• Odzyskanie danych z karty SDHC - scalenie plików mov

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Odzyskanie danych z karty SDHC - scalenie plików mov


przez SELLKOM 16 stycznia 2015, 23:42
Witam, otóż trafiła do nas karta (32GB) z aparatu NIKON na odzyskanie danych po pełnym skasowaniu (nie formacie karty).
Karta posiadała już założoną nową strukturę katalogów i "kilka zdjęć".
Dane odzyskanie Ontrack'iem, opcja DELETED.
Rozmiar odzyskanych danych koło 12GB, pliki jpg odzyskane w 95% - kilka przeplotów ale to się zdarza.
Natomiast problem wystąpił z plikami mov. Na powiedzmy 30 plików (rozmiar średni koło 100mb) tylko kilka a dokładnie 4 pliki da się poprawnie odtworzyć, pozostałe pliki pomimo zachowania "teoretycznie" poprawnej wielkości nie dają się odtworzyć w żadnym znanym mi programie. Co ciekawe wygląda to tak jakby nagłówek był w osobnym pliku, gdyż w odzyskanych plikach zaraz obok "dużego" pliku występuje "mały" średnia wielkość 96kb i to w nim jest zwarta informacja o długości, rozdzielczości,itd., oczywiście wszystkie pliki są w rozszerzeniu mov.

Nadmienię, że nie mam już opcji ponownego przeskanowania karty SD, więc zostaje mi praca tylko na tym co udało się odzyskać.

Programy użyte - bez sukcesu.
VLC, WMP, Remo Repair MOV - dla mnie to jakiś fake.

Zrzut ekranu z danymi poprawnego pliku
Obrazek

Prozę o pomoc.

Re: Odzyskanie danych z karty SDHC - scalenie plików mov


przez Google Adsense [BOT] 16 stycznia 2015, 23:42

#2 Re: Odzyskanie danych z karty SDHC - scalenie plików mov


przez arvika 17 stycznia 2015, 00:53
Przede wszystkim powiedz mi dlaczego użyłeś chyba najgorszego programu do odzyskiwania danych jaki jest na rynku, do tego koszmarnie drogi?

Z opisu wnioskuję że popełniłeś kolejny błąd i nie wykonałeś w pierwszej kolejności kopii karty - w ten sposób możnaby działać z tym dalej (opis jak to wykonać jest na forum). Z plików które wyciągnałeś nic już raczej nie zrobisz, one są źle odzyskane (wina programu najprawdopdoobniej i nadpisanie części danych).

Wystarczyło użyć np. darmowego ZAR.

#3 Re: Odzyskanie danych z karty SDHC - scalenie plików mov  [ROZWIĄZANY]


przez SELLKOM 21 lutego 2015, 16:10
Problem rozwiązany, pomogło narzędzie firmy Grau.
Warunkiem było posiadanie pliku referencyjnego z prawidłowym nagłówkiem.
Wszystkie pliki mov zostały poprawnie scalone.

Re: Odzyskanie danych z karty SDHC - scalenie plików mov  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 21 lutego 2015, 16:10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.