• Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883

Questo argomento è contrassegnato come D'ARCHIVIO. Rispondi solo se il tuo messaggio contiene la soluzione (Termini e Condizioni p. 12.1).

#1 Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da raddeon 11 febbraio 2013, 13:05
Witam kolegów posiadam podgrzewacz AOUYE int 883 i na jego bazie chciałbym dobudować górę na sterowniku PC410 i grzałce ir. Niestety wszystkie możliwe opisy i filmy nie wyjaśniają mi niczego. Na przykład nie znalazłem ani czytelnego schematu podłączenia tego sterownika, ani jego konfiguracji, podłączenia "piszczałki" sygnalizującej koniec procesu no i jeszcze ustawieniu profilu tak, by najpierw podgrzewacz zrobił swoje, potem promiennik górny.

Często piszę chaotycznie prosiłbym o wyrozumiałość i pomoc, bo podejrzewam, że wiele osób skorzysta na dokładnej dokumentacji tego sterownika czy zagadnienia.

Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da Google Adsense [BOT] 11 febbraio 2013, 13:05

#2 Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da raddeon 16 febbraio 2013, 11:01
Witam nim zacznę opisywać moja konstrukcję mam jeszcze dwa ważne dla mnie pytania pierwsze to czy STOP i START jest przyciskiem czy włącznikiem a drugie to jak powinien być skonfigurowany sterownik PC410 w sofcie do tej stacji nie ma opcji konfiguracji.

#3 Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da demeo 16 febbraio 2013, 13:09
Nikt raczej tutaj Ciebie za rękę nie poprowadzi, kupujesz odpowiedni sterownik, który obsłuży Ci termopary. Programujesz go w jakimś języku (np. drabinkowy - takowy znam do sterowników Siemens-a jeszcze z czasów studiów) i ustawiasz w nim odpowiednie warunki. Jeśli temp. na termoparze A podłączonej do wyjścia Z ma daną temp. to wykonaj to lub tamto.

Przy odrobinie wprawy zaprogramowanie takiego sterownika do prostej nie powinno nastręczyć wielu problemów.

--
Pozdrawiam,
demeo

#4 Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da raddeon 17 febbraio 2013, 21:27
Witam kolegów.
Komentując kolegi odpowiedź: Nie proszę by mnie ktoś prowadził za rączkę tylko odpowiedział na zadane prze zemnie pytania przecież po to "niby" jest to forum. Jak ktoś nie chce pomagać to niech się nie wypowiada.

#5 Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da delp 17 febbraio 2013, 21:35
W czym masz problem z tym sterownikiem, ja sam go używam do sterowania górą do mojej "domowej" stacji.

#6 Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da raddeon 18 febbraio 2013, 09:11
Ok poradziłem sobie sam z tymi problemami.
A to dzieło trzy tygodniowej pracy.

Immagine

#7 Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da crash33 17 giugno 2013, 00:31
Witam.
Mam w planach zbudować górny promiennik z potrzebnych rzeczy mam promiennik T-SHTS/4 300W, regulator btc-9090 i czekam jeszcze na przekaźnik SSR, "problemem" będzie zrobienie obudowy, mam dokładnie 2 pytania:
1. Czy krawędź promiennika jest bardzo blisko obudowy czy jest może jakaś szczelina pomiędzy.
2. Wentylator ma za zadanie szybkie schłodzenie grzałki, z tego by wynikało że jakieś szczeliny powinny być najlepiej jakby kolega raddeon wrzucił zdjęcia góry, przynajmniej od strony grzałki rozumiem że obudowa jest z powiększalnika typu krokus.

#8 Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da raddeon 19 giugno 2013, 10:01
Witam
Co do szczeliny widać na zdjęciach jest niewielka do 5mm, ja wentylatora używam na koniec profilu ładnie mi wtedy spada temperatura jakieś 1.5 do 2 stopni na sekundę.
Immagine
Immagine
Immagine

#9 Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da KandDTronik 4 novembre 2013, 11:03
Mam pytanie względem użytkowania stacji. W jakiej odległości od układu ustawiasz górny podgrzewacz?

#10 Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da raddeon 4 novembre 2013, 14:22
ok 5cm

#11 Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da raddeon 22 giugno 2016, 09:53
Nowe wcielenie stacji :)

Immagine

#12 Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da dominik555 22 giugno 2016, 10:45
W jakim czasie wykonujesz profil PbFree? Co tam masz kwarc?

#13 Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da raddeon 22 giugno 2016, 11:14
Podgrzewacz kwarcowy firmy Aouye int883 górny promiennik taki jak do ACHI 450W dzięki kolegom z forum którzy stworzyli program do tych maszyn mam większą kontrolę nad profilem a mianowicie obie temperatury podążają równo za sobą, dodam jeszcze że program umożliwił mi sterowanie podgrzewaczem przy pomocy kontrolera PC-410 przez co REX-c100 ogranicza tylko temperaturę do zadanej. Profil do Pbfree ustawiony mam na ok 7 min ale i tak lutuję nie trzymając się kurczowo profilu tylko obserwując układ.

Re: Budowa stacji do BGA na bazie AOUYE int 883


da Google Adsense [BOT] 22 giugno 2016, 11:14
Questo argomento è contrassegnato come D'ARCHIVIO. Rispondi solo se il tuo messaggio contiene la soluzione (Termini e Condizioni p. 12.1).

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 2 ospiti

_______________________________
Tutti i diritti riservati. È severamente vietata la copia non autorizzata del contenuto di questo sito Web o di qualsiasi sua parte.
Eventuali marchi, nomi di società, prodotti o servizi pubblicati su questo sito Web appartengono ai legittimi proprietari, sono protetti da copyright e utilizzati solo a scopo informativo.