• Forum zwooooolniło?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale dozwolone jest wyłącznie zgłaszanie problemów, błędów czy też propozycji usprawnień, związanych bezpośrednio z forum Elvikom.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.

#1 Forum zwooooolniło?


przez matisblu 4 grudnia 2014, 18:14
Witam
Od kilku dni forum strasznie wolno "chodzi" od razy napisze że sprawdzona na kilku komputerach i u kilku dostawców internetu.
Tylko ja tak mam? Czy coś się dzieje?
Pozdrawiam

Re: Forum zwooooolniło?


przez Google Adsense [BOT] 4 grudnia 2014, 18:14

#3 Re: Forum zwooooolniło?


przez Vogelek23 15 stycznia 2015, 19:18
Niestety, dostawca hostingowy - firma HOME.pl - okazał się być bandą niekompetentnych niedouków i kombinatorów.

Jakiś czas temu - w celach testowych, gdy forum wczytywało się wyjątkowo powolnie - wyłączyłem dostęp do forum na prawie godzinę. W tym czasie tylko jedna osoba była zalogowana do forum i przeglądała posty. Po godzinie forum nadal generowało błędy 503 lub strony wczytywały się po kilkanaście sekund, jednak obsługa home.pl wciąż uparcie twierdziła, że forum powoduje przekraczanie parametru MaxCGI na skutek złej optymalizacji skryptu. Na moje pytanie - jak to jest możliwe, że gdy online jest jednocześnie prawie 300 użytkowników, forum potrafi działać poprawnie, a gdy jest zalogowana tylko jedna osoba, forum działa niepoprawnie - nie uzyskałem do tej pory żadnej odpowiedzi. W zamian za to przez ostatnie kilka miesięcy byłem karmiony standardowymi odpowiedziami konsultantów, którzy non stop podawali coraz to inne przyczyny złego działania serwera (oczywiście większość problemów przypisano złej optymalizacji skryptu, choć dwukrotnie obsługa przyznała, że problem jest po stronie serwera i rzekomo został naprawiony). Na skutek tych "rzetelnych podpowiedzi" wyłączyłem ponad 70% funkcjonalności forum i skrypt działa teraz niemalże w podstawowej konfiguracji. Wygląda więc na to, że hosting za ponad 1000zł rocznie nadaje się tylko do wyświetlania obrazka "Strona w budowie". W dwóch słowach - WIELKIE GÓWNO.

Biorąc pod uwagę nieudolność "fachowców" z Home.pl, postanowiłem, że nie ma na co czekać - trzeba się przenieść jak najdalej od tej pseudo-firmy hostingowej. Zatem w najbliższym czasie mogą wystąpić przerwy w dostępie do forum, spowodowane przenosinami.

Re: Forum zwooooolniło?  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 23 stycznia 2015, 21:12

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.