• Pierwsza naprawa telefonu, od czego zacząć.

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Pierwsza naprawa telefonu, od czego zacząć.


przez lomcio 17 listopada 2023, 00:36
Witam. Trafił do mnie Samsung a20e, nie zalany, nie włącza się oraz nie reaguje na ładowarkę. Będzie to moja pierwsza naprawa telefonu, od czego zacząc taką naprawę, w których miejscach mierzyć napięcia itd?

Re: Pierwsza naprawa telefonu, od czego zacząć.


przez Google Adsense [BOT] 17 listopada 2023, 00:36

#2 Re: Pierwsza naprawa telefonu, od czego zacząć.


przez Vogelek23 17 listopada 2023, 17:23
Tego typu tematów nie poruszamy w dziale PIASKOWNICA - naprawa smartfona to nie są podstawy elektroniki, tu jest potrzebna zarówno solidna wiedza teoretyczna, jak i specyficzne narzędzia oraz części zamienne i elementy na podstawienie/wymianę. To ostatnie tyczy się zresztą wszystkich urządzeń elektronicznych. Dodatkowo, każda usterka jest specyficzna a każda konstrukcja inna, toteż nie istnieją jednolite punkty pomiarowe dla wszystkich modeli telefonów, dostępnych na rynku.

Niemniej jednak, podstawa to miernik napięcia i prądu, dostosowany do złącza ładowania w telefonie, oraz oryginalna ładowarka - należy sprawdzić, jaki jest pobór prądu i czy telefon ładuje w ogóle baterię. Jeśli telefon się nie uruchamia, należy wykonać tzw. "soft reset" - w przypadku większości Samsungów należy wcisnąć jednocześnie i przytrzymać przyciski VOL- oraz Power aż do pojawienia się logo. Jeśli to nie pomaga, wymagane jest otwarcie telefonu oraz szczegółowa diagnostyka, która wykracza poza tematykę tego działu.

Re: Pierwsza naprawa telefonu, od czego zacząć.


przez Google Adsense [BOT] 17 listopada 2023, 17:23
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.