• DFI MI P55-T36 - brak komunikacji z procesorem

#1 DFI MI P55-T36 - brak komunikacji z procesorem


by Mike19 14 November 2012, 20:28
Witam,
posiadam płytę główną DFI LanParty MI P55-T36, procesor Intel G6950 oraz pamięć Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz, DDR3, CL(9-9-9-24), XMP (CML8GX3M2A1600C9).

2dni temu sytuacja wyglądała tak:
Problem polega na tym że płyta zawiesza się lub samoczynnie restartuje przy zajęciu 2slotów pamięci. Nie da się nawet wejść w biosa przy włożonych 2 kościach bo płyta wcześniej robi restart. Po włożeniu jednej kości w obojętnie który slot wszystko działa jak należy, kości pamięci są nowe. Biosa zaktualizowałem do najnowszej wersji, nie przyniosło to żadnego rezultatu. Płyta posiada w specyfikacji obsługę do 8GB ramu więc problem nie leży raczej tutaj. Próbowałem coś zmieniać w biosie ale problem bez zmian.
Przy teście memtest86+ nie pokazują nie wyskakują błędy ale za każdym razem program się zawiesza przy 2% - film poglądowy https://www.youtube.com/watch?v=1IjW6dtcnls

Po sprawdzeniu wszystkich sposobów jakie znam i nie naprawieniu problemu, stwierdziłem że procesor źle leży w podstawce i któryś pin pewnie nie styka i stąd te błędy z pamięcią. Z racji że widać było że płyta główna jest trochę wygięta w miejscu montażu procesora pomyślałem że właśnie pewnie tak jest, coś nie styka w podstawce. Zrobiłem najgłupszą rzecz w życiu, poluzowałem tą ramkę trzymającą procesor, odpiąłem ją, czyli procesor leżał w podstawce i na nim ramka ale bez docisku. Odpaliłem to żeby sprawdzić i wyświetlacz kodów post na płycie tylko mrugnął a następnie zgasł. Teraz jest tak cały czas, przy włączeniu płyty wyświetlacz tylko mrugnie jakąś jedną liczbą i ciemność. Nie ma komunikacji między procesorem a płytą.
https://www.youtube.com/watch?v=abIZMQfPOtg - film poglądowy, wyświetlacz tylko mrugnie i gaśnie, kiedyś wyświetlał cały czas jakąś liczbę

Jak już się nawet nie da odzyskać płyty to przynajmniej chciałbym wiedzieć czy procesor jest dalej w 100% sprawny, lub może padł właśnie procesor a płyta działa. Czy ktoś jest z okolic między Żyrardowem a Warszawą ma procesor lub płytę pod s1156 i jest skory pomóc :) ? Lub być może jakiś serwis podjąłby się diagnozy lub naprawy?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Re: DFI MI P55-T36 - brak komunikacji z procesorem


by Google Adsense [BOT] 14 November 2012, 20:28

#2 Re: DFI MI P55-T36 - brak komunikacji z procesorem


by falkon40 3 July 2014, 18:29
Witam
Temat z 2012r. i jak sobie Mike19 rozwiązał problem
RAM lub Procesor niekompatybilny z Płytą główną ?

Mike19 wrote:posiadam płytę główną DFI LanParty MI P55-T36, procesor Intel G6950 oraz pamięć Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz, DDR3, CL(9-9-9-24), XMP (CML8GX3M2A1600C9).

Mike19 wrote: Płyta posiada w specyfikacji obsługę do 8GB ramu więc problem nie leży raczej tutaj. Próbowałem coś zmieniać w biosie ale problem bez zmian.


Z opisu płyty DFI LANParty MI P55-T36 LGA 1156 Intel P55 Mini ITX

wynika "Memory Standard DDR3 1600(O.C.)/1333/1066"

- może wystarczy umieścić jedną kość 4GB na płycie głównej ustawić pierw taktowanie jednej kości z zegarem 1333MHz następnie zapisać w Biosie ustawienia wyłączyć komputer i umieścić druga kość 4GB, czyli do pary "Dual Channel" 2x4GB.
Jak dalej resetuje się PC to może to być wina RAM, których plyta główna nie obsługuje.

Re: DFI MI P55-T36 - brak komunikacji z procesorem


by Google Adsense [BOT] 3 July 2014, 18:29

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.