• Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#521 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez pawel80 18 grudnia 2014, 01:08
Tu nie ma co generalizować, że to tylko nasza natura Polaka jest do przekrętów nauczona.
Tak jak kolega pocinas i ja uważam, że wszędzie są ludzie co mają innych w d... i nic sobie z klienta nie robią.
Ja np. ostatnio kartę graficzną na eBay do naprawy kupiłem od angielskiego serwisu (jak to się później okazało).
Po opisie ładnie to sprzedawca napisał, a mianowicie karta kolegi nierozkręcana itp. itd. komputer się z nią nie włącza, oczywiście dodał, że zwrotu nie uznaje.

A tak ta karta nie rozkręcana przez ów serwis ładnie w środku wyglądała.

[url=https://www.elvikom.pl/obrazki/_f/f_0024473.jpg]Obrazek[/url]

Oczywiście napisałem do sprzedawcy i nie chodziło mi tu o pieniążki (choć mało nie kosztowała) tylko o zaufanie i dotrzymanie danego słowa pisanego ;). Skoro opis przedmiotu nie jest zgodny prosiłem o zwrot całkowity kosztów. On natomiast ładnym angielskim, żebym czytał ze zrozumieniem karta sprzedawana jako uszkodzona i na części i szmalu nie odda.
Oczywiście eBay, jak i wszystkie korporacje na tym świecie o jednostce zazwyczaj zapominają, jak i po stronie kupującego nie stoją murem, bo ci również oszukują.
Pan sprzedawca olał mnie całkowicie i nie miał zamiaru polubownie tego zakończyć, jak to z oszustami bywa, zapomniał on natomiast o tym, że na maile i wiadomości trzeba odpisywać, a nie ściemę pisać. Pieniążki w całości odzyskane i trwało to 2 tygodnie, bo takie są procedury.

Konkluzja tej opowieści to i dla sprzedających oraz tych, co kupują, pewnie i Allegro ma podobne systemy ochrony kolega adam1114 masz pełne uzasadnienie być oburzony na sprzedawcę.
Z tym negatywem to można powiedzieć, że strzelił sobie w stopę, bo stracił co najmniej jednego konsumenta, a i zapewne więcej. Odnośnie do straty twojej reputacji, to chyba twój klient, tak czy inaczej, do najlepszych nie należy, skoro nie potrafi zrozumieć, że ty czarodziejem również nie jesteś.

Re: Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Google Adsense [BOT] 18 grudnia 2014, 01:08

#522 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez adam1114 18 grudnia 2014, 01:25
Ja klienta poniekąd rozumie, przyjechał z Niemiec, chciał laptopa taniej naprawić w Polsce, ja po wycenie się podjąłem, więc hasła w stylu "że jak by wiedział to by dał komu innemu" jakiś tam sens jednak miały w tym wypadku, najgorzej, że płytę zrobiłem, brakowało tylko sprawnego procesora, a na stanie był tylko byle jaki celeron.

#523 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez pawel80 18 grudnia 2014, 01:41
Powiem ci, że z tym taniej to chyba nie tak do końca ceny ogólnie na rynkach europejskich są zbliżone, dzięki globalizacji i marketów na każdym zakręcie, gdzie "byle jakiego" nowego laptopa już za 900zł kupisz.
Dodam na koniec: dobry klient, to wyrozumiały klient. Mogłeś mu Celerona włożyć za jego zgodą, a w wakacje (zapewne na urlop do ojczyzny przyjeżdża) zamienić na lepszego i przy okazji czyszczenie laptopa ze zniżką by miał. ;)
Ok nie zaśmiecam już tego tematu bo w koszu wyląduje. :D

#524 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez martiv 18 grudnia 2014, 08:32
Proponuje aby otworzyć dział " Allegro ", w którym będziemy pisać o nieudanych transakcjach związanych z zakupem m.in układów, części elektronicznych np. płyty główne do laptopów itp. aby ostrzec ewentualnych innych potencjalnych kupców
o możliwych późniejszych problemach.

Sam w serwisie Allegro zakupiłem od użytkownika "ifcomp" płytę główną do laptopa Lenovo SL500, niestety z montażem tylko i wyłącznie przez nich samych ( nie wysyłają samych płyt i tutaj jest bubel ) co się okazało, laptop wrócił z brakiem podświetlenia obrazu, nawet nie byli skłonni przetestować laptopa, dodatkowo otrzymałem bez zasilacza, który był dołączany do przesyłki. Po reklamacji zwrócili pieniądze za towar bez kosztów przesyłek oraz odesłali laptopa do mnie do serwisu. Niestety bez kości pamięci ram oraz zaślepki od HDD. Po długiej rozmowie Pan ( zapewne właściciel ) poinformował mnie że jest zirytowany całą tą sytuacją i że robię wielkie problemy oraz poinformował mnie, że pamięci nie wysyłałem.... ciekawe, jak miałem nie wysłać, skoro bez pamięci płyta nie odpaliłaby .... i tym sposobem kupując płytę, straciłem na kosztach przesyłki, straciłem pamięci ram, zaślepkę od HDD i teraz kombinuj co na to twój klient w serwisie... a najgorszy w tym wszystkim jest czas.... Gdyby płyta klienta nie miała uszkodzonego laminatu, nie miałbym tych problemów... Koszty wysyłki jak i pamięci i inne dodatki nie są w tym najgorsze jak utrata klienta w swojej firmie i stracenie dobrego imienia firmy. Tym sposobem, był to mój ostatni zakup jakiejkolwiek części w tym portalu aukcyjnym.

#525 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez mirras84 18 grudnia 2014, 08:41
Panie i Panowie ja kupuję (jeżeli posiadają to co chcę) w diolucie diolut.pl
Sklep mam stosunkowo blisko odbieram osobiście, są dobrze wyposażeni i jak na razie 100% uczciwi

#526 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez mar244 18 grudnia 2014, 13:22
martiv napisał(a):Sam w serwisie Allegro zakupiłem od użytkownika "ifcomp" płytę główną do laptopa Lenovo SL500, niestety z montażem tylko i wyłącznie przez nich samych ( nie wysyłają samych płyt i tutaj jest bubel ) co się okazało, laptop wrócił z brakiem podświetlenia obrazu, nawet nie byli skłonni przetestować laptopa, dodatkowo otrzymałem bez zasilacza, który był dołączany do przesyłki. Po reklamacji zwrócili pieniądze za towar bez kosztów przesyłek oraz odesłali laptopa do mnie do serwisu. Niestety bez kości pamięci ram oraz zaślepki od HDD. Po długiej rozmowie Pan ( zapewne właściciel ) poinformował mnie że jest zirytowany całą tą sytuacją i że robię wielkie problemy oraz poinformował mnie, że pamięci nie wysyłałem.... ciekawe, jak miałem nie wysłać, skoro bez pamięci płyta nie odpaliłaby .... i tym sposobem kupując płytę, straciłem na kosztach przesyłki, straciłem pamięci ram, zaślepkę od HDD i teraz kombinuj co na to twój klient w serwisie... a najgorszy w tym wszystkim jest czas.... Gdyby płyta klienta nie miała uszkodzonego laminatu, nie miałbym tych problemów... Koszty wysyłki jak i pamięci i inne dodatki nie są w tym najgorsze jak utrata klienta w swojej firmie i stracenie dobrego imienia firmy. Tym sposobem, był to mój ostatni zakup jakiejkolwiek części w tym portalu aukcyjnym.



Kolego akurat mieszkam w mieście gdzie ten użytkownik ma swój salon, nie miłe podejście do klienta, ogólnie chamska obsługa, wciskanie kitu, więcej mówić nie będę bo nie wypada :)

#527 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Folxs 13 stycznia 2015, 09:34
Witam (moje opinie o PC-LOTUS [Nick allegro: dor-kom]) - NIE POLECAM, ODRADZAM!
Na wszystkich aukcjach na allegro mają układy oznaczone jako "nowe", co wprowadza w błąd - i w aukcji można przeoczyć napis "Stan: Refurbished" <- po angielsku "ODNOWIONY / ODŚWIEŻONY", a po polsku wiadomo, że to zreballowany SZAJS z wadą fabryczną, który zdjęli z płyty klienta, i zamiast wyrzucić do kosza próbują wcisnąć komuś za cenę nowego minus około 10% żeby uśpić czujność.

Nie offtopując - NIE MA MOWY o pomyłce w opisie, bo każda aukcja wygląda tak samo, napisałem do nich e-mail - oczywiście nie odpisali ;)

PRÓBA ŚWIADOMEGO OSZUSTWA, WYŁUDZENIA PIENIĘDZY.

[url=https://www.elvikom.pl/obrazki/_f/f_0024773.jpg]Obrazek[/url]

#528 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez adam1114 13 stycznia 2015, 10:54
Też kiedyś zwróciłem na to uwagę, że stan nowy a w opisie refub, choć akurat intel to nawet refub może działać ok, jednak z drugiej strony intele drogie nie są, warto kupować nowe.

#529 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez martiv 13 stycznia 2015, 15:05
Z powodu tego, że mój dostawca nie posiadał mojego układu, który chciałem kupić, postanowiłem
zakupić układ u użytkownika PCService24 w serwisie All-gro ... Układ nie kosztował mnie dużo bo koło 110zł
z wysyłką dokładnie ATI 216-0752001 wczoraj zamawiałem, dzisiaj z rana otrzymałem pocztą i już jest zamontowany w laptopie
klienta....i działa :-) co najlepsze, dają 6 miesięczną gwarancję pisemną na układ a jak coś jest nie tak, to wystarczy odesłać im sam układ bez płyty.... Na tą chwilę jestem zadowolony zobaczymy jak będzie dalej :-) w sumie ciekawy sposób gwarancji , wysyłka samego układu... wszędzie dają 1 miech albo 3 miesiące i to trzeba wysyłać całą płytę... zaczyna mi się pomału podobać ta firma.

#530 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Vogelek23 13 stycznia 2015, 17:07
martiv napisał(a):Na wszystkich aukcjach na allegro mają układy oznaczone jako "nowe", co wprowadza w błąd
W czym więc problem zgłosić jego aukcje do Allegro?

Folxs napisał(a):PRÓBA ŚWIADOMEGO OSZUSTWA
Mimo faktu, że istotnie ten sprzedający wprowadza ludzi w błąd, to na Twoim miejscu powstrzymałbym się od takich publicznych inwektyw. Zamiast tego, należy po prostu zgłosić aukcję jako sprzeczną z zasadami Allegro, a także nie kupować nic od tego sprzedawcy, skoro nie potrafi on odpisać na proste zapytanie mailowe.

Jednakże i tak znajdą się naiwni, którzy - zaślepieni niższą o 10% ceną - nie zauważą wcale tego niuansu. A potem będą mieli niezbyt słuszne pretensje do sprzedawcy, że dostali przekulkowanego kapcia, zamiast nowy układ. Taka już nasza - ludzka - natura. Jesteśmy bardzo podatni na wszelkie obniżki cen, promocje itd. To bardzo często przysłania zdrowy rozsądek.

#531 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez gkrz67 10 kwietnia 2015, 19:06
Mam pytanie, czy ktoś kupował ostatnio układ MCP67MV-A2 i czy ma jakiegoś pewnego dostawcę. Pozdrawiam.

#532 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Edek 10 kwietnia 2015, 19:29
Basia

#533 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez gkrz67 11 kwietnia 2015, 07:53
Wiem że Basia, ale czy mają pewne, czy ktoś brał. Układ prawie 3 stówki, zarobię ( albo i nie) na tym może ze 120, a gwarancję trzeba dać na więcej niż miesiąc. Gdybym miał więcej roboty ( czyt. dochodu) to bym się nie szczypał. Dlatego pytam. Ech, rozpisałem się :roll:

#534 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez 4goth 11 kwietnia 2015, 08:15
Kupowałem - wszystko jest w porządku. Cena niestety odstrasza, ale klient płaci więc problemu nie ma :)

#535 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez morph 11 kwietnia 2015, 08:56
gkrz67 napisał(a):Wiem że Basia, ale czy mają pewne, czy ktoś brał. Układ prawie 3 stówki, zarobię ( albo i nie) na tym może ze 120, a gwarancję trzeba dać na więcej niż miesiąc. Gdybym miał więcej roboty ( czyt. dochodu) to bym się nie szczypał. Dlatego pytam. Ech, rozpisałem się :roll:



W tym tygodniu kupowałem ten układ u "Basi", od wczoraj chodzi bez problemu w Asus'ie F5N. Układ dość drogi ale pewne źródło.

#536 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Edek 11 kwietnia 2015, 09:24
gkrz67 napisał(a):Wiem że Basia, ale czy mają pewne, czy ktoś brał. Układ prawie 3 stówki, zarobię ( albo i nie) na tym może ze 120, a gwarancję trzeba dać na więcej niż miesiąc. Gdybym miał więcej roboty ( czyt. dochodu) to bym się nie szczypał. Dlatego pytam. Ech, rozpisałem się :roll:

Kupiłeś u Basi kiedyś coś "niepewnego".

#537 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez gkrz67 11 kwietnia 2015, 10:30
Wielkie dzięki, też muszę go wsadzić do F5R. U Basi kupuję rzadko, częściej w Hawku. Dzięki jeszcze raz. Pozdrawiam.

#538 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez martiv 12 kwietnia 2015, 10:58
gkrz67 napisał(a):Mam pytanie, czy ktoś kupował ostatnio układ MCP67MV-A2 i czy ma jakiegoś pewnego dostawcę. Pozdrawiam.


Często kupuje w sklepie PCService można ich znaleźć na naszym portalu aukcyjnym. Nigdy nie trafił mi się jakiś szlif, czy uszkodzony układ, zresztą udzielają 6 miesięcznej gwarancji a w przypadku problemów, taki układ po prostu wysyłasz do nich.
Nie trzeba wysyłać płyty głównej, tylko wylutować układ, ciekawy sposób gwarancji za to ich cenię :-)

#539 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez gkrz67 12 kwietnia 2015, 12:36
Często kupuje w sklepie PCService można ich znaleźć na naszym portalu aukcyjnym


Czy to ten sam PCservice, któremu na allegro zawiesili konto ?

#540 Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez martiv 12 kwietnia 2015, 16:04
Dokladnie to PCService24

Re: Układy - gdzie można kupić i gdzie nie warto tracić czasu.


przez Google Adsense [BOT] 12 kwietnia 2015, 16:04
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.