• Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#561 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Usunięty Użytkownik 3669 3 lutego 2016, 13:08
Również montuję układy od HAWKa i problemów brak (poza HM55, bywają problemy a układy od Basi zawsze działają). W asusach K50 padają jeszcze południa i grafiki z końcówką 018, czasami bywa uwalony socket lub uszkodzony laminat.

Re: Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Google Adsense [BOT] 3 lutego 2016, 13:08

#562 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez zmp3 3 lutego 2016, 14:04
Nie miałem zamiaru wywołać takiej burzy co do układu który padł jeżeli było by to południe to po wstawieniu go ponownie powinien być obraz niestety nie ma na innym jest. I nie ma co generalizować, przypadków jest pełno.

A pytałem z czystej ciekawości czy tylko ja mam takiego pecha do tych układów.

Co do HAWK również biorę od nich inne układy i działają bez zarzutu.

#563 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez dominik555 3 lutego 2016, 15:31
t35 napisał(a):Również montuję układy od HAWKa i problemów brak (poza HM55, bywają problemy a układy od Basi zawsze działają).


Czasem od nich biorę, ale z tym HM55 od nich coś musi być. Zaprzyjaźniony serwis dla którego czasem naprawiam zamawia tylko u HAWK'a. Raz lutowałem w Sony Vaio tego PCH i fakt faktem laptop nie chciał wstać. Po wymianie na inny (z innego źródła, nie pamiętam skąd) było OK.

#564 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Usunięty Użytkownik 3669 3 lutego 2016, 15:39
Nie tyle że nie chciał wstać - wstawał, działał i gasł po kilku min. Kombinowałem z biosami i ME Region, ale nie było rezultatu, dopiero podmiana na chip od Basi rozwiązywała problem (droższy zresztą o prawie stówę).

#565 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Edek 18 lutego 2016, 20:38
U mnie ostatnio z Hawk-a układy 216-0752001, 215-0752007, 215-0674026 nie działały w ogóle, albo padały po kilku dniach. Nie wiem może zmienili dostawcę, bo wcześniej nigdy nie miałem problemów.

#566 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez koloboro 19 lutego 2016, 10:18
Ja ze swojej strony to tylko Basia. Mimo że droższe to pewne. Żadnych problemów.

#567 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez danon1 26 lutego 2016, 13:28
Witam ,
Ponieważ potrzebowałem taki procesorek MPC8544VTALFA , musiałem skorzystać z usług nowego dostawcy . Znalazłem trzech i na początek zdecydowałem się zakupić potrzebny mi układ plus inne laptopowe, tak na próbę, łącznie kilka sztuk OD :
World IC STOCK CHAIN Distributor Limited
31E,Tower A,Duhui Building,Zhonghang Road,
Futian District,ShenZhen, CHINA 518 031
Pho :+86 755 8257 9558
Fax : +86 755 8304 4952
Web: http://www.world-ic.com
E-mail: alex@world-ic.com


Niestety od początku były problemy z terminem realizacji, nie liczac swieta jakie mieli , wysylka zajęła im 2 tygodnie , a w sumie było ponad miesiąc ... . Dodatkowo, pomimo zapewnień ze zakupione przeze mnie układy są nowe i DC co najmniej 12 , otrzymałem układy używane , porysowane , jedne z kulkami PB inne PB free , każdy z innym DC, od 08 do 11 ...

NIE POLECAM

Pozdrawiam

#569 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez DjDave 9 maja 2016, 14:46
Odradzam zakupy na Allegro u mirelka03. Typowy cwaniaczek. Na miniaturce napis "szybka wysyłka" w treści aukcji jest już że 15 dni, a czekałem prawie 40 dni bo szło bezpośrednio z Chin. Jak się w końcu doczekałem dotyku do Xperii SGP321 to przyszła podróbka w dodatku uszkodzona. Oczywiście jak to typowy cwaniaczek nie zamierza zwrócić kasy ani wysłać drugiego sprawnego.

#570 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Vogelek23 10 maja 2016, 21:04
DjDave napisał(a):Oczywiście jak to typowy cwaniaczek nie zamierza zwrócić kasy ani wysłać drugiego sprawnego.
Popchnij sprawę negatywnym komentarzem.

#572 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez DjDave 12 czerwca 2017, 09:53
Ostrzegam przed użytkownikiem Allegro elmel1204. Zakupiłem od niego płytę główną. Okazała się wadliwa. Kazali wysłać całego laptopa. Odesłali go z powrotem twierdząc że usterka nie występuje, oraz że mogła być spowodowana tym, że wydajność chłodzenia jest na poziomie 60% (hahaha). Nie wiem skąd tak precyzyjne stwierdzenie, ale usterka wciąż występuje. W dodatku skoro usterka nie występuje to po co rozbierali laptopa i lutowali BIOS (tragedia, wisiał dosłownie w powietrzu) oraz nie wstawili taśmy USB której nie otrzymałem do tej pory.

#573 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez bipiw 20 stycznia 2018, 21:46
Dwa układy ATI IXP450. Pierwszy zbąblował przy próbie montażu. Drugi wygrzewany przez dzień i też zbąblował. Zakup Diolut. Może taki mój fart, a może nie.

#574 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez AdamStar 20 stycznia 2018, 22:34
bipiw napisał(a):Dwa układy ATI IXP450. Pierwszy zbąblował przy próbie montażu. Drugi wygrzewany przez dzień i też zbąblował. Zakup Diolut. Może taki mój fart, a może nie.

W przypadku tych układów stawiałbym na zły montaż.

#575 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez bipiw 21 stycznia 2018, 13:12
W jakim sensie zły montaż? Pierwszy bąblował przy około 130C, drugi poszedł już lepiej ale strzelił przy jakichś 170C, gdzie do rozpuszczenia samych kul brakowało jeszcze całkiem sporo. Do tej pory inne układy nie przejawiały chęci do takich zachowań dlatego nie rozumiem czemu akurat ten miałby zachowywać się inaczej.

#576 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez adam1114 21 stycznia 2018, 15:32
bipiw napisał(a):W jakim sensie zły montaż? Pierwszy bąblował przy około 130C, drugi poszedł już lepiej ale strzelił przy jakichś 170C, gdzie do rozpuszczenia samych kul brakowało jeszcze całkiem sporo. Do tej pory inne układy nie przejawiały chęci do takich zachowań dlatego nie rozumiem czemu akurat ten miałby zachowywać się inaczej.



Te układy są tak stare, że w zasadzie przed montażem powinny być piecowane. Nie oszukujmy się, wiele lat przeleżały u Chińczyka na półce i ciągły wilgoć. Tutaj leży twój problem.

#577 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez bipiw 21 stycznia 2018, 15:57
Informacja z diolut https://diolut.pl/przygotowywanie-uklad ... -n-26.html ? I według informacji jakie od nich uzyskałem te układy również były przygotowane w taki sposób. Wiem, że mogłem wygrzewać osobiście dłużej i namiętniej i być może udałoby się przeprowadzić montaż.

#578 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez adam1114 21 stycznia 2018, 17:50
Tak tylko wcześniej przez wiele lat leżało niedaleko oceanu u Chińczyka na parapecie ;). Pewnie trzeba by porządnie wygrzać.

#579 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez matic 21 stycznia 2018, 21:10
I ordered a 216-0728020 BGA chip from Ebay (seller "up2extrem").
It was described as new other with date code 2013+.

The chip, which I received after six weeks was used (refurbished), with date code 2009+ :frustry:

I do not recommend to buy from seller "up2extrem" on Ebay.

#580 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez arvika 21 stycznia 2018, 21:57
Diolut z tym piecem dość mocno popłynał wg mnie. U nas używamy szafy klimatycznej. Od czasu jej wprowadzenia wiele lat temu problem z bąblami na układach poszedł w zapomnienie. Nie wyobrażam sobie również, aby płytę Klienta grzać przez 48 godzin przed naprawą w takiej szafie. Z naszego doświadczenia popartego praktyką w zupełności wystarcza płytę główną 24 godziny przed naprawą włożyć do szafy klimatycznej i po temacie.

Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Google Adsense [BOT] 21 stycznia 2018, 21:57
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.