• Asus X550CC rev.2.0 - brak napięcia +VCORE

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Asus X550CC rev.2.0 - brak napięcia +VCORE


przez bogus1313 16 września 2014, 23:15
Brak napięcia +VCORE. Po załączeniu pobór prądu 210mA. Wszystkie pozostałe napięcia prawidłowe, ładowanie baterii prawidłowe. Bios podmieniony ze strony z opisem 100% OK. KB8517 wymieniony, przetwornica +VCORE RT8885A też, klucze sprawdzone. CPU_VRON_PWR na RT8885 obecne. Nie można wyłączyć wyłącznikiem power. Proszę o sugestie. Dołączam schemat przetwornicy.

// Poprawiono pisownię (interpunkcja).
// Vogelek23




Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Asus X550CC rev.2.0 - brak napięcia +VCORE


przez Google Adsense [BOT] 16 września 2014, 23:15

#2 Re: Asus X550CC rev.2.0 - brak napięcia +VCORE


przez Vogelek23 17 września 2014, 00:22
Ponieważ przetwornica RT8885 zasila tutaj rdzeń procesora wlutowanego w płytę, proszę w pierwszej kolejności zmierzyć (i podać) rezystancje (w stosunku do masy i oczywiście bez podłączonego zasilania) od strony kluczy oraz od strony CPU przy odlutowanych cewkach przetwornicy +VCORE. Czy napięcie +VGFX_CORE jest wytwarzane prawidłowo?

#3 Re: Asus X550CC rev.2.0 - brak napięcia +VCORE


przez bogus1313 17 września 2014, 00:27
Rezystancja mierzona na cewkach zasilania procesora do masy 12om , po zdjęciu cewek była to wartość rzędu Kom .

#4 Re: Asus X550CC rev.2.0 - brak napięcia +VCORE


przez pawel80 17 września 2014, 00:30
Drugie co możesz sprawdzić, to czy aby na pewno wszystkie napięcia dochodzą do mostu,
0,2A to trochę mało.

#5 Re: Asus X550CC rev.2.0 - brak napięcia +VCORE


przez Vogelek23 17 września 2014, 00:52
A co z napięciem +VGFX_CORE?

Skoro na linii +VCORE nie ma przeciążenia, w kolejnym kroku proszę zmierzyć (przed i po włączeniu):
  • składowe stałe w punktach P_VCORE_BST1 (n. 43) oraz P_VCORE_BST2 (n. 51),
  • występowanie impulsów BOOTSTRAP w punktach P_VCORE_LX1 (n. 45) oraz P_VCORE_LX2 (n. 49).
Do tych pomiarów proszę z powrotem zalutować cewki przetwornicy.

#6 Re: Asus X550CC rev.2.0 - brak napięcia +VCORE


przez 2informaticos 17 września 2014, 01:16
Check resistors from pins 2 and 41 (TON) of RT8885; sometime get corroded...
Be aware, in some boards their values are 820K. However, you can test with 200K.

#7 Re: Asus X550CC rev.2.0 - brak napięcia +VCORE


przez bogus1313 17 września 2014, 14:08
Nie mam schematu tego modelu , ale mierząc napięcia na kondensatorach mostka E317B104 jest 3.4v, 1.05v, 1.55v, 1.8v.-
+VGFX_CORE brak , vcore jest tylko jedna cewka rezystancja pomiędzy cewkami +VGFX_CORE a VCORE wynosi 33om .
P_VCORE_BST1 pin 43 5.1v P_VCORE_BST pin 51 5.1v brak przebiegów na RT8885A .
Rezystory łączące z pinem 2 i 41 RT8885 wartości prawidłowe.Mierząc napięcie na kondensatorach procesora wynosi 1.05v.

#8 Re: Asus X550CC rev.2.0 - brak napięcia +VCORE


przez greg464 18 września 2014, 03:08
Jeszcze raz sprawdziłbym BIOS.
Może z innego źródła i dedykowanego dokładnie do tej płyty.

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.