• Hity AlleDrogo...

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale zamieszczamy wszystko, z czego można się pośmiać - dowcipy, rysunki, zdjęcia, linki itd.
2. Pośmiać się - to nie znaczy naśmiewać się ani wyszydzać. Pamiętajmy zatem o godności drugiego człowieka.
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych (z tego nie da rady się pośmiać), a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
4. Staramy siem pisadź poprawnom polrzczyznom ;)
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#381 Re: Hity AlleDrogo...


przez Vogelek23 18 marca 2017, 12:33
rubin714p napisał(a):Kolego jak może być oryginalna kopia?
Hehehe... :lol: To sobie zajrzyj do postanowień licencyjnych dla Windows 7, punkt 1b:

Microsoft napisał(a):Oprogramowanie jest licencjonowane w trybie kopii na komputer (...)




Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Re: Hity AlleDrogo...


przez Google Adsense [BOT] 18 marca 2017, 12:33

#382 Re: Hity AlleDrogo...


przez amorphe 27 kwietnia 2017, 10:06
Aukcja 6715822491 - krótki cytat :

Dyski sprzedajemy jako refubrished(odnowione w profesjonalnej firmie) więc mają wyczyszczony SMART.


Czyli jednak można na legalu "cofać" liczniki :D

#384 Re: Hity AlleDrogo...


przez piterDC 27 lipca 2017, 12:47
Jest perełka :)

http://allegro.pl/hd-6850-uszkodzona-i6902591646.html

Karta graficzna do komputera stacjonarnego:
uszkodzona
raz grzana suszarka i dzialala jakis czas
pozniej grzana raz opalarka ok 10min podzialala pare dni po czym znow pokazaly sie szare paski i zostala wymontowana
przy okazji nowa paste dostala ale nie ma to chyab znaczenie bo chlodzenie zostaje zdjete przy probie ratowania :D
mozliwe ze po ponownym grzaniu znow podziala a po piekarniku dluzej
nie pieczona przezemnie w piekarniku
do karty oryg pudelko


#385 Re: Hity AlleDrogo...


przez Vogelek23 27 lipca 2017, 15:08
piterDC napisał(a):
raz grzana suszarka (...) pozniej grzana raz opalarka (...) nie pieczona przezemnie w piekarniku
No cóż... Chciał być fryzjerem, nie wyszło. Potem chciał zostać stolarzem okiennym, też nie wyszło. Ostatecznie nie podszedł do egzaminu na szefa kuchni - i całe szczęście, bo z tej mąki i tak nie byłoby chleba :lol:

#386 Re: Hity AlleDrogo...


przez lufex 7 sierpnia 2017, 21:01
Witam, nie wiem ile osób próbowało robić downgrade z jakiegoś systemu załóżmy z win 10 do 7 pro, czy z visty do xp.

Konsultant Microsoft Answer Desk odesłał mnie na stronę, gdzie są wyjaśnione moje wątpliwości:
https://dpcenter.microsoft.com/pl-PL/Wi ... ade-rights

Klucz z Windows 10 Pro nie będzie działała do aktywacji Windows 7 Pro ale mogę ją legalnie wykonać wpisując dowolny klucz dowolnego Windows 7 Pro również z innego aktywowanego komputera.

1. Co jeżeli mieszkam na bezludnej wyspie i nie mam żadnego komputera/laptopa co miał klucz windwos 7 pro ?
2.Windowsa 10 w wersji pro/ z możliwym downgradem kupiłem pocztą lotniczą z ebay.
w raz z licencja komputer bez zainstalowanego systemu, załóżmy stacjonarkę.
3.Jak zapewniał nas konsultant firmy "bluscreen" wpisz sobie dowolny klucz, więc wpisuje w google: windows 7 pro key, pierwszy lepszy wpisujesz/kopiujesz. System się instaluje i teraz aktywacja i zonk ?
4 Telefon na infolinie i po wpisaniu tych wszystkich numerków, komunikat: Niestety nie możemy aktywować tego produktu ......i koniec.

Nie wiem czy ktoś jakoś przebrną przez ten problem. Bo kolejne telefony na infolinie skutkowały tym samym, czyli wpisaniem jakiegoś innego klucza, który nie był zbyt często aktywowany. Wychodzi na to że po prostu aktywujesz jeden klucz na 2 jednostkach (wiadomo ile razy mniej więcej można go aktywować). Ale to jak wiadomo według regulaminu Bila G. jest ..... sam nie wiem..... Legalne ?

#387 Re: Hity AlleDrogo...


przez Vogelek23 8 sierpnia 2017, 05:45
lufex napisał(a):Bo kolejne telefony na infolinie skutkowały tym samym, czyli wpisaniem jakiegoś innego klucza, który nie był zbyt często aktywowany
A kto Ci podawał ten klucz? Sam go brałeś z sieci? I mam wrażenie, że to chyba nie jest jednak wątek na dział NA WESOŁO - raczej bardziej NA SMUTNO, ale u nas ciężko o taki dział ;)

#389 Re: Hity AlleDrogo...


przez Vogelek23 5 listopada 2017, 16:54
koper912 napisał(a):Taka okazja się więcej nie powtórzy. Nic tylko brać:
Pewnie Allegro zapomniało przenieść do archiwum, bo aukcja najwyraźniej sprzed 5-6 lat. Albo sprzedający pomylił się o jedno zero za dużo :lol:

#390 Re: Hity AlleDrogo...


przez Usunięty Użytkownik 402 13 listopada 2017, 12:44
DV7 za 800zł, co w tym dziwnego?

#391 Re: Hity AlleDrogo...


przez Lesio23 13 listopada 2017, 13:10
DV7 za 800zł, co w tym dziwnego?


Nic, z wyjątkiem ceny i stanu technicznego :lol: :lol:.

#392 Re: Hity AlleDrogo...


przez Usunięty Użytkownik 402 14 listopada 2017, 15:01
Uwaga JANUSZ biznesu :P
http://allegro.pl/uzytkownik/wojtek_qwerty?order=m

To że sprzedaje oddzielnie antenkę i modem to już mniejsza w to, ale tablet graficzny zasługuje na szczególną uwagę.
Kupiony w 2008 roku za jedyne 249zł, aktualna oferta bez piórka to 49zł + link do piórka za jedyne 169zł. Życzę sukcesu w sprzedaży ;)

#393 Re: Hity AlleDrogo...


przez amorphe 21 grudnia 2017, 09:07
Pewna aukcja - mniejsza o to, która...
Nowe zastosowanie naklejek COA z Win7 :

Obrazek

Tak więc, jeśli szykujecie pod choinkę klocki LEGO, rower czy inny zegarek, to ozdóbka jak znalazł ... :lol:

#394 Re: Hity AlleDrogo...


przez gathor 21 grudnia 2017, 11:22
koper912 napisał(a):Taka okazja się więcej nie powtórzy. Nic tylko brać:
http://allegro.pl/show_item.php?item=7032550000

Napisałem do tego pana (kilka razy pytając o wadę ładowarki), wiec przestał odpisywać w sprawie laptopa. Musiałem podejść go trochę innaczej i taką oto odpowiedź otrzymałem :) Zachęcam i polecam... Bardzo kulturalna obsługa :D
Obrazek

#395 Re: Hity AlleDrogo...


przez Lesio23 21 grudnia 2017, 11:54
gathor napisał(a):
koper912 napisał(a):Taka okazja się więcej nie powtórzy. Nic tylko brać:
http://allegro.pl/show_item.php?item=7032550000

Napisałem do tego pana (kilka razy pytając o wadę ładowarki), wiec przestał odpisywać w sprawie laptopa. Musiałem podejść go trochę innaczej i taką oto odpowiedź otrzymałem :) Zachęcam i polecam... Bardzo kulturalna obsługa :D
Obrazek


Nie wiem czy to jest bardziej śmieszne czy bardziej smutne, chodzi oczywiście o podejście sprzedawcy do wystawianych przedmiotów oraz do kontaktu z klientem. :frustry: :frustry:

#396 Re: Hity AlleDrogo...


przez Vogelek23 21 grudnia 2017, 12:19
gathor napisał(a):Napisałem do tego pana (kilka razy pytając o wadę ładowarki)
:wtf:

gathor napisał(a):Musiałem podejść go trochę innaczej i taką oto odpowiedź otrzymałem
Jak wynika z opisu w aukcji (a przynajmniej ja tak to rozumiem), wada polega na tym, że na ekranie są paski. Nigdzie natomiast nie ma informacji o tym, że wadę ma ładowarka, poza niefortunnym doborem skróconego opisu sprzedawanego przedmiotu.

gathor napisał(a):wiec przestał odpisywać w sprawie laptopa
W sumie to mu się nie dziwię. Jeśli ktoś pytałby mnie kikakrotnie o wadę ładowarki, gdy opisałem w aukcji wadę ekranu, to prawdopodobnie też przestałbym odpisywać na takie zapytania, ewentualnie dopisał w aukcji, że wada dotyczy ekranu a ładowarka jest sprawna. Oczywiście nie zwalnia to delikwenta z zachowania podstawowych zasad kultury, bo odpowiedź w stylu "wypie***dalaj" jest biznesowym strzałem w stopę, pomijając już żałosny poziom kontaktów interpersonalnych, prezentowanych przez tego jegomościa.

Lesio23 napisał(a):Nie wiem czy to jest bardziej śmieszne czy bardziej smutne, chodzi oczywiście o podejście sprzedawcy do wystawianych przedmiotów oraz do kontaktu z klientem.
Sugerujesz, że potrzebujemy utworzyć dział NA SMUTNO, jako alternatywę dla działu NA WESOŁO...? :lol:

#397 Re: Hity AlleDrogo...


przez Lesio23 21 grudnia 2017, 13:17
Sugerujesz, że potrzebujemy utworzyć dział NA SMUTNO, jako alternatywę dla działu NA WESOŁO...? :lol:

Nie :lol: . Działy są ok :D . Tylko podejście sprzedawców mnie smuci :D .

#398 Re: Hity AlleDrogo...


przez gathor 21 grudnia 2017, 13:30
...gdy opisałem w aukcji wadę ekranu, to prawdopodobnie też przestałbym odpisywać na takie zapytania

Łukasz... Dla mnie jest napisane jasno i wyraźnie, że wadę ma ładowarka. Nie czytałem dalej opisu, a delikwent jeśli chce uniknąć takich pytań, niech po prostu wstawi glupi przecinek zamiast kazać mi wyp***dalać.
Obrazek

#399 Re: Hity AlleDrogo...


przez marci4 21 grudnia 2017, 13:36
Gdyby gościu pomyślał, to by zmienił opis na coś w stylu "Uszkodzony laptop" i wszystko byłoby jasne. Jednak myślę, że obsłudze tego lombardu sprawia radość odpisywanie na takie wiadomości - stąd mogą sobie pozwolić na trochę więcej, gdyż wiedzą, że cały czas pisze do nich ta sama osoba w sprawie "Ładowarki z wadą".
Co i tak nie zmienia faktu, że sposób w jaki reagują na takie wiadomości jest śmieszny. Osobiście po prostu zignorowałbym takiego "klienta".

#400 Re: Hity AlleDrogo...


przez Vogelek23 21 grudnia 2017, 14:39
gathor napisał(a):a delikwent jeśli chce uniknąć takich pytań, niech po prostu wstawi glupi przecinek zamiast kazać mi wyp***dalać.
Dlatego napisałem, że skrócony opis usterki jest dobrany niefortunnie - nie jest bowiem jednoznaczny. Wystarczy jednak doczytać treść aukcji, aby sprawa się wyklarowała. Co zaś do poziomu kultury sprzedającego, zgadzam się w 100%. Gościowi zwyczajnie "wyszła słoma z butów". Nawet w przypadku irytującego klienta, biznesmen powinien zawsze być opanowany, a tutaj tego opanowania zabrakło.

marci4 napisał(a):Gdyby gościu pomyślał, to by zmienił opis na coś w stylu "Uszkodzony laptop"
On właśnie pomyślał i celowo tak napisał. Czy czujesz róznicę między "uszkodzony" a "sprawny technicznie z wadą"? ;)

Re: Hity AlleDrogo...


przez Google Adsense [BOT] 21 grudnia 2017, 14:39
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.