• Laptop ASUS N53S płyta N53SV rev 2.0 , Edycja biosu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Laptop ASUS N53S płyta N53SV rev 2.0 , Edycja biosu.


przez DjMultis 15 lutego 2017, 00:17
Witam serdecznie.

Zwracam się do szanownego grona o pomoc.

Laptop jak w tytule, wgrałem nowy bios , jak wiadomo czysty MAC adres, w związku z tym proszę o pomoc z ASUS BIOS TOOLS, jestem słaby w tym temacie.
Załączam wsady ori z laptopa który miał brak obrazu i nowy. Niesty to nie HPDMI jak w HP i poległem :(
Mac odczytany z naklejki z gniazda ram to : BC AE C5 2D 7F B3

Pozdrawiam
73!

Re: Laptop ASUS N53S płyta N53SV rev 2.0 , Edycja biosu.


przez Google Adsense [BOT] 15 lutego 2017, 00:17

#2 Re: Laptop ASUS N53S płyta N53SV rev 2.0 , Edycja biosu.  [ROZWIĄZANY]


przez okraglaczek 15 lutego 2017, 00:53
Kolego zainstaluj sobie program HxD otwierasz najpierw oryginał potem nowy i masz tak jakby dwie karty miedzy którymi się przełączasz
poprzez Ctrl+f wyszukujesz w oryginale S/N czy MAC kopiujesz przełączasz na druga kartę i wklejasz w tym samym ofsecie

#3 Re: Laptop ASUS N53S płyta N53SV rev 2.0 , Edycja biosu.


przez DjMultis 15 lutego 2017, 01:50
Dzięki za odpowiedź.

Sciągłęm, znalazłem, nawet w dwóch linjkach, kopiowałem na różne sposoby ala za każdym razem przy próbie uruchomienia, płyta pobiera około 400mA i stoi... Jakaś suma kontrolna?


Pozdrawiam
73!

#5 Re: Laptop ASUS N53S płyta N53SV rev 2.0 , Edycja biosu.


przez dominik555 15 lutego 2017, 07:49
DjMultis napisał(a):Dzięki za odpowiedź.

Sciągłęm, znalazłem, nawet w dwóch linjkach, kopiowałem na różne sposoby ala za każdym razem przy próbie uruchomienia, płyta pobiera około 400mA i stoi... Jakaś suma kontrolna?


Pozdrawiam
73!


Jeśli wklejasz normalnie, nie przez nadpisanie to wsad ulega poważnym zmianom i może być taki właśnie efekt.

#6 Re: Laptop ASUS N53S płyta N53SV rev 2.0 , Edycja biosu.


przez DjMultis 15 lutego 2017, 07:58
Witam

sebastiank napisał(a):Skąd masz ten nowy BIOS?
Sprawdź wsady z forum - np. asus-n53sv-t38754.html?hilit=N53SV, asus-n53sn-t39081.html?hilit=N53SV, asus-n53sv-rev-2-0-t46984.html?hilit=N53SV


Czy te wsady mają MAC adres? Lub mają możliwość innej edycji? wszystkie zadziałają, skoro dwa pierwsze są pod inną ver. ?


dominik555 napisał(a):
DjMultis napisał(a):Dzięki za odpowiedź.

Sciągłęm, znalazłem, nawet w dwóch linjkach, kopiowałem na różne sposoby ala za każdym razem przy próbie uruchomienia, płyta pobiera około 400mA i stoi... Jakaś suma kontrolna?


Pozdrawiam
73!


Jeśli wklejasz normalnie, nie przez nadpisanie to wsad ulega poważnym zmianom i może być taki właśnie efekt.


Spróbuje jeszcze pogrzebać.


Pozdrawiam.
73!

#7 Re: Laptop ASUS N53S płyta N53SV rev 2.0 , Edycja biosu.


przez skomy 15 lutego 2017, 09:21
Wgraj działającą wersję biosu.
Przygotuj pendrive z dosem np. za pomocą HP_usb_boot.
Na pendrive wgraj zawartość pliku ASUS_BIOS TOOLS 2.0.zip z tego wątku: asus-k52f-rev-2-2-edycja-adresu-mac-t22899.html
Uruchom laptopa, aby wystartował z pendrive.
Wpisz polecenia, przykład jak dla mac: 12-34-56-78-90-98 poniżej.
Po każdym wpisanym wierszu zatwierdź enterem.

bt.exe -C CNFG / W C2 12
ENTER
bt.exe -C CNFG / W C3 34
ENTER
bt.exe -C CNFG / W C4 56
ENTER
bt.exe -C CNFG / W C5 78
ENTER
bt.exe -C CNFG / W C6 90
ENTER
bt.exe -C CNFG / W C7 98
ENTER

bt.exe -C CNFG / W D7 12
ENTER
bt.exe -C CNFG / W D8 34
ENTER
bt.exe -C CNFG / W D9 56
ENTER
bt.exe -C CNFG / W DA 78
ENTER
bt.exe -C CNFG / W DB 90
ENTER
bt.exe -C CNFG / W DC 98
ENTER

Uruchom ponownie, powinno działać.

Ewentualnie możesz spróbować wgrać załączony plik.

#8 Re: Laptop ASUS N53S płyta N53SV rev 2.0 , Edycja biosu.


przez sebastiank 15 lutego 2017, 09:29
Podstawa to działający BIOS - edycja MAC to osobna kwestia.
BIOSy możesz sprawdzić bez edycji MAC - jak znajdziesz działający (poza kartą LAN) to wtedy można wyedytować albo wsad HxD albo jak wyżej ASUS_BIOS TOOLS.

#9 Re: Laptop ASUS N53S płyta N53SV rev 2.0 , Edycja biosu.


przez DjMultis 15 lutego 2017, 09:30
skomy napisał(a):Wgraj działającą wersję biosu.
Przygotuj pendrive z dosem np. za pomocą HP_usb_boot.
Na pendrive wgraj zawartość pliku ASUS_BIOS TOOLS 2.0.zip z tego wątku: asus-k52f-rev-2-2-edycja-adresu-mac-t22899.html
Uruchom laptopa, aby wystartował z pendrive.
Wpisz polecenia, przykład jak dla mac: 12-34-56-78-90-98 poniżej.
Po każdym wpisanym wierszu zatwierdź enterem.

bt.exe -C CNFG / W C2 12
ENTER
bt.exe -C CNFG / W C3 34
ENTER
bt.exe -C CNFG / W C4 56
ENTER
bt.exe -C CNFG / W C5 78
ENTER
bt.exe -C CNFG / W C6 90
ENTER
bt.exe -C CNFG / W C7 98
ENTER

bt.exe -C CNFG / W D7 12
ENTER
bt.exe -C CNFG / W D8 34
ENTER
bt.exe -C CNFG / W D9 56
ENTER
bt.exe -C CNFG / W DA 78
ENTER
bt.exe -C CNFG / W DB 90
ENTER
bt.exe -C CNFG / W DC 98
ENTER

Uruchom ponownie, powinno działać.




Dziękuje, już wysiedziałem na HxD :)

dominik555 napisał(a):
DjMultis napisał(a):Dzięki za odpowiedź.

Sciągłęm, znalazłem, nawet w dwóch linjkach, kopiowałem na różne sposoby ala za każdym razem przy próbie uruchomienia, płyta pobiera około 400mA i stoi... Jakaś suma kontrolna?


Pozdrawiam
73!


Jeśli wklejasz normalnie, nie przez nadpisanie to wsad ulega poważnym zmianom i może być taki właśnie efekt.


Klepałem komórke po kmórce i działa, dzieki za pomoc, znowu mądrzejszy.
Ale miałem pdgląd starego wsadu i znałem MAC, w innym przypadku pewnie próbowałbym sposobem kolego "skomy"

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
73!

Re: Laptop ASUS N53S płyta N53SV rev 2.0 , Edycja biosu.


przez Google Adsense [BOT] 15 lutego 2017, 09:30

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.