• Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez gavron04 19 marca 2015, 18:54
Witam. Dysk sam z siebie przy przerzucaniu plików (maks 100mb) się zawiesił, przestał działać. Aktualnie po podpięciu wyskakuje komunikat "aby używać dysku musisz go najpierw sformatować (...)".

W komputerze jest wykrywany jako "dysk lokalny".

SMART:

Obrazek

W zarządzaniu dyskami jest wykrywany, jako 931,51GB, RAW, zdrowy (partycja podstawowa). Wolne miejsce 931,51GB. Mimo, że na tym dysku są pliki.

W Parted Magic wyrzuca komunikat po próbie wejściu na dysk:

Obrazek

Czy jest jakaś szansa, żeby uratować dane?

Pozdrawiam

Re: Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez Google Adsense [BOT] 19 marca 2015, 18:54

#2 Re: Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez piter58 19 marca 2015, 21:04
Spróbuj programem "testdisk" trochę to potrwa, ale powinien sobie poradzić.

#3 Re: Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez gavron04 19 marca 2015, 21:10
Którą opcję mam wybrać?

[ Analyse ] – jeśli chcemy odzyskać utraconą partycje
[ Advanced ] – zmiana typu partycji, naprawa boot sektora, podejrzenie zawartości partycji z możliwością kopiowania plików, odzyskiwanie usuniętych plików oraz stworzenie obrazu dysku.
[ Geometry ] – zmiana geometrii dysku
[ Options ] – opcje aplikacji
[ MBR Code ] – naprawa Master Boot Record

Wybrałem Analyse, pokazało, że nie wykryło żadnej partycji, kliknąłem quick search i mam takie coś:
Obrazek

#4 Re: Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez dominik555 19 marca 2015, 21:24
Wciśnij ENTER i sprawdź czy masz Deeper Search. Jak tak to wybierz i spokojnie na noc zostaw :)

#5 Re: Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez gavron04 19 marca 2015, 21:25
Po Analyse i Search mam to co na screenie. To jest dysk zewnętrzny na USB (3.0) więc na 99% jest jedna partycja. Odpaliłem Deeper Search. Jak już zakończy to co kliknąć, żeby przywrócić całość tj, żeby dysk działał?

Aktualnie:

Obrazek

#6 Re: Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez dominik555 19 marca 2015, 21:32
Znalazł partycje na quick searchu. Zrób od nowa, weź analyse, potem Enter i Write.

#7 Re: Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez gavron04 19 marca 2015, 21:35
Czyli tego:

Obrazek

Dalej nie ciągnąć? Kliknąć stop, odpalić program od początku, analyse, enter i write?

Jakiś błąd był na 5402/111/28 <lba=86790150>

#8 Re: Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez dominik555 19 marca 2015, 21:56
Przerwij. Zobaczymy czy po Quick Search odzyska.

#9 Re: Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez gavron04 19 marca 2015, 22:02
Przerwałem, od nowa dałem analyse, write, zresetowałem laptopa i nic. Nadal ten sam problem.

Po kliknięciu STOP (przerwaniu) miałem:

Obrazek

Zostawić do rana na Deeper Search?

#10 Re: Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez arvika 19 marca 2015, 22:04
Na początek kopia posektorowa. Potem zabawy z programami, bo będzie płacz. Jak mniemam partycja NTFS była? Co pokazuje DMDE?

#11 Re: Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez gavron04 19 marca 2015, 22:08
Kopię mogę zrobić tym programem?

Obrazek

Obrazek

Z innych miejsc też dać screeny?

Do plików na dysku przez DMDE mogę się dostać. Czyli teoretycznie jest szansa na przywrócenie funkcjonalności dysku wraz z partycją i danymi?

Re: Seagate Backup Plus Portable Drive 1TB - nie można wejść na dysk.


przez Google Adsense [BOT] 19 marca 2015, 22:08
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.