• ST1000LM024 widoczny tylko w menedżerze urządzeń, żaden program go nie widzi

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 ST1000LM024 widoczny tylko w menedżerze urządzeń, żaden program go nie widzi


przez DjDave 27 marca 2017, 18:10
Pierwszy raz spotykam się z sytuacją że mimo iż dysk widać w menedżerze zadań to żaden program już go nie widzi. Co może być przyczyna? System i złącze odpada bo sprawdzone na dwóch kompach.
Obrazek

Re: ST1000LM024 widoczny tylko w menedżerze urządzeń, żaden program go nie widzi


przez Google Adsense [BOT] 27 marca 2017, 18:10

#2 Re: ST1000LM024 tylko w menedrzeże


przez novitech 27 marca 2017, 20:15
A co Ci pokazuje chociażby magazyn zarządzania dyskami?

#3 Re: ST1000LM024 tylko w menedrzeże


przez amorphe 27 marca 2017, 20:19
A jak dysk się przedstawia w zarządzaniu dyskami ? Jest widoczny ? Ma przydzieloną literę ?
(Ppm na "Ten Komputer / Mój Komputer" -> zarządzaj -> zarządzanie dyskami).

Dysk nie był podpinany do telewizora czy np. tunera DVB-T/SAT ? Inicjacja dysku na takim urządzeniu mogła nieco "namieszać"...

#4 Re: ST1000LM024 tylko w menedrzeże


przez DjDave 27 marca 2017, 21:05
Nigdzie poza menedżerem urządzeń nie widać dysku. Dysk jest z laptopa. Talerze kręcą.

#5 Re: ST1000LM024 tylko w menedrzeże


przez pawel80 28 marca 2017, 00:13
A z jakiego laptopa i z jakim systemem on był, oraz jak wygląda jego SMART?

#6 Re: ST1000LM024 tylko w menedrzeże


przez DjDave 28 marca 2017, 01:45
Przed usterką to był zwykły dysk ze zwykłego laptopa. To co się dzieje jest wywołane usterką samego dysku. SMART nie mam jak pokazać skoro żaden program go nie widzi.

#7 Re: ST1000LM024 widoczny tylko w menedżerze urządzeń, żaden program go nie widzi


przez Vogelek23 28 marca 2017, 07:49
Nigdzie poza menedżerem urządzeń nie widać dysku.
Zamieść zrzut ekranu z Zarządzania Dyskami. Skoro system widzi urządzenie jako takie, to powinien je widzieć wszędzie.

#8 Re: ST1000LM024 widoczny tylko w menedżerze urządzeń, żaden program go nie widzi


przez DjDave 28 marca 2017, 10:32
Rozumiem że nie wierzysz na słowo bo dla mnie to również jest dziwne.
Obrazek

#9 Re: ST1000LM024 widoczny tylko w menedżerze urządzeń, żaden program go nie widzi


przez jurek1980 28 marca 2017, 12:55
Co chcesz uzyskać? Chcesz odzyskać dane czy spróbować przywrócić dysk do działania?
Co pokazuje Seagete seetools z botowalnej płyty/pendriva?

#10 Re: ST1000LM024 widoczny tylko w menedżerze urządzeń, żaden program go nie widzi


przez Usunięty Użytkownik 402 28 marca 2017, 21:06
Myślę że dysk ma ustawione hasło. Mam dysk wyjęty z komputera gdzie było hasło na start i sytuacja jest podobna. Hasło znam lecz w innym komputerze nie byłem w stanie go wyłączyć. Może w biosie coś zobaczysz?
Powinieneś zbadać sprawę w tym kierunku.

#11 Re: ST1000LM024 widoczny tylko w menedżerze urządzeń, żaden program go nie widzi


przez DjDave 30 marca 2017, 17:33
Chodzi o odzyskanie danych, na samym dysku mi nie zależy. Nigdzie nie wyskakuje komunikat na temat hasła.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: ST1000LM024 widoczny tylko w menedżerze urządzeń, żaden program go nie widzi


przez Google Adsense [BOT] 30 marca 2017, 17:33
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.