• Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?

Forum rules:Click here to view the forum rules

  1. Topic title should contain the brief description of problem.
  2. Topic message should contain the extended description of problem and, the question.
  3. It is not allowed to post the attachments with complete documentations or BIOS files nor linking to any 3rd party websites hosting such files. It is only allowed to post the small portion of the documentation (up to one page per post).
  4. You can only describe one problem per topic. For each another problem you should open a new topic.
  5. It is strictly forbidden to ask for any kind of documentation or BIOS file. For such requests please use the DOCUMENTATION & BIOS/EFI REQUEST subforum.
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

#21 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by adam1114 3 December 2015, 23:59
Robię na CX80, używałeś, masz może porównanie ?.

Re: Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by Google Adsense [BOT] 3 December 2015, 23:59

#22 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by koper912 4 December 2015, 15:43
Niestety nie miałem okazji.

#23 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by adam1114 4 December 2015, 15:55
No to polecam, to jest akurat najmocniejsze czego ja używałem, ale na pewno po 2 godzinach nie nadaje się do obróbki, raczej 24h.

#24 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by maciek1221 9 July 2016, 17:45
Jeżeli o klejenie chodzi, to próbowałem kiedyś z poxipolem i wytrzymywało to góra dwa dni, mówię o wklejaniu gwintów, które utrzymują zawiasy zarówno w dolnej obudowie jak i w klapie matrycy. Obecnie używam kleju Araldite, schnie godzinę, a pełna twardość jest po 24godzinach i trzyma jak śruby. Na takie sklejenie udzielam 3 miesięcznej gwarancji. Araldite ma różne kleje, przezroczyste i inne, ja używam Araldite 2021, 2022.

Mimo wszystko klejenie stosuję kiedy klientowi zależy na wysokiej estetyce. W 95% przypadków stosuję skręcenie obudowy na śruby. wypracowałem technikę że łepka praktycznie nie widać, a trzyma się dużo lepiej niż gwinty w nowej obudowie ;).

#25 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by Vogelek23 9 July 2016, 18:31
Mimo wszystko klejenie stosuję kiedy klientowi zależy na wysokiej estetyce.
A ja w takich przypadkach po prostu wymieniam daną część obudowy na nową ;) Wtedy estetyka jest na najwyższym poziomie.

#26 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by maciek1221 10 July 2016, 09:05
Oczywiście, ale nie oszukujmy się - kiedy laptop jest warty 400zł, a nowa obudowa dolna kosztuje 200zł, to średnio się to opłaca, dlatego trzeba szukać estetycznych alternatyw.

Klejenie stosuję najczęściej wtedy, kiedy jakiś gwint się rozsypie przy rozkręcaniu sprzętu, a klient nie przyjmuje do wiadomości, że coś takiego mogło się stać i oskarża mnie o zepsucie laptopa.

Z mojej strony koniec offtopa i jeszcze raz zachęcam do sprawdzenia klejów z rodziny araldite ;).

#27 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by adam1114 10 July 2016, 19:31
Wtrącając moje 3 grosze, też często kleje, zamawiam też czasem nowe części i zdarza się, że są one mniej dokładnie wykonane niż te fabryczne. Pytanie czy nie wytrzymają jeszcze krócej. Uważa, że porządne klejenie to też dobra opcja.

#28 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by kolo711 5 October 2016, 08:25
Ja też polecam VERSACHEM PLASTIC WELDING SYSTEM trzyma bestia mocno:)

#29 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by adam1114 5 October 2016, 10:27
kolo711 wrote:Ja też polecam VERSACHEM PLASTIC WELDING SYSTEM trzyma bestia mocno:)


Na dużych powierzchniach tak.
Na małych typu jakieś mocowania zawiasów w klapie sony 13" itp gdzie powierzchnie są malutkie to jest jedno zamknięcie / otwarcie i tyle :).

#30 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by franekx6 11 May 2017, 23:35
Co do VERSACHEM PLASTIC WELDING SYSTEM z pierwszej tubki jaką miałem byłem w miarę zadowolony z kolejnymi dwiema mam problem klej się nie wiąże jest miękki nie zależnie ile by schnął, czasem aż kolor zmienia na zielonkawy , nie wiem czy trafiłem na podroby czy coś źle robię (kupowane u tego samego sprzedawcy co pierwsza partia )

Może pojawiło się coś lepszego godnego uwagi??? Zastanawiam się też czy nie kombinować z roztapianiem plastiku lutownica o wtapianiem gwintu

#31 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by 4goth 12 May 2017, 08:06
franekx6 wrote:Co do VERSACHEM PLASTIC WELDING SYSTEM z pierwszej tubki jaką miałem byłem w miarę zadowolony z kolejnymi dwiema mam problem klej się nie wiąże jest miękki nie zależnie ile by schnął, czasem aż kolor zmienia na zielonkawy , nie wiem czy trafiłem na podroby czy coś źle robię (kupowane u tego samego sprzedawcy co pierwsza partia )

Zauważyłem to samo. Może zmienili skład lub proces produkcji, w każdym bądź razie teraz się nie sprawdza.
franekx6 wrote:Może pojawiło się coś lepszego godnego uwagi???

Ostatnio przerzuciłem się na Technicqll
Image

Trzeba dać mu 24 godziny aż zaschnie na dobre, ale efekt jest warty czekania.

#32 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by SELLKOM 12 May 2017, 08:39
Co do Versachemu zmieńcie proporcje - ale macie racje popsuł się ostatnio, choć wszystko zależy od partii. Konsystencja jednego z dwóch składników musi być zdecydowanie rzadsza niż drugiego - wtedy jest miód cud i orzeszki.

#33 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by franekx6 12 May 2017, 09:46
Właśnie VERSACHEM przeleżał 24h dotknąłem plastik i odpadł ;) a klej zzieleniał i jest miękki jak guma :/


SELLKOM

"Konsystencja jednego z dwóch składników musi być zdecydowanie rzadsza niż drugiego" tzn.? u mnie biały składnik jest rzadszy a pomarańczowy twardszy/gęstszy? dajesz któregoś więcej aby było jak trzeba?

#34 Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by danielb406 9 May 2020, 14:56
Temat stary, ale nikt nie wymienił kleju dwuskładnikowego DISTAL - złego słowa nie mogę powiedzieć, a używam non stop.

Re: Czym najlepiej wklejać uszkodzone gwinty?


by Google Adsense [BOT] 9 May 2020, 14:56
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.