• Przepięcia na NAS i zgubiona partycja ext4.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Przepięcia na NAS i zgubiona partycja ext4.  [ROZWIĄZANY]


przez kylo625 30 sierpnia 2016, 10:54
Cześć.
Trafił do mnie NAS Seagate, dwa dyski pracowały w RAID1. Były jakieś przepięcia na linii i jeden dysk całkowicie uwalony a w drugim główna partycja wyparowała.
NAS pracuje na ext4 i tu pojawiają się problemy. Korzystałem do tej pory z DMDE 2.4...., na potrzeby ext4 pobrałem demo wersji 3. Wszystkie pliki widzi ale pojedynczo je odzyskiwać to wieki, więc teraz pytanie, kupować wersję pod winde czy linuxa? Chodzi mi o to czy nie będzie problemów przy odzyskiwaniu z ext4 na ntfs.
Ewentualnie jakieś pomysły może czym próbować przywrócić partycje? Testdisk sobie niekoniecznie radzi, albo ja się w nim pogubiłem przy ext4.

EDIT - 15:35 30-08-2016

Nie było łatwo (3 dni walki) ale udało się.
Gdyby ktoś miał podobny problem:
-Skanowanie za pomocą TestDisk i przywrócenie tablicy partycji LVM_member (zazwyczaj ta największa).
-Partycji takiej (z większości NAS) nie da się normalnie zamontować ponieważ ma nietypowy rozmiar bloku (u mnie 65536), używamy więc do tego celu programu debugfs pod linuxem i komendy rdump gdzie zrzucamy wszystko na inny nośnik.
Podobno można do tego użyć też fuseext2, lecz w tym przypadku działać nie chciało.
Temat rozwiązany :)

Re: Przepięcia na NAS i zgubiona partycja ext4.  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 30 sierpnia 2016, 10:54

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.