• Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp

#321 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez koloboro 7 marca 2015, 13:18
Witam
Program sprawuje się bardzo dobrze. Brakuje mi tylko tego że nie pamięta ostatnich ustawień, chodzi mi o ustawienia dolnego podgrzewacza. Zdarzyło mi się zapomnieć postawić ptaszka w opcji dolnego podgrzewacza. A i podczas zczytywania wszystkich profili wyskakuje błąd na piątym profilu. Ale to nie jest jakoś szczególnie uciążliwe. Zazwyczaj korzystam z pojedynczego zapisu lub odczytu. Myślę czy dało by się zrobić taką zależność aby można było ustawić maksymalną różnicę temperatury dolnej i górnej, której program by pilnował żeby nie przekroczyć. Bo przy różnych płytach czasem dół trochę wolniej idzie i trzeba korygować tym mnożnikiem.
Ogólnie kawał dobrej roboty.

Re: Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez Google Adsense [BOT] 7 marca 2015, 13:18

#322 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 9 marca 2015, 05:49
koloboro napisał(a):Witam
Program sprawuje się bardzo dobrze. Brakuje mi tylko tego że nie pamięta ostatnich ustawień, chodzi mi o ustawienia dolnego podgrzewacza.Zdarzyło mi się zapomnieć postawić ptaszka w opcji dolnego podgrzewacza.

Program zapamięta ptaszka w momencie gdy profil będzie zapisany "Zapisz"
koloboro napisał(a):A i podczas zczytywania wszystkich profili wyskakuje błąd na piątym profilu. Ale to nie jest jakoś szczególnie uciążliwe. Zazwyczaj korzystam z pojedynczego zapisu lub odczytu.

Program sekwencję sczytywania ma zbudowaną analogicznie dla każdego profilu, proponuję zmniejszyć prędkość transmisji.
koloboro napisał(a):Myślę czy dało by się zrobić taką zależność aby można było ustawić maksymalną różnicę temperatury dolnej i górnej, której program by pilnował żeby nie przekroczyć. Bo przy różnych płytach czasem dół trochę wolniej idzie i trzeba korygować tym mnożnikiem.

Jak by to miało wyglądać?

#323 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez koloboro 9 marca 2015, 08:02
Zastanawiam się nad parametrem HB, może dałoby się go w trakcie pracy profilu zmieniać aby utrzymać zadaną różnicę.

#324 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 9 marca 2015, 18:14
koloboro napisał(a):Zastanawiam się nad parametrem HB, może dałoby się go w trakcie pracy profilu zmieniać aby utrzymać zadaną różnicę.

Przecież jest taka możliwość :-)

#325 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez koloboro 9 marca 2015, 18:21
Tak, ale parametr HB w obecnej chwili pilnuje temperatury górnego promiennika aby się nie rozjechała.. A mi chodzi o to, żeby zminimalizować różnicę dołu i góry jak wystąpi.

#326 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 9 marca 2015, 18:31
koloboro napisał(a):Tak, ale parametr HB w obecnej chwili pilnuje temperatury górnego promiennika aby się nie rozjechała.. A mi chodzi o to, żeby zminimalizować różnicę dołu i góry jak wystąpi.

Rozumien, czyli zastosować "hold" dla górnego kiedy różnica>x i wyłączyć kiedy różnica<x-5 np. Czy tak?

#327 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez koloboro 9 marca 2015, 18:48
Dokładnie, ale tak się zastanawiam, że w szczytowej fazie grzania dół nie dobija do 225 st C.
Tylko zostaje na tych 200 st. Także ta funkcja musiała by działać w początkowej fazie profilu.

#328 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez raddeon 9 marca 2015, 20:19
Nie wiem czy ja dobrze rozumiem kolegów u mnie parametr HB pilnuje różnicy temperatury dołu względem góry, co pozwala na wyrównaną temperaturę z obu stron. A co do osiągnięcia wyższej temperatury przez dół to jest to niemożliwe bo tego pilnuje kontroler rex-c100. Pod tymi względami program działa ok. W sumie pod innymi też. :D

#329 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 9 marca 2015, 21:12
Żeby była jasność, odgrzanie tematu nastąpiło z dwóch powodów rozbudowanie softu do wersji PRO dla obsługi drugiego sterownika PC410- rs485 zamiast rex'a (specjalnie dla potrzeb "Tomaszz1975" - było obiecane) a zarazem podtrzymania wsparcia dla aktualnej wersji licząc zarazem na jakieś świeże pomysły.

#330 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez rippergr 2 kwietnia 2015, 19:49
Hello,
I am try to connect your software with ahci ir6000 but there is always no connection.
I tried with 9600 and 19200 and 7 & 8 bit parity but no luck.
I am using the latest version 2.3.1
With my other software I can connect fine.
Can someone help me?

#331 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez bganoob 20 kwietnia 2015, 06:00
i am having issues with the program, testing on ir6000 it works with the scotle curve program but when i use this version i get com error or machine is not plugged in

#332 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez barrrrrman 27 czerwca 2015, 16:29
Mam pytanie, jest opcja żeby programik zaadaptować pod androida ?

#333 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 29 lipca 2015, 19:02
rippergr napisał(a):Hello,
I am try to connect your software with ahci ir6000 but there is always no connection.
I tried with 9600 and 19200 and 7 & 8 bit parity but no luck.
I am using the latest version 2.3.1
With my other software I can connect fine.
Can someone help me?


Give me screen with controller prameters

-- Dodano: środa, 29 lip 2015, 18:04 --

barrrrrman napisał(a):Mam pytanie, jest opcja żeby programik zaadaptować pod androida ?
Możliwość jest lecz czy to ma sens ?

-- Dodano: środa, 29 lip 2015, 18:15 --

bganoob napisał(a):i am having issues with the program, testing on ir6000 it works with the scotle curve program but when i use this version i get com error or machine is not plugged in
You probably have a new version of the controller that has a different transmission algorithm UART I need a controller for testing. If anyone interested could send a preview packet from uart data I can try add support new version controller.

#334 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez pawel80 9 sierpnia 2015, 23:54
Program testowany ostatnio na Windows 10 64Bit, działa prawidłowo i bez jakichkolwiek problemów.

#335 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez barrrrrman 13 sierpnia 2015, 12:15
Witam myślę że pod androida dla niektórych była by to fajna sprawa,ja na przykład często używam Tableta i przy stacji dobrze by się sprawdzało więcej miejsca by było :-)

#336 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez tolo99 17 sierpnia 2015, 22:13
Witam
Myślę że pomysł z adaptacją programu na androida to byłby dobry sposób na oszczędzenie miejsca na warsztacie.
Pozdrawiam

#337 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez cyborgctm 18 sierpnia 2015, 01:18
Pomysł z androidem ciekawy, tylko jak podłączyć RSa pod MicroUSB ?

#338 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez pawel80 18 sierpnia 2015, 02:37
Np. przez Bluetooth, nawet na posiedzeniu w toalcie, na Andku można by kontrolować profil. ;)

#339 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez cyborgctm 18 sierpnia 2015, 09:42
No proszę, kolejny gadżet do warsztatu ;)
Kable utupać za maszyną, tablecik w rączkę .... no bajka :)

PS.
Ja już więcej od maszyny nie odejdę w trakcie profilu - raz z daleka nie zauważyłem, że termopara się uniosła (tak na 1-2 mm) i skutki były opłakane (obserwowałem wskazania - były ok), dopiero jak zaczęło śmierdzieć i coś "pykać" zorientowałem się co się dzieje.
Także "posiedzenie" w trakcie profilu odradzam

#340 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez koloboro 18 sierpnia 2015, 14:20
Zgadzam sie z przedmówcą. Nie odstepuję maszyny na krok. Wrazie jakiegoś błędu pomiaru temperatury, skutki opłakane.

Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez Google Adsense [BOT] 18 sierpnia 2015, 14:20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.