• Asus F540S - bateria nie doładowuje się

#1 Asus F540S - bateria nie doładowuje się


przez michalmwp 23 grudnia 2016, 09:25
Napisałem ten post żeby skrócić Wasze poszukiwania napięcia z baterii w Asusie F540S.
Laptop klasy bardzo budżetowej. Wszystko zabudowane, włącznik to jeden z klawiszy zwykłej klawiatury. Brak oddzielnego klawisza Reset do kasowania KBC.

Trafił do mnie po zalewce. Wypatroszenie, rutynowa kontrola płyty, oberwała sama klawiatura. Zaniepokoiło mnie napięcie na baterii, tylko nieco ponad 3V. Mimo tego bateria w systemie pokazywała 80% naładowania, wszystkie wskaźniki w normie, LED od ładowania świecił na pomarańczowo.
Charger pod lupę. Wszystko w normie. Rzut oka na baterię, też OK. Podstawiane inne baterie też miały szczątkowe napięcie.

Gdzie jest problem??? Otóż inżynierowie Asusa wykombinowali "prosty" sposób na odłączenie napięcia od płyty. Śruba mocująca PCB położona najbliżej złącza baterii ma pod sobą dwa pola. Jedno to masa a drugie leci na czwarty pin baterii. Jak płyta jest przykręcona to napięcie jest. Płyta na stole -napięcia nie ma. Proste :(
Dodam, że laptop nie ma klawisza RESET, tę funkcję przejmuje ta właśnie śruba.

Obrazek

Jak dotrze do mnie klawiatura to uzupełnię post o informację które piny KBC/klawiatury włączają płytę


edit -----
Klawiatura doleciała z Chin więc mogłem pomierzyć.
Klawisz włącznika zwiera piny 25 i 26 taśmy klawiatury. W gnieździe klawiatury J2901 są to dwa skrajne piny patrząc od strony gniazda LAN.
Laptop uruchamia się też sam po podpięciu zasilacza do płyty ogołoconej z baterii. Bateria musi być wyjęta, samo wykręcenie śrubki nie wystarcza.

Re: Asus F540S - bateria nie doładowuje się


przez Google Adsense [BOT] 23 grudnia 2016, 09:25

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.