• Jaki kupić programator KBC?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Jaki kupić programator KBC?


przez wojpatr 6 marca 2016, 19:20
Witam
Jaki programator wybrać do programowania KBC?
Obecnie na stole mam laptopa z podejrzeniem uszkodzenia wsadu KBC NPCE781BA0DX
Jaki programator kupić aby zaprogramował nie tylko ten ale i inne popularne układy?

Re: Jaki kupić programator KBC?


przez Google Adsense [BOT] 6 marca 2016, 19:20

#2 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez sebastiank 6 marca 2016, 19:37
Z tego co wiem to ten KBC nie jest programowalny.
Do innych KBC (np. KB9012QF KB9010/9012/9016/9022, MEC1609, IT8585E, IT8586E, IT8587E, IT8985E) polecam konstrukcję od wschodnich sąsiadów - szukaj pod hasłem "KB9012QF+EDID eeprom USB Programmer + keyboard tester New version 4.3-4.7" np. na e-bay.

#3 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez ADAMK101 7 marca 2016, 06:10
Generalnie wybór programatora powinien zależeć od ilości programowanych EC oraz własnego podejścia do tworzenia bazy pobieranych z płyt.
Najwiecej możliwości w stosunku do ceny mają płytki ze Wschodu.
Obie mają swoje wady i zalety , wybór należy do Ciebie.
Najlepiej poznać opinie rzeczywistych użytkowników.

#4 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez najdzik 12 maja 2016, 21:49
Moim zdaniem jednym z lepszych rozwiązań jest programator SVOD.
Składa się on z kilku części - programator + dwa moduły klawiatury.

Można go kupić w polskim sklepie internetowym.

#5 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez Zusto 20 listopada 2016, 12:26
No tak ale ten drugi posiada jeszcze wejście do programowania matryc i jest o wiele tańszy ale za to do SVOD-a można dokupić podstawki ITE i ENE

#6 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez sebastiank 20 listopada 2016, 12:59
Ja mam KB9012QF+EDID eeprom USB Programmer - czyli Vertyanov.
Na plus w porównaniu ze svodem - nie trzeba dokupować rozszerzeń licencji - np. ITE czy MEC1609 jest w standardzie. Do NPCE 288N/388N jest potrzebny adapter i programowanie na razie tylko poza płytą.
Minusem w porównaniu ze svodem jest konieczność ręcznej konfiguracji (kabelkami/goldpinami) dla KB90XX.

#7 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez gs84 20 listopada 2016, 13:13
Mam ten programator.
Nuvoton programuje się przez taki adapter xxxxxxxxx
ITE, KB90XX - przez złącza klawiaturowe

#8 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez Slaw 9 stycznia 2017, 11:45
Maxim, is it still possible to buy this programmer? All ebay links i've found are saying that the available stock i zero :/

#9 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez maxim21 24 kwietnia 2017, 08:12
making now new version VER3
here link
xxxxxxxxx

all old users can update board version 2 to new software (no need external nuvoton adapter etc) !
xxxxxxxxx

all new software updates look on notebook1.ru forum in author topic FREE always !

#10 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez franekx6 24 listopada 2017, 15:40
Muszę w końcu dokupić programator KBC do serwisu, co na obecną chwilę polecacie?
Wstępnie mam upatrzone:
KB9012QF+EDID eeprom USB Programmer + keyboard tester VER 3 ebay 112309130319
KB9012QF+EDID eeprom USB Programmer + keyboard tester version 4.3-4.9 ebay 172800920087
ew. Full Set ENE,ITE,SMSC,Nuvoton Automatic USB IO Programmer+keybrd tester VER 3.4 ebay 172743486588

Bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczonych, który z powyższych ew. jeżeli żaden z wybranych to jaki. Dotychczas nie programowałem KBC ale już na kilku płytach poległem ze względu na jego brak, dlatego najwyższy czas doposażyć się w taki programator.

#11 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez sebastiank 24 listopada 2017, 16:30
franekx6 napisał(a):KB9012QF+EDID eeprom USB Programmer + keyboard tester version 4.3-4.9 ebay
- podobny (starsza wersja) używam od dawna - polecam. Minus to konieczność konfiguracji kabelkami dla KB90XX. Na plus programowanie NPCE na płycie i poprzez adapter (do dokupienia).

Ale obecnie kupiłbym nowszą wersję V3 lub V3.4 - nie miałem okazji ich używać.

#12 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez franekx6 27 listopada 2017, 13:44
a czym się w ogóle te wersje różnią:
1. KB9012QF+EDID eeprom USB Programmer + keyboard tester VER 3 ebay 112309130319
2. KB9012QF+EDID eeprom USB Programmer + keyboard tester version 4.3-4.9 ebay 172800920087

jak w ogóle w 1. zaprogramować matrycę (nie widzę złącza na PCB aby podłączyć kabel do programowania matrycy)

#14 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez janko23 24 kwietnia 2018, 22:28
Witam, a co sądzicie o SVOD3 ? , czy jednak KB9012QF+EDID eeprom USB Programmer + keyboard tester VER 4, czy to po prostu jest to samo, na ten czas niestety nie posiadam żadnego i muszę się na coś w miarę szybko zdecydować. I gdzie najlepiej kupić. Pozdrawiam

#15 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez SPIOH1979 26 sierpnia 2018, 21:30
sebastiank napisał(a):W starszej wersji konfigurujesz programator dla KB90XX kabelkami, w nowszej programowo

wiesz może kolego gdzie tanio kopić taki programator ?

#18 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez sebastiank 26 sierpnia 2018, 22:07
To samo.

#20 Re: Jaki kupić programator KBC?


przez sebastiank 26 sierpnia 2018, 22:22
To starsza wersja PCB 2.5. Jakbym kupował to brałbym PCB 3.X.
Wersja PCB 2.5 nie współpracuje z nowym softem - max. ver. 4c, a PCB 3.X z wersją 6.4 i pewnie z nowszymi też.
Dodatkowo konfiguracja kabelkami i mniej obsługiwanych układów.

Re: Jaki kupić programator KBC?


przez Google Adsense [BOT] 26 sierpnia 2018, 22:22
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.