• Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#541 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez patol 30 października 2015, 14:51
arvika napisał(a):NIE POLECAM Computer Recycling.

Obiecywałem sobie nie kupować u tych złomiarzy. Nie wiem co mnie podkusiło...

Cytat powyższy jak najbardziej adekwatny do tego co zrobiłem. Kupiłem kartę do Imac'a jak się oczywiście okazało niesprawną. Jedynie czego się nauczyli, to jest to, że reklamację rozpatrzyli w ciągu kilku dni i pieniądze z powrotem na koncie a korekta FV pocztą.

Re: Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Google Adsense [BOT] 30 października 2015, 14:51

#542 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez AdamStar 9 stycznia 2016, 13:44
Zdecydowanie odradzam użytkownika Allegro mikrusy. Zamówiłem u niego układ ATI 216-0728016 DC 09, ponieważ był dostępny tylko tam. Po otrzymaniu układu zauważyłem że brak jednej kulki (czasem się zdarza nawet w pewnych układach) oraz ślady szlifowania. Zadzwoniłem do niego, otrzymałem informacje że sprzedawał już wcześniej te układy i jego klientom działają. Jako że zdarzały się przeszlifowane układy z innych w pełni kompatybilne z opisanymi podjąłem to ryzyko i postanowiłem go wlutować. Układ nie zadziałał, a ze sprzedawcą kontakt się zakończył. Oczywiście nie ma możliwości reklamować go ani otrzymać zwrotu pieniędzy. Podsumowując, mikrusy zwyczajnie kłamie i sprzedaje buble, zdecydowanie nie polecam tego sprzedawcy.

mikrusy to strata pieniędzy i czasu.

#543 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez dominik555 9 stycznia 2016, 14:03
A ilość i jakość komentarzy sugerowała by coś innego. Jak łatwo można się przejechać. Miałem od nich brać jeden układ ze względu na cenę, dobrze, że odpuściłem.

#544 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez AdamStar 9 stycznia 2016, 14:11
dominik555 napisał(a):A ilość i jakość komentarzy sugerowała by coś innego. Jak łatwo można się przejechać. Miałem od nich brać jeden układ ze względu na cenę, dobrze, że odpuściłem.

Pierwszego negatywa ode mnie już zarobił ten sprzedawca. Opisałem jak to wyglądało u mnie bez wyolbrzymiania, musiałem kupić u niego bo nikt inny tego nie miał. Twierdził że sprzedawał je wcześniej więc i inni mieli takie problemy, ale mimo to przez telefon udzielił mi informacji iż nikt nie miał problemów z tymi układami. Co oznacza że dobrze wiedział że ten układ mi nie zadziała.

#545 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez dominik555 9 stycznia 2016, 14:19
Informacja w Kocham-Basie odnośnie 216-0728016
Wszelkie zapasy tego układu "nowego" zostały wyczerpane. Dla wtajemniczonych istnieje możliwość użycia innego układu na CANNES/BONN :)


Co jak co ale ewidentnego szlifu nie wlutowałbym. Jak potem można dać na to gwarancję? Jeszcze większa strata.

#546 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez AdamStar 9 stycznia 2016, 14:22
A wiesz ile 53 i 303 poszło jako inne układy po szlifie. To są najczęściej inne układy które są kompatybilne, liczyłem na przeszlif z kompatybilnego :)

#547 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez dominik555 9 stycznia 2016, 14:33
A chyba, że w tę stronę to rozumiem :D.

Szkoda tylko, że nie ma gwarancji. Zakupy obarczone są wtedy dużym ryzykiem i między innymi dlatego zrezygnowałem. Osobiście podoba mi się polityka w PC Service. Jest 6 miesięcy gwarancji i możesz odesłać wylutowany układ. Nie wiem jak z realizacją, bo jeszcze nie zdarzyło mi się żeby mnie oszukali.

#548 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez zmp3 3 lutego 2016, 09:49
Mam pytanie do kolegów, czy mieliście ostatnio problemy z układami z HAWK, chodzi konkretnie o układy 216-0674026 DC15, już dwa mi wróciły na gwarancje jeden w Asus K50 padł po 2 miesiącach, aktualnie drugi z Compaq 615 2,5 miesiąca od oddania i niestety nieżywy. Możliwe że ja miałem tylko takiego pecha ale jednak dają tylko miesiąc GW, a później bierze się koszty kolejnego na siebie.

Polecicie gdzie brać układy staram się brać z pewnych źródeł, a nie w najniższych cenach i kupuje przeważnie w HAWK, DIOLUT i PC Service.

#549 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez AdamStar 3 lutego 2016, 09:55
Ja ostatnio przerzuciłem się na sklep naszego forumowego kolegi Arvika http://sklep.arvika.pl/. Świetna obsługa i w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze masz możliwość otrzymania pomocy. Ceny te same co w Hawk, a przynajmniej nie sprzedają wadliwych układów o których wiedzą że są one niesprawne lub niekompatybilne.

#550 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez gkrz67 3 lutego 2016, 09:55
Ja miałem i już więcej go nie kupię. Laptopy z tymi układami po prostu oddaje klientom bez naprawy. Teraz mam Asusa na stole i niestety nie zaryzykuję. Zresztą pytałem już o te układy w innym dziale jakoś. Po zainstalowaniu w Toshibie pochodził może ze 3 miesiące i ewidętnie zdechł, założyłem stary żeby jeszcze ludziom pochodził jakiś czas i oczywiście zwrot kasy.

#551 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez AdamStar 3 lutego 2016, 10:00
Sporo ich wstawiłem i nigdy nie miałem z nimi problemów. Ważna uwaga dla kolegów, polecam układy ze starszym DC.

#552 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez gkrz67 3 lutego 2016, 10:01
Nadzieja Powróciła, dzięki AdamStar.

#553 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez pijan4 3 lutego 2016, 10:02
zmp3 napisał(a):Mam pytanie do kolegów, czy mieliście ostatnio problemy z układami z HAWK, chodzi konkretnie o układy 216-0674026 DC15, już dwa mi wróciły na gwarancje jeden w Asus K50 padł po 2 miesiącach, aktualnie drugi z Compaq 615 2,5 miesiąca od oddania i niestety nieżywy. Możliwe że ja miałem tylko takiego pecha ale jednak dają tylko miesiąc GW, a później bierze się koszty kolejnego na siebie.

Polecicie gdzie brać układy staram się brać z pewnych źródeł, a nie w najniższych cenach i kupuje przeważnie w HAWK, DIOLUT i PC Service.



Może kolega podać pełny dc ?

#554 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez zmp3 3 lutego 2016, 10:42
Tego co mam teraz na stole 1526, poprzedni nie wiem jaki był bo stwierdziłem że jeden zawsze może paść i zamówiłem od razu następny, kiedyś się też je wymieniało ale nie było takich problemów. I nawet tu nie chodzi już o koszty i bycie w plecy kasy, ale jednak w oczach klientów się traci.

Czyli rozumiem że lepiej kupić jakiegoś starszego i powinien być spokój ?

#555 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez skomy 3 lutego 2016, 11:11
Panowie, a może to problemy z południem - też się psują... Po podgrzaniu działały miesiąc.

#556 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez arvika 3 lutego 2016, 11:12
Na tych płytach nie tylko północ leci. Przy wymianie zawsze warto poinformować Klienta że płyta ma również inne wadliwe chipsety i może wrócić z innym do wymiany.

#557 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez gkrz67 3 lutego 2016, 11:32
Żadne południe, po prostu te z DC15 to kicha i tyle. Podmieniałem wszystko i po wymiane Tego układu na stary wszystko chulało.

#558 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez adam1114 3 lutego 2016, 12:00
gkrz67 napisał(a):Żadne południe, po prostu te z DC15 to kicha i tyle. Podmieniałem wszystko i po wymiane Tego układu na stary wszystko chulało.


Niestety to już jest czas, że południa też często padają w tych płytach, wymieniając na stary grzejesz całą płytę w tym południe które zaczyna działać kilka miesięcy. No chyba, że jakimś cudem wymieniasz NB punktowo bez grzania SB.

#559 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez gkrz67 3 lutego 2016, 12:03
Człowieku, weź przestań. Wymieniam południe, bez zmian, brak wizji, wymieniam układ z DC15 na DC09 i wszysko działa. Pomyśl co piszesz.

#560 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez adam1114 3 lutego 2016, 12:16
gkrz67 napisał(a):Człowieku, weź przestań. Wymieniam południe, bez zmian, brak wizji, wymieniam układ z DC15 na DC09 i wszysko działa. Pomyśl co piszesz.


Pomyślałem, 26 są bardzo popularne, montuję prawie codziennie z 12 msc gwar i nie mam takich problemów, więc ? .....

Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Google Adsense [BOT] 3 lutego 2016, 12:16
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.