• Vertex 2 i firmware

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Vertex 2 i firmware


przez Usunięty Użytkownik 402 25 kwietnia 2016, 01:25
Kupiłem padnięty dysk Vertex 2 120gb. Jak to bywa z ocz to jest na kontrolerze Sandforce.
Dysk nie był w żaden sposób wykrywany w systemie lecz po małym zabiegu wykrywa się w systemie jako sandforce czyli zgłasza się cpu.
Elektronicznie byłby zatem jako tako sprawny.
Program OCZ do aktualizacji firmware dysku nie wykrywa.
Przydał by mi się sprawny wsad do kostki U5 wówczas naprawił bym zawartość swojej.
Na danych mi nie zależy, chodzi o uruchomienie dysku.

Re: Vertex 2 i firmware


przez Google Adsense [BOT] 25 kwietnia 2016, 01:25

#2 Re: Vertex 2 i firmware


przez arvika 25 kwietnia 2016, 08:30
Prawdopodobnie straciłeś pieniądze tylko. Dyski oparte o te kontrolery są bardzo awaryjne. Z reguły uszkodzeniu ulega kontroler lub jego oprogramowanie.

#3 Re: Vertex 2 i firmware


przez Usunięty Użytkownik 402 25 kwietnia 2016, 11:05
Mam kilka sztuk i niektóre nadawały się na gwarancję producenta ;)
Dostały już RMA więc nie jest źle.
Załatwiłem wsady do tego dysku, kwestia wgrania. Dysk wysypał się programowo więc mam szansę.

#4 Re: Vertex 2 i firmware


przez arvika 25 kwietnia 2016, 15:32
Próbować warto ;) Po wymianie nie trzymaj na tym żadnych ważnych danych.

#5 Re: Vertex 2 i firmware


przez Usunięty Użytkownik 3669 9 października 2016, 12:00
Mam taki dysk, tyle że 60 GB. Czy coś się ruszyło w temacie? Jakieś wsady, instrukcje by się znalazły? Byłbym wdzięczny :)

#6 Re: Vertex 2 i firmware


przez Usunięty Użytkownik 402 9 października 2016, 18:31
Moje są po wymianie gwarancyjnej więc nie kombinowałem. Wsad mam do jednego typu i do twojego się zapewne nie nadaje. Dodatkowo trzeba mieć programator jtag, bo chyba tylko tak ten procesor da się zaprogramować.
Poszukaj po forach, linku niestety nie mam. Na którymś widziałem firmware z takich dysków, czy znajdziesz do swojego nie wiem.

Re: Vertex 2 i firmware


przez Google Adsense [BOT] 9 października 2016, 18:31

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.