• Urwane pady na płycie xbox 360

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Urwane pady na płycie xbox 360


przez lekolorado 26 sierpnia 2013, 15:44
Witajcie. Chciałem wymienić kulki mojemu xbox'owi. Niestety wyszło na to że dałem za mało topnika, ponieważ nie doszedł on do końca i po prostu po ściągnięciu układu tam gdzie były urwane pady po prostu nie doszedł topnik. Dokładnie na środku. Poradźcie mi czy muszę to jakoś naprawić czy po prostu wystarczy jak wlutuje układ?

// Zdjęcie usunięte. Zaasdy wklejania obrazków: viewtopic.php?f=238&t=27402

Re: Urwane pady na płycie xbox 360


przez Google Adsense [BOT] 26 sierpnia 2013, 15:44

#2 Re: Urwane pady na płycie xbox 360


przez WIOLAD 26 sierpnia 2013, 16:48
Z tej płyty raczej już nic nie będzie.
Wyczyść porządnie i wrzuć zdjęcie.

#3 Re: Urwane pady na płycie xbox 360


przez lekolorado 26 sierpnia 2013, 18:06
Obrazek

#4 Re: Urwane pady na płycie xbox 360


przez novitech 27 sierpnia 2013, 07:07
Gołym okiem widać co i jak. Lutuj układ.

#5 Re: Urwane pady na płycie xbox 360


przez lekolorado 27 sierpnia 2013, 10:00
To nie są urwane pady? Mi się wydaje że na prawo od środka u góry jest już taki brązowy i wydaje mi się, że jest uszkodzony. Zalutowałem układ, niestety robię na podgrzewaczu aoyue 853a, nie wiem dlaczego nigdy nie wyginało mi tak płyt xboxów jak tego. Środek zapadł się na dół a boki poszły do góry. Pod układem były kulki ołowiowe co oznacza że był już robiony reballing. Po zalutowaniu błąd 0020.

#6 Re: Urwane pady na płycie xbox 360


przez morph 27 sierpnia 2013, 10:46
lekolorado napisał(a):To nie są urwane pady? Mi się wydaje że na prawo od środka u góry jest już taki brązowy i wydaje mi się, że jest uszkodzony.


Witaj

Tam na pewno nie masz pada (raczej musi być) i w górnym pierwszym rzędzie też po lewej stronie brakuje (ze zdjęcia nie widać czy używany)

#7 Re: Urwane pady na płycie xbox 360


przez lekolorado 27 sierpnia 2013, 21:52
Czyli normalnie nie mogę stawiać układu?

#8 Re: Urwane pady na płycie xbox 360


przez McMarycha 31 sierpnia 2013, 16:49
Jeżeli płyta sie tak wygina to juz nawet nie masz co próbować. 0020 to brak/uszkodzone gpu więc możliwe że już płyta do wywalenia.

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.