• Lenovo X1 Carbon. Interfejs dysku.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Lenovo X1 Carbon. Interfejs dysku.


przez Forest 5 grudnia 2014, 11:41
Witam,
mam problem z rozpoznaniem interfejsu dysku w tym laptopie. Producent mówi, że to jest mSata. Zamówiłem adapter z mSata do SATA ale okazało się, że złącze dysku jest znacznie mniejsze choć są do siebie bardzo podobne. Poniżej zamieszczam zdjęcie dysku. Będę wdzięczny za podanie nazwy tego interfejsu bo przeszukanie wszystkich adapterów na znanym portalu aukcyjnym nie pomogło. Pozdrawiam.
Obrazek

Re: Lenovo X1 Carbon. Interfejs dysku.


przez Google Adsense [BOT] 5 grudnia 2014, 11:41

#3 Re: Lenovo X1 Carbon. Interfejs dysku.


przez Forest 5 grudnia 2014, 13:09
Wygląda na to, że masz rację. Jak w poniedziałek dotrze adapter to dam znać. Czasy SATA powoli odchodzą. Trzeba przystosować się do nowości:).

#4 Re: Lenovo X1 Carbon. Interfejs dysku.


przez gavron04 5 grudnia 2014, 13:20
Wymiary masz tam podane, suwmiarka w rękę i pomierz :) M.2 to jest następca mSATA

#5 Re: Lenovo X1 Carbon. Interfejs dysku.


przez Forest 10 grudnia 2014, 13:39
Zgłupiałem dziś zupełnie. Na stronie producenta szukając po nazwie dysku wyszukałem, że interfejs to M.2 NGFF w formacie 2280. Znalazłem adapter. Dziś do mnie dotarł i efekt jest na zdjęciu...



[url=https://www.elvikom.pl/obrazki/_f/f_0024378.jpg]Obrazek[/url]

Re: Lenovo X1 Carbon. Interfejs dysku.


przez Google Adsense [BOT] 10 grudnia 2014, 13:39
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.