• Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь краткое описание проблемы.
  2. Пост должен иметь расширенное описание проблемы, а также вопрос.
  3. Запрещается размещать вложения с полной документацией или файлами BIOS, а также размещать ссылки на какие-либо веб-сайты, на которых размещены такие файлы. Разрешается размещать только небольшую часть документации (до одной страницы на сообщение).
  4. Вы можете описать только одну проблему в каждой теме. Для каждой другой проблемы вам следует открывать новую тему.
  5. Строго запрещено запрашивать какую-либо документацию или файлы BIOS. Для таких запросов используйте форум ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

#21 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от adam1114 3 Декабрь 2015, 23:59
Robię na CX80, używałeś, masz może porównanie ?.

Re: Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от Google Adsense [BOT] 3 Декабрь 2015, 23:59

#22 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от koper912 4 Декабрь 2015, 15:43
Niestety nie miałem okazji.

#23 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от adam1114 4 Декабрь 2015, 15:55
No to polecam, to jest akurat najmocniejsze czego ja używałem, ale na pewno po 2 godzinach nie nadaje się do obróbki, raczej 24h.

#24 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от maciek1221 9 Июль 2016, 17:45
Jeżeli o klejenie chodzi, to próbowałem kiedyś z poxipolem i wytrzymywało to góra dwa dni, mówię o wklejaniu gwintów, które utrzymują zawiasy zarówno w dolnej obudowie jak i w klapie matrycy. Obecnie używam kleju Araldite, schnie godzinę, a pełna twardość jest po 24godzinach i trzyma jak śruby. Na takie sklejenie udzielam 3 miesięcznej gwarancji. Araldite ma różne kleje, przezroczyste i inne, ja używam Araldite 2021, 2022.

Mimo wszystko klejenie stosuję kiedy klientowi zależy na wysokiej estetyce. W 95% przypadków stosuję skręcenie obudowy na śruby. wypracowałem technikę że łepka praktycznie nie widać, a trzyma się dużo lepiej niż gwinty w nowej obudowie ;).

#25 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от Vogelek23 9 Июль 2016, 18:31
Mimo wszystko klejenie stosuję kiedy klientowi zależy na wysokiej estetyce.
A ja w takich przypadkach po prostu wymieniam daną część obudowy na nową ;) Wtedy estetyka jest na najwyższym poziomie.

#26 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от maciek1221 10 Июль 2016, 09:05
Oczywiście, ale nie oszukujmy się - kiedy laptop jest warty 400zł, a nowa obudowa dolna kosztuje 200zł, to średnio się to opłaca, dlatego trzeba szukać estetycznych alternatyw.

Klejenie stosuję najczęściej wtedy, kiedy jakiś gwint się rozsypie przy rozkręcaniu sprzętu, a klient nie przyjmuje do wiadomości, że coś takiego mogło się stać i oskarża mnie o zepsucie laptopa.

Z mojej strony koniec offtopa i jeszcze raz zachęcam do sprawdzenia klejów z rodziny araldite ;).

#27 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от adam1114 10 Июль 2016, 19:31
Wtrącając moje 3 grosze, też często kleje, zamawiam też czasem nowe części i zdarza się, że są one mniej dokładnie wykonane niż te fabryczne. Pytanie czy nie wytrzymają jeszcze krócej. Uważa, że porządne klejenie to też dobra opcja.

#28 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от kolo711 5 Октябрь 2016, 08:25
Ja też polecam VERSACHEM PLASTIC WELDING SYSTEM trzyma bestia mocno:)

#29 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от adam1114 5 Октябрь 2016, 10:27
kolo711 писал(а):Ja też polecam VERSACHEM PLASTIC WELDING SYSTEM trzyma bestia mocno:)


Na dużych powierzchniach tak.
Na małych typu jakieś mocowania zawiasów w klapie sony 13" itp gdzie powierzchnie są malutkie to jest jedno zamknięcie / otwarcie i tyle :).

#30 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от franekx6 11 Май 2017, 23:35
Co do VERSACHEM PLASTIC WELDING SYSTEM z pierwszej tubki jaką miałem byłem w miarę zadowolony z kolejnymi dwiema mam problem klej się nie wiąże jest miękki nie zależnie ile by schnął, czasem aż kolor zmienia na zielonkawy , nie wiem czy trafiłem na podroby czy coś źle robię (kupowane u tego samego sprzedawcy co pierwsza partia )

Może pojawiło się coś lepszego godnego uwagi??? Zastanawiam się też czy nie kombinować z roztapianiem plastiku lutownica o wtapianiem gwintu

#31 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от 4goth 12 Май 2017, 08:06
franekx6 писал(а):Co do VERSACHEM PLASTIC WELDING SYSTEM z pierwszej tubki jaką miałem byłem w miarę zadowolony z kolejnymi dwiema mam problem klej się nie wiąże jest miękki nie zależnie ile by schnął, czasem aż kolor zmienia na zielonkawy , nie wiem czy trafiłem na podroby czy coś źle robię (kupowane u tego samego sprzedawcy co pierwsza partia )

Zauważyłem to samo. Może zmienili skład lub proces produkcji, w każdym bądź razie teraz się nie sprawdza.
franekx6 писал(а):Może pojawiło się coś lepszego godnego uwagi???

Ostatnio przerzuciłem się na Technicqll
Изображение

Trzeba dać mu 24 godziny aż zaschnie na dobre, ale efekt jest warty czekania.

#32 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от SELLKOM 12 Май 2017, 08:39
Co do Versachemu zmieńcie proporcje - ale macie racje popsuł się ostatnio, choć wszystko zależy od partii. Konsystencja jednego z dwóch składników musi być zdecydowanie rzadsza niż drugiego - wtedy jest miód cud i orzeszki.

#33 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от franekx6 12 Май 2017, 09:46
Właśnie VERSACHEM przeleżał 24h dotknąłem plastik i odpadł ;) a klej zzieleniał i jest miękki jak guma :/


SELLKOM

"Konsystencja jednego z dwóch składników musi być zdecydowanie rzadsza niż drugiego" tzn.? u mnie biały składnik jest rzadszy a pomarańczowy twardszy/gęstszy? dajesz któregoś więcej aby było jak trzeba?

#34 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от danielb406 9 Май 2020, 14:56
Temat stary, ale nikt nie wymienił kleju dwuskładnikowego DISTAL - złego słowa nie mogę powiedzieć, a używam non stop.

Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


от Google Adsense [BOT] 9 Май 2020, 14:56
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.