie na iMaca musi działać.

Czy ktoś spotkał się już z podobnym problemem ze sprzętem firmy apple?

Re: HP Color LaserJet CM3530MFP - Skanowanie do folderu nie działa na iMacu


przez Google Adsense [BOT] 27 marca 2017, 14:36

#2 Re: HP Color LaserJet CM3530MFP - Skanowanie do folderu nie działa na iMacu


przez Vogelek23 4 czerwca 2017, 21:46
kuczus napisał(a):Co prawda model drukarki nie jest kompatybilny z iMac'em - tylko sterowniki drukowania są dostępne, lecz wydaje mi się że skanowanie do udostępnionego folderu powinno poprawnie działać.
Czy skaner jest w ogóle widoczny i widoczny jako "Wolny" (zielona kropka) pod opcją Drukarki i Skanery w Preferencjach Systemu?

kuczus napisał(a):W skanerze w lokalizacji ścieżki folderu, wrzuciłem adres, który widzi laptop czyli \\IMAC-3C3AF6\skany
A próbowałeś stworzyć folder udostępniony w katalogu Biurko, zamiast w root? Mam podejrzenie, że skaner nie ma pełnych uprawnień do zapisu w obszarze katalogu root, pomimo udostępnienia folderu "skany". Gdy zapisujesz lub usuwasz plik w obszarze katalogu root, system zwykle pyta się o hasło administratora, inaczej niż w przypadku Biurka. Podobnie jest, gdy próbujesz przesunąć do kosza aplikację z folderu Aplikacje, która została zainstalowana z użyciem instalatora - system też zapyta się o hasło.

Zakładam, że czytałeś już ten artykuł (a właściwie to jego ostatni akapit): https://support.apple.com/en-us/HT204790

#3 Re: HP Color LaserJet CM3530MFP - Skanowanie do folderu nie działa na iMacu


przez kuczus 5 czerwca 2017, 12:42
Skaner nie jest widoczny wcale. Nie wykrywa go, tylko drukarkę.

Sprawę na razie pozostawiłem nierozwiązaną. W przyszłości planuję zakup serwera FTP i tam będę wrzucał skanowane pliki - chyba najprostsze rozwiązanie tego problemu.
Firma zajmująca się drukarkami w okolicy, stwierdziła, że do tej drukarki wymagana jest jakaś dodatkowa płytka - moduł rozszerzenia, czy coś takiego ( nie chcieli powiedzieć co dokładnie, jak odrzuciłem ich ofertę - 1000zł )

W katalogu Biurko również próbowałem i efekt ten sam. Laptop z windowsem mógł edytować zawartość folderu, skaner -brak dostępu.

#4 Re: HP Color LaserJet CM3530MFP - Skanowanie do folderu nie działa na iMacu


przez Vogelek23 5 czerwca 2017, 18:03
kuczus napisał(a):Skaner nie jest widoczny wcale. Nie wykrywa go, tylko drukarkę.
No to masz odpowiedź. Na obrazku poniżej masz, jak to powinno wyglądać (Canon jest chwilowo wyłączony, dlatego jest nieaktywny). Skaner musi zostać wykryty w systemie i aktywny, aby wysyłał jakiekolwiek pliki na udostępniony folder w iMac'ku.

Obrazek

Ostatecznie, podłącz to urządzenie przez USB i przeprowadź jego instalację w OS - być może zainstaluje Ci się właściwy sterownik skanera i iMac "zobaczy" go także po sieci.

Re: HP Color LaserJet CM3530MFP - Skanowanie do folderu nie działa na iMacu


przez Google Adsense [BOT] 5 czerwca 2017, 18:03
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.