• Fujitsu Siemens Lifebook S6410 - czy na złączu replikatora jest dostępny port RS232?

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Fujitsu Siemens Lifebook S6410 - czy na złączu replikatora jest dostępny port RS232?


przez assist 26 lutego 2015, 20:34
Witam.
Laptop Fujitsu Siemens, Lifebook S6410, oznaczenie płyty CP358625 (pozdrawiam moderatorów).

Mam pytanie: czy w wyżej wymienionym laptopie na złączu replikatora jest dostępny RS232 (sygnały TxD, RxD, DTR, DSR, RTC, CTS)?
Chciałbym wyprowadzić te sygnały na zewnątrz. Wiem, ze replikator nie jest drogi, ale nieporęczny. Nie dysponuje schematem. Może ktoś z Was ma taką wiedzę lub chwilę czasu, żeby zerknąć w schemat?

Czy są wbudowane jakieś zabezpieczenia, np. optoizolatory? W razie czego jest "plan b" - PCMCIA > RS232, co sądzicie?

Pozdrawiam.
assist

Re: Fujitsu Siemens Lifebook S6410 - czy na złączu replikatora jest dostępny port RS232?


przez Google Adsense [BOT] 26 lutego 2015, 20:34

#2 Re: Fujitsu Siemens Lifebook S6410 - czy na złączu replikatora jest dostępny port RS


przez Kwazor 25 kwietnia 2015, 16:42
Oczywiście że jest dostępny.
Tylko jest jeszcze 1 pin odpowiedzialny za załączenie portu replikacji i zwierany jest do masy.( zobacz że w systemie nie widać portu COM -- u mnie nie ma..i penie się pojawia po załączeniu replikatora)
Kiedyś też chciałem kupić rep. do EF6 ale nie było.. i też drutologię chciałem popełnić ale narazie że mam stacjonarkę to odpuściłem sobie.. i nie badałem tematu głębiej.

PCIMCIA >RS też myślałem ale cena nowego to u mnie więcej niż warty jest laptop :D.

#3 Re: Fujitsu Siemens Lifebook S6410 - czy na złączu replikatora jest dostępny port RS


przez assist 31 stycznia 2016, 21:06
Hej, przyznam szczerze, dopiero teraz wróciłem do tematu, chroniczny brak czasu:)

W moim przypadku, port jest widoczny w systemie:

Obrazek



Ponawiam prośbę o schemat, bądź pinologię złącza replikatora.

pzdr.
assist

Re: Fujitsu Siemens Lifebook S6410 - czy na złączu replikatora jest dostępny port RS


przez Google Adsense [BOT] 31 stycznia 2016, 21:06
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.