• Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.

Forum rules:Click here to view the forum rules

  1. Topic title should contain the full model of data carrier and the brief description of problem.
  2. Topic message should contain the extended description of problem, what was checked, your conclusions and the question.
  3. Uploading of any complete instruction/schematics files is STRICTLY PROHIBITED. You can only upload the small portion of documentation which simplifies the diagnostics/repair. You are not allowed to upload more than one complete page of instruction/schematic per single topic.
  4. It is only allowed to describe one faulty device per topic - you should always open a new topic for each subsequent device.

#1 Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.


by mariners 12 February 2016, 18:11
Witam trafił do mnie laptop z dyskiem HDD, w którym mam wymienić dysk na SSD, który siedział w innym sprzęcie.
Skopiowałem dane z SSD na HDD, usunąłem partycje i jadę recover z płyty i tu pojawia się problem,
żadna instalka nie wykrywa dysku podczas próby instalowania( win 7, win 8) , na 3 lapach i stacjonarnym sprawdzone tak samo.
Dziwnym faktem jest to że jako drugi dysk (po usb czy normalnie w pc) dysk jest widoczny można założyć partycję i normalnie na nim działać.
Nawet program do Flashu nie widzi go.

Zaznaczam że wcześniej dysk posiadał normalnie zainstalowany system.

Oznaczenie dysku ASP600SS-256GM

Spotkaliście się z taką przypadłością?

Re: Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.


by Google Adsense [BOT] 12 February 2016, 18:11

#2 Re: Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.


by martiv 12 February 2016, 21:11
recover z płyty


Posiadasz inną płytę instalacyjną systemu operacyjnego Windows 7 lub 8 ? Chodzi mi o instalację czystego Windowsa ( nie recovery ). Rozumiem, że w biosie dysk jest prawidłowo wykrywany?

#3 Re: Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.  [SOLVED]


by Keli 13 February 2016, 03:37
A spróbuj tak. Działa na czystej instalacji. Nie wiem czy na recovery
Gdy już się uruchomi instalator wciśnij wciśnij SHIFT + F10. Powinno się włączyć okno terminala. Następnie uruchom program diskpart dalej wylistuj dyski poleceniem list disk. Zakładam, że Twój dysk SSD będzie widoczny i wybierz dysk poleceniem select disk x gdzie x oznacza numer dysku (prawdopodobnie będzie to zero). Po otrzymaniu informacji że wybrano dysk X wpisz komendę clean. Wówczas cały dysk zostanie czyszczony. Już wiele razy te komendy sprawiły, że system się instalował.

#4 Re: Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.


by mariners 15 February 2016, 11:28
Keli wrote:A spróbuj tak. Działa na czystej instalacji. Nie wiem czy na recovery
Gdy już się uruchomi instalator wciśnij wciśnij SHIFT + F10. Powinno się włączyć okno terminala. Następnie uruchom program diskpart dalej wylistuj dyski poleceniem list disk. Zakładam, że Twój dysk SSD będzie widoczny i wybierz dysk poleceniem select disk x gdzie x oznacza numer dysku (prawdopodobnie będzie to zero). Po otrzymaniu informacji że wybrano dysk X wpisz komendę clean. Wówczas cały dysk zostanie czyszczony. Już wiele razy te komendy sprawiły, że system się instalował.




Puściłem tak jak pisałeś z czystego nośnika windows 7, odpaliłem konsole dysk widoczny zrobiłem Clean no i działa. Dzięki za pomoc bo już nie wiedziałem co to za problem.
Dzięki za pomoc ;)

Re: Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.


by Google Adsense [BOT] 15 February 2016, 11:28

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.