• Jak NIE należy naprawiać notebook'a.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale zamieszczamy wszystko, z czego można się pośmiać - dowcipy, rysunki, zdjęcia, linki itd.
2. Pośmiać się - to nie znaczy naśmiewać się ani wyszydzać. Pamiętajmy zatem o godności drugiego człowieka.
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych (z tego nie da rady się pośmiać), a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
4. Staramy siem pisadź poprawnom polrzczyznom ;)
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#341 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez m4upa 2 kwietnia 2016, 15:06
Kumpel kupił komputerek Asus X101CH dla żonki do przeglądania internetu, przyniósł go do mnie bo nie miał dźwięku a dodatkowo przy większym obciążeniu komputer się wyłącza. O tragicznym stanie obudowy to raczej mówić nie muszę pobomblowana cała, klawiatura wyrwana ale to jeszcze nic:

Obrazek
Obrazek

To jest piękne :D

Pozdrawiam.

Re: Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez Google Adsense [BOT] 2 kwietnia 2016, 15:06

#342 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez novitech 18 lipca 2016, 07:26
Kolejny popis jednego z Zamojskich fachowców.

Obrazek

Obrazek

#343 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez oneeye 18 lipca 2016, 07:54
Fajnie macie w tym Zamościu :) ale u nas nie jest wcale gorzej ;) . Klientka dostarczyła notebook z inną usterką niż ta poniżej, bo... to co widać niżej działa! Domyśliłem się że znajdę "pajączka" ale nie z druta :D.

Obrazek
Obrazek

Ukłony dla Pana technika że nie wlutował tego gniazda odwrotnie! Do tego ten "pląs" Data+ i Data- wymowny ;) .
Jak to mówią, z braku laku...

#344 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez Usunięty Użytkownik 402 12 września 2016, 18:57
Jak nie należy budować notebooka?

Z jakim urządzeniem w laptopie sony mamy do czynienia? :lol:
Obrazek

#345 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez patol 12 września 2016, 19:33
Na pierwszy rzut oka spojrzałem i widzę "ByleTooth", myślę sobie byle ząb, a co :lol:

#346 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez Usunięty Użytkownik 402 12 września 2016, 22:43
Prawie jak bulet :lol:

#347 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez mrserwis 17 września 2016, 13:30
Obrazek

Perełka z dzisiaj. Radiator złamany w pół, wentylator na papier dla lepszego docisku :)

#348 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez matisblu 17 września 2016, 15:18
Bo to pewnie zły radiator był ;) lub dobry bo tani naprawiacz.

#349 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez raddeon 22 września 2016, 11:26
Cieszmy się bo fachowcy nadal są wśród nas... :lol:

Obrazek
Obrazek

#350 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez oneeye 28 lutego 2017, 15:39
Z cyklu jak poprawić przewodność cieplną układu chłodzenia. Level Expert!

Obrazek

#351 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez dominik555 28 lutego 2017, 17:54
Nie wierzę :o

#352 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez Usunięty Użytkownik 402 1 marca 2017, 21:05
Dziś mam dzień z Lenovo, zalany, zapaciana cała płyta po jakby czyszczeniu, pognite elementy, kominki połamane, wylutowane gniazdo usb 3.0 i hdmi zdaje się- zmieniony spód obudowy który nie posiada otworów na te gniazda... No i ta taśma izolacyjna
Obrazek
Kolejny Lenovo też po jakiejś akcji bez śrub- czasami się włącza? Przetwornica cpu gotuje się już w st-by ale fakt faktem jest nawet reakcja na włącznik :mrgreen: Fotki nie wrzucałem.

Asus po akcji klient kontra płyta główna. Ogólnie cały obszar zatopiony w topniku, brak tranzystora i kondensatora, o tym co stoi na baczność nie wspominam.
Obrazek
Ram
Obrazek

#353 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez Vogelek23 1 marca 2017, 21:12
LAZY napisał(a):wylutowane gniazdo usb 3.0 i hdmi zdaje się
No, nieco za bardzo popłynąłeś - akurat ta płyta nie ma fabrycznie ani HDMI, ani USB 3.0 :lol: Po prostu jest to okrojona wersja płyty dla laptopów, sprzedawanych za psi grosz w marketach typu Tesco czy Biedronka (nawet slot pamięci jest zamontowany tylko jeden, choć jest miejsce na dwa) ;)

#354 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez Usunięty Użytkownik 402 1 marca 2017, 21:42
Hmm, też mi nie pasowało z tym hdmi, ale usb musiało być bo zostało po nim zasilanie na płycie - drobnica.

#355 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez RafalB 4 marca 2017, 00:25
Co prawda nie notebooki ale równie ciekawe podejście, sprzet został w takim stanie zwrócony klientowi :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

#357 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez AdamStar 15 maja 2017, 16:11
Dziki napisał(a):Reflow zawsze pomaga:
https://www.youtube.com/watch?v=y1Kgo9YR2G8


Spojrzałem też na inne wytwory autora. Lepiej zostawić temat ;)

#358 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez pawel80 15 maja 2017, 18:54
Koło Reflow to, to nawet nie leżało. :mrgreen:

#359 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez fifi88 19 maja 2017, 23:28
Dziki napisał(a):Reflow zawsze pomaga:
https://www.youtube.com/watch?v=y1Kgo9YR2G8


Ciekawe czy Vogelek23 zna tego speca bo z naklejki z maty widać że z pruszkowa :)

#360 Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez matisblu 20 maja 2017, 19:47
Serwis dla naiwnych. Osobiście wstydziłbym się zamieszczać takie filmy z moim numerem telefonu. Totalny lamer.

Re: Jak NIE należy naprawiać notebook'a.


przez Google Adsense [BOT] 20 maja 2017, 19:47
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.