• Windows 10 - przeniesienie program files i users na inną partycję

This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

#1 Windows 10 - przeniesienie program files i users na inną partycję


by fifi88 9 February 2016, 14:59
Mam lenovo z dwoma dyskami jednym SSD 32GB drugi 500gb zwykły.
Chodzi o to żeby na SSD był tylko windows a na drugim dysku były program files i pliki użytkowników.
Czy jest to możliwe ???

Re: Windows 10 - przeniesienie program files i users na inną partycję


by Google Adsense [BOT] 9 February 2016, 14:59

#2 Re: Windows 10 - przeniesienie program files i users na inną partycję


by Dmitriy07 10 February 2016, 14:53
Нет. Набор базовых программ всё равно будет на диске С. В дальнейшем Вы можете создать папку Program Files на диске D. Но те программы, которые уже установилось на диск C - перенести будет нельзя.

#3 Re: Windows 10 - przeniesienie program files i users na inną partycję


by mar244 10 February 2016, 23:13
Pliki użytkowników (Pulpit, moje dokumenty, itp) można ustawić tak aby zapisywały się na dysku D, również folder do którego Windows pobiera aktualizację można przenieść na dysk D. Sam mam tak skonfigurowany komputer aby nie marnować dysku SSD.

Osobiście polecam ten poradnik, metoda na foldery użytkownika:

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/por ... d?page=0,6

Zapoznaj się z całym poradnikiem, myślę że bez problemu dasz radę, ja ustawiałem swój komputer według niego i wszystko elegancko śmiga :)

#4 Re: Windows 10 - przeniesienie program files i users na inną partycję


by fifi88 11 February 2016, 19:53
To powinno pomóc, pozostaje jeszcze przeniesienie program files na drugą partycję, lub ewentualnie zmienić żeby wszystkie programy domyślnie instalowały się na drugiej partycji.

#5 Re: Windows 10 - przeniesienie program files i users na inną partycję


by Vogelek23 13 March 2016, 18:30
Proszę zamieszczać opisy solucji w treści postów, zamiast linkować do innych serwerów. Jeśli serwer przestanie udostępniać linkowaną treść, niniejszy temat będzie się nadawał do kosza. Następne tego typu odpowiedzi, niezawierające treści przydatnych archiwalnie, będę po prostu usuwał.

#6 Re: Windows 10 - przeniesienie program files i users na inną partycję


by pawel80 14 March 2016, 00:19
A nie lepiej w procesie instalacji przenieść ci cały profil użytkownika na dysk D. I tym samym wszystkie nowe tworzone profile też będą tam umieszczone.

#7 Re: Windows 10 - przeniesienie program files i users na inną partycję


by fifi88 9 April 2016, 13:28
pawel80 wrote:A nie lepiej w procesie instalacji przenieść ci cały profil użytkownika na dysk D. I tym samym wszystkie nowe tworzone profile też będą tam umieszczone.

Ale jak ??

Znalazłem na necie taki opis ale to do win 7
Spoiler:

Ale próbując tego na win 10 nie działa to

#8 Re: Windows 10 - przeniesienie program files i users na inną partycję


by GCT 9 April 2016, 22:16
Może to będzie pomocne:

Daję link ale także treść, choć jest bardzo obszerna i bez oryginalnego formatowania tekstu może być ciężko.

Spoiler:


This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.