• Jaki to tranzystor N51Y N53V

#1 Jaki to tranzystor N51Y N53V


przez leinado 21 sierpnia 2015, 12:02
Witam,

Temat nie dotyczy laptopa, tylko urządzenia zbliżonego. Mam na płycie takie dwa tranzystory w obudowach SOT23 z oznaczeniami N51Y i N53V stosowane zamiennie.
Znajdują się one w układzie, który podaje napięcie 12 V na port VGA.
Chciałbym zapytać, czy może ktoś wie co to mogą być za tranzystory, żeby dobrać jakoś zamienniki.

Re: Jaki to tranzystor N51Y N53V


przez Google Adsense [BOT] 21 sierpnia 2015, 12:02

#2 Re: Jaki to tranzystor N51Y N53V


przez Vogelek23 21 sierpnia 2015, 12:28
Przykład: http://www.diodes.com/datasheets/ZXTN5551FL.pdf
Warto by było jednakże, abyś podał markę i model urządzenia, bądź w ostateczności wykonał fotografię płyty w miejscu, gdzie są te tranzystory - to być może znacznie uprościłoby nam tę zgadywankę.

#3 Re: Jaki to tranzystor N51Y N53V


przez leinado 21 sierpnia 2015, 12:53
Ten link już mi wystarczy.
Sam model płyty nic nikomu nie powie, to nie są popularne urządzenia.
Poniżej zdjęcie płyty z tranzystorami, o które pytam i opisem napięć na ich wypowadzeniach.
Taki mam efekt jak podepnę przewód VGA.

Obrazek

#4 Re: Jaki to tranzystor N51Y N53V


przez Vogelek23 21 sierpnia 2015, 13:28
leinado napisał(a):Sam model płyty nic nikomu nie powie
A ja nie pytałem o model płyty, lecz o markę i model urządzenia. Ponadto, skąd możesz wiedzieć, czy oznaczenie płyty coś komuś powie, czy nie? Czyżbyś był jedynym elektronikiem na świecie, naprawiającym omawiane urządzenia?

leinado napisał(a):Taki mam efekt jak podepnę przewód VGA.
A jaki efekt jest bez podłączonego przewodu VGA?

#5 Re: Jaki to tranzystor N51Y N53V  [ROZWIĄZANY]


przez leinado 15 października 2015, 07:56
Tranzystory to Mosfety SI2305 DS_SOT-23 według informacji od producenta.
bez podpiętego przewodu było 12V na 9 pinie. Wymiana tych tranzystorów rozwiązała problem

Re: Jaki to tranzystor N51Y N53V  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 15 października 2015, 07:56

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.