• Układy montowane w fabrykach: Jak to ma działać?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale zamieszczamy wszystko, z czego można się pośmiać - dowcipy, rysunki, zdjęcia, linki itd.
2. Pośmiać się - to nie znaczy naśmiewać się ani wyszydzać. Pamiętajmy zatem o godności drugiego człowieka.
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych (z tego nie da rady się pośmiać), a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
4. Staramy siem pisadź poprawnom polrzczyznom ;)
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Układy montowane w fabrykach: Jak to ma działać?


przez pawel80 3 maja 2014, 21:55
Witam.
Postanowiłem założyć ten temacik, żeby dzielić się w nim i pokazać, jaka jest kontrola jakości w fazie produkcji układów, jak i w halach montażowych.
Mamy już na forum temat odnośnie naszych napraw, to przyda się rzut oka na płyty prosto od producenta, nie naprawiane wcześniej. :D

Dell XPS L701X

Obrazek
Obrazek

Jako wzmianka wspomnę, że radiator nie był odkręcany od nowości, a termopad spod HM ma ładnie odbite te kratery, co ciekawe laptop w dalszym ciągu działa, nie ma to jak kosmiczna technologia.

Kolejny ciekawy układ w Toshiba C850D w lewym dolnym rogu mamy milimetrowy krater, na radiatorze pasta odciśnięta oczywiście w kształcie układu i razem z wybrzuszeniem na kraterek. :D

Obrazek

Toshiba już nie miała tyle szczęścia, trzeba było wymienić CPU, aby zobaczyć poprawny obraz.

Re: Układy montowane w fabrykach: Jak to ma działać?


przez Google Adsense [BOT] 3 maja 2014, 21:55

#2 Re: Układy montowane w fabrykach: Jak to ma działać?


przez rogervin 6 maja 2014, 20:33
Kiedyś trafił mi się Asus K52 z podobnym przypadkiem. Notebook nie uruchamiał się, zero reakcji. Otworzyłem, zdjąłem chłodzenie i oto co zobaczyłem. Fabrycznie nałożony kapton nachodził na rdzeń... Chłodzenie nie dolegało idealnie do rdzenia, przez co procesor się "usmażył". Po wymianie CPU notebook wstał.

Obrazek
Obrazek

Re: Układy montowane w fabrykach: Jak to ma działać?


przez Google Adsense [BOT] 6 maja 2014, 20:33
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.