• Program do zmiany klucza Windows 8 i numeru seryjnego.

#41 Re: Program do zmiany klucza Windows 8 i numeru seryjnego.


przez p4p 26 lutego 2016, 16:24
W tym tygodniu robiłem Asus X401

Z menu wybieralnego ustawiłem Asus X550c i bios zaczytał wszystko.

Po zaprogramowaniu program widzi wszystko (klucz, sn,model oraz wersję bios) lecz przy instalacji systemu instalator nie znajduje klucza.

W czym tkwi problem?

Re: Re: Program do zmiany klucza Windows 8 i numeru seryjnego.


przez Google Adsense [BOT] 26 lutego 2016, 16:24

#42 Re: Program do zmiany klucza Windows 8 i numeru seryjnego.


przez pawel80 26 lutego 2016, 16:51
Secure Boot w bios ma kolega p4p włączone?

#43 Re: Program do zmiany klucza Windows 8 i numeru seryjnego.


przez p4p 26 lutego 2016, 17:19
Tak

#44 Re: Program do zmiany klucza Windows 8 i numeru seryjnego.


przez szuwix 29 lutego 2016, 09:22
W Asusach jednak trzeba liczyć checksum, póki tego nie dodam do programu możecie podsyłać do mnie wsady i klucze.

#45 Re: Program do zmiany klucza Windows 8 i numeru seryjnego.


przez p4p 29 lutego 2016, 22:03
szuwix napisał(a):W Asusach jednak trzeba liczyć checksume, póki tego nie dodam do programu możecie podsyłać do mnie wsady i klucze.

Na maila? Czy jak? Bo przez priv nie da się załączyć plików bin.

#46 Re: Program do zmiany klucza Windows 8 i numeru seryjnego.


przez Usunięty Użytkownik 402 3 marca 2016, 00:04
p4p napisał(a):
szuwix napisał(a):W Asusach jednak trzeba liczyć checksume, póki tego nie dodam do programu możecie podsyłać do mnie wsady i klucze.

Na maila? Czy jak? Bo przez priv nie da się załączyć plików bin.


Dopuszczalne formaty to 7z, bin, bz2, doc, gzip, pdf, rar, rom, rtf, zip
Więc zapakuj wsad ZIPem i podeślij koledze. Myślę że powinno przejść.

#47 Re: Program do zmiany klucza Windows 8 i numeru seryjnego.


przez szuwix 3 marca 2016, 08:58
Wsad już dostałem, odesłałem koledze P4P i czekam na odpowiedź, choć później zauważyłem, że algorytm jest inny i pewnie każda seria ma swój... Jeśli mam rację pozostaje jedynie kopiowanie całej sekcji bez możliwości edycji.

#48 Re: Program do zmiany klucza Windows 8 i numeru seryjnego.


przez andrew77 13 kwietnia 2017, 10:49
Witam;
Mam następujące pytania:
1. w jaki sposób ustalacie adres obszaru gdzie jest serial number laptopa i jakiej długości jest to ciąg?
2. czy region można przenosić między modelami ?
(Flashując kostkę w martwym 8460p uzyskałem że laptop się włączał ale miał ME Recovery, po podmianie regionu z 9470m przez HxD i ponownym flashu komunikat zniknął ale lap się wyłącza w losowych momentach - i teraz nie wiem czy nie od tego :)

dodatkowe info:
mógłbym publikować wsady do biosów (laptopy poleasingowe "biznesowe", głównie HP) ale musiałbym wiedzieć jak odblokować w wsadzie MPM i wyczyścić nr seryjne - tak by bios był gotowy do wprowadzenia tych danych po flashu i nikt nie dublował moich numerów.

Z góry dziękuję za informacje

#49 Re: Program do zmiany klucza Windows 8 i numeru seryjnego.


przez Vogelek23 13 kwietnia 2017, 13:00
andrew77 napisał(a):1. w jaki sposób ustalacie adres obszaru gdzie jest serial number laptopa i jakiej długości jest to ciąg?
Najprościej, jak się da - wyszukujemy serial number w pliku. Wystarczy otworzyć wsad dowolnym HEX-edytorem z podglądem ASCII i funkcją wyszukiwania fraz - oczywiście S/N musimy szukać jako ASCII, nie BIN/HEX.

andrew77 napisał(a):2. czy region można przenosić między modelami ?
W zasadzie to nie. ME Region dedykowany jest dla konkretnego egzemplarza PCH. Jeśli nawet masz dwie takie same płyty i próbujesz skopiować wsad z jednej do drugiej, to płyta-biorca będzie najczęściej działała źle (samoczynne wyłączanie po XX minut, wysokie obroty wentylatora, wydłużona procedura POST itd). Chyba, że masz na myśli przenoszenie CZYSTEGO ME Regionu, to da się, o ile wersje na obu platformach są zbliżone. Pytanie tylko: po co?

andrew77 napisał(a):mógłbym publikować wsady do biosów (laptopy poleasingowe "biznesowe", głównie HP) ale musiałbym wiedzieć jak odblokować w wsadzie MPM i wyczyścić nr seryjne - tak by bios był gotowy do wprowadzenia tych danych po flashu i nikt nie dublował moich numerów.
Powinieneś czytać manuale/readme, dodawane do pakietów NbDmiFit - to prawdziwa kopalnia wiedzy.

Re: Program do zmiany klucza Windows 8 i numeru seryjnego.


przez Google Adsense [BOT] 13 kwietnia 2017, 13:00

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.