• Podmian lub wgranie klucza do biosu.

#1 Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez elektro101 8 listopada 2016, 09:29
Witam mam taki problem dosyć często i myślę ze wielu z was także np. po zmianie płyty czy wgraniu innego wsadu bios .
Ponad to chciałbym implementować klucze klienta w jego biosie, z powodu wiecznego zacierania się naklejek co powoduje utratę licencji w niektórych przypadkach.
Czy jest jakiś program albo czy można to w jakiś prosty sposób dokonać .
Problem w moim przypadku tyczy się i laptopów i komputerów PC.

Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez Google Adsense [BOT] 8 listopada 2016, 09:29

#2 Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez johnbad 9 listopada 2016, 14:34
If the motherboard is still alive you can read the keys using specific software like Pkey but it's not easy and not every time you can retrieve the keys from a dead motherboard. There is a thread specifically open for this here. Hope it helps...

#3 Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez elektro101 16 listopada 2016, 12:33
Kolego to wiem ale ja chce wpisać klucz z naklejki do biosu który nie ma wpisanego żadnego klucza.

#4 Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez johnbad 16 listopada 2016, 14:00
Well, sorry, my mistake, I google translated wrong but it seems that you have to do it in a reverse way, find the key position in bios and replace or write it in a hex editor, also you can try with Phoenix Tool to retrieve de module containing the key (that module could be the one containing the DMI string), write the key from sticker with a hex editor and replace that module so the checksum should be the correct one...

#5 Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez pawel80 16 listopada 2016, 16:18
Troszkę kolega "elektro101" za mało podałeś informacji, jaki system, jaki jest BIOS itp?
Np. sprzęt z Windows 8 i wyżej, nie jest dostarczany z naklejką licencji klucza, a jeżeli myślisz o Windows 7 to nic tu nie wskórasz, bo mechanizm odczytu licencji potrzebuje BIOS UEFI z opcją SECURE BOOT.

#6 Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez johnbad 16 listopada 2016, 16:29
pawel80 napisał(a):Troszkę kolega za mało podał informacji, jaki system, jaki jest BIOS itp?
Np. sprzęt z Windows 8 i wyżej, nie jest dostarczany z naklejką licencji klucza, a jeżeli myślisz o Windows 7 to nic tu nie wskórasz, bo mechanizm odczytu licencji potrzebuje BIOS UEFI z opcją SECURE BOOT.

Right, again I didn't read thoroughly, I supposed we are talking only about win 8, 8.1 and 10 since the Uefi was implemented and that elektro101 (I thought) sells a lot of keys for those windows and need to install the same OS very often...

#7 Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez elektro101 21 listopada 2016, 21:11
Koledzy dokładnie chodzi o 8 /10 sprawa jest tak np:
mam przetarg na 50 pc typu AIO czystych bez systemu lub z ubuntu bo takie się zdążają na przykład ,
i tu che wgrać licencje w10 z dystrybucji box aby nie kleić naklejki bo się ściera i są problemy .
Teraz rozumiecie co zamierzam uzyskać .
To co podałem to tylko przykład ale jeden z wielu.

#8 Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez pawel80 21 listopada 2016, 22:13
Naklejkę dostarczasz wraz z nośnikiem instalacyjnym, skoro komputery nie są wspierane przez MS w innym wypadku nie jest to legalny proceder. A po więcej informacji odnośnie, w których sektorach są umieszczane klucze licencji to już tutaj na forum jest wątek odnośnie tego. Co do programu to chyba jako takiego nie ma, aby bez rozbierania i wyciągania kostki BIOS, lub też KBC i programowania na zewnątrz się obeszło. Jest jeszcze jedno dzieło konstruktorów i BIOS jest szyfrowany bez możliwości szybkiej analizy, w którym miejscu znajduje się klucz licencji.

#9 Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez Usunięty Użytkownik 402 24 listopada 2016, 02:17
Jak jest problem ze ścieralnością naklejek to trzeba klucz spisać i włożyć pod klapkę dysku czy ramu i oznaczyć to miejsce. Ewentualnie zalaminować klucz i nakleić na obudowę.
Jak chcesz umieszczać klucz w biosie to tylko w takim z uefi.

#10 Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez elektro101 29 listopada 2016, 13:45
Aha ale obecnie większość pc już jest w ufi .

Tylko czy wszystkie płyty będą mieć w tych samych segmentach wpisywany klucz.

#11 Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez johnbad 29 listopada 2016, 15:28
elektro101 napisał(a):Tylko czy wszystkie płyty będą mieć w tych samych segmentach wpisywany klucz.

Well, it could be a good thing if it will exist such a software to write the key inside UEFI, but as the DMI software are verry different from board to board depending on manufacturer then it will be a pain in the ass to have so many versions for every kind of board, not to mention that the same PC manufacturer use board made by different outsource plants, Compal, Wistron, Quanta, Asus, Pegatron and so on...

#12 Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.


przez elektro101 1 grudnia 2016, 13:53
johnbad napisał(a):
elektro101 napisał(a):Tylko czy wszystkie płyty będą mieć w tych samych segmentach wpisywany klucz.

Well, it could be a good thing if it will exist such a software to write the key inside UEFI, but as the DMI software are verry different from board to board depending on manufacturer then it will be a pain in the ass to have so many versions for every kind of board, not to mention that the same PC manufacturer use board made by different outsource plants, Compal, Wistron, Quanta, Asus, Pegatron and so on...

Podsumowując jest to opcja do zrealizowania, ale nie ma oprogramowania powszechnie dostępnego do każdego rodzaju płyty.
Każdy producent może mieć inaczej wpisywany klucz w UEFI(tego stwierdzenia nie jestem pewien ale otwierałem klucze w kilku laptopach i niestety są w rożnych segmentach biosu).
Konieczność stworzenia uniwersalnego oprogramowania na podstawie testów każdej płyty lub rodziny płyt.
Pomysł bardzo przydatny ale jego opłacalność może być mizerna.


Sam nie wiem czy warto coś takiego tworzyć to możne zając wiele czasu oraz z pojawianiem się nowych modeli konieczna aktualizacja i badanie każdej płyty gdzie się wpisuje.

#13 Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 6 stycznia 2017, 06:04
elektro101 napisał(a):Sam nie wiem czy warto coś takiego tworzyć
Jest już odpowiedni program w dziale DIY - wystarczy sobie aktualizować na bieżąco bazę danych (program ma zaimplementowany edytor bazy). Proszę poszukać. Co zaś do naklejek licencyjnych z kluczami, takowych nie ma dla Windows 8/10 (w sensie, komputery nie są wypuszczane z takimi naklejkami, bo same naklejki istnieją).

Re: Podmian lub wgranie klucza do biosu.  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 6 stycznia 2017, 06:04

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.