English Polski Русский
FORUMDESC_DESKTOP_PC_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 płyta ASUS H110M-K D3 nie uruchamia się

przez rad3k 8 marca 2019, 11:42
Witam
Płyta główna: ASUS H110M-K D3 rev: 1.03
Procesor: i3 szóstej generacji
Pamięć RAM: 8GB Fury HyperX
Komputer po kilku przepięciach, płyta po włączeniu uruchamia wiatrak na procesorze i wydaje dwa razy po trzy krótkie dźwięki i na tym kończy się jej sygnalizowanie. Brak obrazu, nie próbuje załączyć monitora.
Sprawdzone na innych pamięciach i zasilaczu, procesora nie mam na podmiankę.
BIOS nie przeprogramowany bo nie posiadam wsadu - wsady ze strony producenta należałoby chyba jakoś przyciąć bo różnią się rozmiarami.

Proszę o pomoc w diagnozie.

Re: płyta ASUS H110M-K D3 nie uruchamia się

przez Google Adsense [BOT] 8 marca 2019, 11:42

#2 Re: płyta ASUS H110M-K D3 nie uruchamia się

przez marcin79 8 marca 2019, 19:00
rad3k napisał(a): wydaje dwa razy po trzy krótkie dźwięki

W biosie AMI oznacza problem z pamięcią ram, sprawdzałeś na obu gniazdach ?

#3 Re: płyta ASUS H110M-K D3 nie uruchamia się

przez rad3k 11 marca 2019, 11:02
tak, sprawdzałem również podkładałem inne kości pamięci.

#4 Re: płyta ASUS H110M-K D3 nie uruchamia się  [ROZWIĄZANY]

przez xamledyD 11 marca 2019, 11:10
Witam.
rad3k napisał(a):BIOS nie przeprogramowany bo nie posiadam wsadu - wsady ze strony producenta należałoby chyba jakoś przyciąć bo różnią się rozmiarami.

Pobierz plik ZIP z wsadem (np. wersję 2604), rozpakuj go, załaduj do programu HxD wynikowy plik *.CAP, w programie zaznacz obszar od offsetu 0 do 7FF, usuń zaznaczoną zawartość klawiszem Delete i zapisz tak zmodyfikowany plik - wówczas będziesz mógł zaprogramować nim kość BIOS.
Pozdrawiam

#5 Re: płyta ASUS H110M-K D3 nie uruchamia się

przez rad3k 11 marca 2019, 16:24
Niestety nic to nie dało. Podejrzewam uszkodzoną płytę główną. Naprawiać się nie opłaca tej płyty.

Re: płyta ASUS H110M-K D3 nie uruchamia się

przez Google Adsense [BOT] 11 marca 2019, 16:24

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.