• Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez szymon189 8 października 2016, 12:13
W tablecie Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT-P5100 nie ładuje się. Rozebrałem go i widzę, że gniazdo USB jest na taśmie. Czy wina będzie w taśmie, czy może w baterii?

Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez Google Adsense [BOT] 8 października 2016, 12:13

#2 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez pawel80 8 października 2016, 15:46
Sprawdź napięcie baterii, nie zaszkodzi podmienić złącza ładowania. W tych tabletach najczęstszą usterką jest właśnie uszkodzenie gniazda zasilania.

#3 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez szymon189 8 października 2016, 16:50
Jak sprawdzić napięcie na baterii?

#4 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez mar244 9 października 2016, 09:30
szymon189 napisał(a):Jak sprawdzić napięcie na baterii?


Jak kolega zadaje takie pytania to może lepiej oddać urządzenie do jakiegoś punktu serwisowego, bo więcej szkód kolega narobi niż pożytku.

A jak sprawdzić?, najlepiej multimetrem

#5 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez szymon189 9 października 2016, 10:46
Miernik ustawiony na DCV 20: 4,09
Miernik ustawiony na DCV 200: 0,41

Pomiar na baterii odłączonej od tabletu.

#6 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez mar244 9 października 2016, 11:42
szymon189 napisał(a):Miernik ustawiony na DCV 20: 4,09
Miernik ustawiony na DCV 200: 0,41

Pomiar na baterii odłączonej od tabletu.


Bateria posiada 4,09v, czyli nie uległa dogłębnemu rozładowaniu, proponował bym zainteresować się gniazdem ładowania, podmienić je na nowe jak wspomniał kolega Paweł

#7 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez pawel80 9 października 2016, 11:42
Czyli bateria ok, zatem pozostaje wymienić złącze ładowania na początek.

#8 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez Vogelek23 9 października 2016, 14:56
szymon189 napisał(a):Miernik ustawiony na DCV 20: 4,09
Miernik ustawiony na DCV 200: 0,41
Coś nie tak z tymi pomiarami - jakim cudem multimetr pokazuje dwie tak skrajnie różne wartości (druga jest 10x mniejsza, niż pierwsza)???

#9 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez szymon189 9 października 2016, 21:14
Dokładnie takie pokazało wartości.

#10 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez Vogelek23 10 października 2016, 01:22
To zmierz jeszcze raz - bo albo Twój multimetr pokazuje głupoty, albo źle zmierzyłeś. Nie może być dwóch tak różnych poziomów napięć w tym samym miejscu.

#11 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez szymon189 10 października 2016, 06:44
Tak to wygląda
Obrazek

Obrazek

#12 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez matisblu 11 października 2016, 22:28
Witam

Oj tam oj tam, przecinek tu przecinek tam przecież to nie ma znaczenia ;).
Miernik pokazuje tą samą wartość tylko wystąpił błąd w druku.
Tak jak przedmówcy pisali do sprawdzenia gniazdo ładowania, zwłaszcza w gnieździe i do końca taśmy.

#13 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez szymon189 13 października 2016, 14:20
Zakupiłem nowe gniazdo wraz z taśmą. Wymieniłem i nic się nie zmieniło :( Tablet się nie uruchamia.

-- Dodano: 13 października 2016, 18:10 --

Podłączyłem go do komputera i przytrzymałem przycisk Power i usłyszałem sygnał z laptopa i pojawił się napis nie rozpoznano urządzenia USB. Natomiast na tablecie nic się nie pojawiło.

-- Dodano: 14 października 2016, 17:37 --

Powiem tak, rozłączyłem wszystkie 3 taśmy, wypiąłem baterię. Podłączyłem wszystko na nowo i się uruchomił :), ale wszystko nie trwało długo. Ponieważ go wyłączyłem i już nie można włączyć. Co może być przyczyną?

#14 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez pawel80 14 października 2016, 21:25
Po pierwsze nie rób na opak, jeżeli chcesz odłączyć jakie kolwiek taśmy od od płyty głównej tableta to na początek odepnij zasilania. To samo w drugą stronę jak poprawisz tasiemki w złączach to na końcu wpina się baterię.
Zamieść zdjęcia złącz oraz podaj, jakie napięcie minimalne powinna mieć twoja baterja informacje tą znajdziesz na baterii.
Co do zakupionego złącza ładowania, wyciągnij je jeszcze raz i również zrób dobrej jakości zdjęcie i zamieść.
Dokładnie się mu przyjżyj pod mikroskopem. jeżeli nie posiadasz to pod lupą. Mimo że zostało zakupione jako nowe wcale takie nie musi być, a jedynie refabrykowane, tzn. że ktoś tylko wymienił samo złącze miniusb łatwo to sprawdzić porównując z oryginałem. Zatem prześwietl dokładnie piny na złączu ładowania i najlepiej je przelutuj. Następnie zdaj relacje o postępach.

#15 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez szymon189 14 października 2016, 21:34
Znalazłem przyczynę, gdy tylko podłączę ładowarkę do tabletu na wyłączonym tablecie to on nie wystartuje. Muszę odłączyć baterię i podłączyć na nowo to wtedy tablet startuje. Gdy tablet jest włączony i podłączę ładowarkę to ona ładuje i niema żadnego problemu. Dlaczego?

Na baterii pisze:
3.7 V Li-ion BATTERY 25.90Wh

Dokładnie to samo:
Obrazek

#16 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez pawel80 14 października 2016, 21:37
Dziwna sprawa, ile procent naładowania masz na baterii. Ładowarka oryginalna?
Zainstaluj sobie GSam Battery i podaj jakim prądem jest ładowana.
I sprawdź to co wyżej napisałem.

#17 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez szymon189 14 października 2016, 21:52
Tak to wygląda:
Obrazek

Obrazek

#18 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez pawel80 14 października 2016, 22:02
A wersje softu jaką masz, jest to stockowy ROM?
Jak go wyłączysz i nie odpala, to czy możesz wejść w recovery?

#19 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez szymon189 15 października 2016, 07:01
ROM jest oryginalny.
Obrazek

#20 Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez rubin714p 20 grudnia 2016, 20:12
Podziwiam wymianę w ciemno taśmę z gniazdem usb. Wystarczy wpiąć ładowarkę i woltomierzem zmierzyć czy przechodzi napięcie przez gniazdo. Pobierz sobie service manual // Link usunięty i zerknij na "charging part " .

Re: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, GT- - Nie ładuje, nie uruchamia się


przez Google Adsense [BOT] 20 grudnia 2016, 20:12
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.