• MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


przez Usunięty Użytkownik 28464 8 grudnia 2015, 09:51
Posiadam laptopa MSI-GT683 model MS-16F2 który posiada kartę graficzną Nvidia GT-560M. Laptopa otrzymałem do naprawy ze zwarciem na karcie graficznej które udało mi się usunąć, potem testowałem laptopa kilka godzin i było wszystko OK. Oddałem do klienta który wgrał tam jakieś nowe sterowniki i laptop działał tylko w awaryjnym albo bez sterowników graficznych. Pierwsze myślałem że to układ N12E-GS-A1 na karcie MS-1W041 którego wymieniłem na nowy ale niestety nic to nie dało. Próbuje wgrywać różne sterowniki ale nadal nie chce działać. Na jednych dochodzi do pulpitu ale po jakimś czasie się zacina a na innych w ogóle laptopa resetuje przed dojściem do pulpitu. Proszę o pomoc bo już nie mam żadnych pomysłów.

Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


przez Google Adsense [BOT] 8 grudnia 2015, 09:51

#2 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


przez Edek 8 grudnia 2015, 17:38
Postaw system na nowo na innym dysku do testów. Jak już tyle sterowników instalowałeś to tam już pewnie śmietnik jest.

#3 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


przez Usunięty Użytkownik 28464 8 grudnia 2015, 21:37
Już to zrobiłem i dalej to samo...

#4 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


przez wromich 8 grudnia 2015, 21:39
jakie sterowniki Ty wgrywałeś?

#5 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


przez SELLKOM 9 grudnia 2015, 01:24
Czy identyfikator sprzętu jest taki sam przed i po wymianie układu?
Jakie w tej chwili są jego identyfikatory?
Czy próby ręcznej instalacji sterowników ze strony MSI też dają negatywny wynik?
Wykluczyłeś inne podzespoły? RAM PROC ITP.

#6 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


przez Usunięty Użytkownik 28464 9 grudnia 2015, 09:53
Sterowniki wgrywałem ze strony: http://www.msi.com/product/notebook/sup ... own-driver (Win7 64)
http://www.nvidia.com/object/win8-win7- ... river.html
Te z nvidi to kilka ale na żadnym nie działa.
Oznaczenia układu obecnie czyli nowy:
NVIDIA
12C3B235 1210A1
S TAIWAN
PFR441.M26
N12-E-GS-A1

Stary:
NVIDIA
12B3B672 1114A1
s TAIWAN
PAH274.M01
N12E-GS-A1

Ram podstawiłem innt, reset biosu, jedynie procka nie podmieniłem, nie posiadam obecnie takiego.

#7 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


przez mario2011 10 grudnia 2015, 17:24
// Usunąłem fragment posta sprzeczny z p. 9.1 Regulaminu forum.
// Vogelek23


Wspominałeś że usuwałeś zwarcie, co naprawiałeś i gdzie? Bo ta zmiana sterowników może nie być przyczyną problemów a tylko zbiegiem okoliczności. Jeśli karta się nie przegrzewa to efekt zawieszania się będziesz miał przy niestabilnych napięciach zasilania. Przerabiałem to w tej karcie i jest to trudne do zmierzenia.

#8 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


przez Usunięty Użytkownik 402 27 grudnia 2015, 21:10
Najczęściej pomaga wymiana kondensatorów filtrujących na wyjściu przetwornicy i wokół układu- mówię o tantalach. Jeżeli mówimy o źle działającym zasilaniu.

#9 Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


przez Usunięty Użytkownik 28464 19 września 2016, 16:17
Niestety laptopa nie udało się naprawić.

Re: MSI GT683 Karta graficzna GTX-560M nie działa na sterownikach.


przez Google Adsense [BOT] 19 września 2016, 16:17

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.