• Kompatybilność zasilaczy DELL

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Kompatybilność zasilaczy DELL


przez michalmwp 3 marca 2016, 10:15
Witam

Czy zasilacze DELL z igłą są kompatybilne mocami w dół? Czy najmocniejszy PA-9E będzie ładował laptopy projektowane pod zasilacze mniejszej mocy?
Chodzi o to, że robię kabel pod zasilacz serwisowy i chętnie bym zastosował najprostsze rozwiązanie z jedną pamięcią DS2502.


------------------------
Skoro brak odpowiedzi to czy mógłbym prosić forumowiczów o zamieszczenie w tym wątku wsadów sczytanych z zasilaczy DELL? Na sieci trudno znaleźć. Potrzebuję do PA-3E, PA-4E i PA-9E.
Ja swoje zasilacze odczytywałem VP990. Szpilka idzie na pin 22 podstawki a zewnętrzny pierścień na pin 23.

Re: Kompatybilność zasilaczy DELL


przez Google Adsense [BOT] 3 marca 2016, 10:15

#2 Re: Kompatybilność zasilaczy DELL


przez martiv 4 marca 2016, 20:34
Zasilacz Dell o mocy np. 130W może być podłączony do laptopa, który potrzebuje np. zaledwie 90W tutaj nie ma to najmniejszego znaczenia,
ponieważ i tak będzie ładował ci baterię, nie da się natomiast w drugą stronę, natomiast ważne jest napięcie zasilacza, nie może być ono wyższe niż przewiduje dany model laptopa.

#3 Re: Kompatybilność zasilaczy DELL


przez michalmwp 5 marca 2016, 11:56
Kwestia napięcia i prądu jest oczywista. Mi chodzi o identyfikację zasilacza przez laptopa i w konsekwencji prawidłowe doładowywanie baterii.
Wg mnie najmocniejszy powinien pasować na miejsce każdego słabszego bo w pamięci zasilacza są wprost zapisane napięcie i maksymalny prąd ale wątpliwości moje wzbudził ten przypadek:
https://www.elvikom.pl/zasilacz-dell-pa-9e-240w-dell-d630-wykrywa-prawidlowo-w-dellu-1745-unknown-t24202.html

#4 Re: Kompatybilność zasilaczy DELL


przez michalmwp 2 grudnia 2016, 23:48
Trochę odświeżę temat.
Struktura wsadu jest opisana w poniższym linku:
https://groups.google.com/forum/#!msg/alt.sys.pc-clone.dell/VUjNC4PNI_I/zdAEyvVc5zoJ

Okazuje się, że z istotnych rzeczy w pamięci zapisane są tylko podstawowe parametry elektryczne: moc, napięcie i prąd. Nie ma nazwy modelu PAxx. Wsady zgrane przeze mnie z kilku oryginalnych zasilaczy potwierdziły powyższe informacje.
Spreparowałem kilka wsadów. U siebie testowałem emulację zasilacza 90W i 240W. Ten słabszy bez problemów był rozpoznawany przez kilkanaście różnych modeli które przeszły przez moje ręce. Wsad 240W testowałem na modelu XPS1710 i laptop działał prawidłowo (na wsadzie 90W BIOS wyświetlił tylko komunikat o za słabym zasilaczu). Przytrafił mi się jeden Dell który nie akceptował 240W, być może był to jakiś stary model gdzie projektantom nie śniły się takie moce.

Dołączam kilka teoretycznych wsadów. Jak ktoś chętny to proszę bardzo, zapraszam do testowania.

Jeśli chodzi o produkcję, to używałem do tego układów DS2502 i VP990. Niestety programator ma błąd w obsłudze i trzeba go odpowiednio ustawić. Najlepiej wybrać układ Dallas DS2502UNW*3TO. Aby programowanie powiodło się, trzeba na dole wyczyścić pole "Insetrion test" a z prawej strony zaznaczyć tylko "Program/Verify". Mimo tego przy odczycie/weryfikacji będzie pokazywał się błąd przeciążenia ale dane odczyta.

Są zasilacze dużej mocy typ ADP180 i ADP330 ale tych nie ruszałem, nie wiem czy podchodzą pod te same zasady.



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Kompatybilność zasilaczy DELL


przez Google Adsense [BOT] 2 grudnia 2016, 23:48
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.