• Perełki Elektrody :)

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale zamieszczamy wszystko, z czego można się pośmiać - dowcipy, rysunki, zdjęcia, linki itd.
2. Pośmiać się - to nie znaczy naśmiewać się ani wyszydzać. Pamiętajmy zatem o godności drugiego człowieka.
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych (z tego nie da rady się pośmiać), a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
4. Staramy siem pisadź poprawnom polrzczyznom ;)
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Perełki Elektrody :)


przez Vogelek23 22 marca 2011, 17:14
UWAGA! Przeczytaj zasady tego wątku!

  1. Jeśli linkowane tutaj posty/tematy są sprzeczne z regulaminem forum Elektroda.pl, należy je obligatoryjnie raportować na tamtym forum zaraz po opublikowaniu posta. Zapis ten dotyczy wyłącznie użytkowników, którzy w momencie linkowania posta/wątku mają czynne konto na forum Elektroda.pl.
  2. Z uwagi na możliwość usunięcia lub przeniesienia posta/tematu przez moderatorów forum Elektroda.pl (np. na skutek raportu), należy wkleić zrzut ekranowy interesującego nas fragmentu dyskusji (oczywiście zgodnie z instrukcją: viewtopic.php?f=129&t=15277).
  3. W przypadku braku konta, o którym mowa w p. 1, należy podać w treści posta informację o tym fakcie, w postaci przykładowego dopisku: "Nie mogę zaraportować" lub "Nie mam konta na Elektrodzie". Ułatwi to nieco pracę tamtejszym moderatorom oraz nie będzie prowokowało ich komentarzy w tym wątku (prócz tych wesołych ;) ).
  4. Powyższe zasady wchodzą w życie z dniem 5 maja 2012 roku.


-----------

Notatka moderacyjna:
Post edytowany - niektóre z poniższych odpowiedzi mogą nawiązywać do treści, których nie ma już w tym poście.

Re: Perełki Elektrody :)


przez Google Adsense [BOT] 22 marca 2011, 17:14

#2 Re: Perełki Elektrody :)


przez oneeye 22 marca 2011, 17:22
Jako zboczenie zawodowe dodam:

- Gdzie są moderatorzy?! Przecież tego posta nie da się normalnie przeczytać, tak razi błędami.

Oj Łukasz, masz takie doświadczenie, a nie wiesz, że laminat w tych Quantach jest z domieszką kauczuka? Tylko dyski twarde pozostały teraz twarde. Zresztą nie mogą zmienić im obudowy na bardziej elastyczną, bo musieliby zmienić nazewnictwo. Za duże koszty.

#3 Re: Perełki Elektrody :)


przez Vogelek23 22 marca 2011, 17:29
Są już przecież dyski SSD - Soft State Drive ;)
Te są chyba bardziej elastyczne w przypadku nadepnięcia, czy tak?

#4 Re: Perełki Elektrody :)


przez Usunięty Użytkownik 1038 22 marca 2011, 17:59
Tu duże znaczenie na rodzaj krzesła. Jeśli Teściowa zrzuci z miękkiego - to tylko zasilacz, jak z twardego - to dysk. Krzesło Ci wszystko powie

#5 Re: Perełki Elektrody :)


przez Lakier88 22 marca 2011, 18:03
Spotkało się dwóch wartych sobie. Autor tematu też napisał to tak, że co człowiek, to może być inna interpretacja. Temu kolesiowi co radzi wymienić dysk, pewnie przyszło do głowy, że ogólnie laptop działa, tylko system się nie ładuje, co wywnioskował z "system nie odpala".

Ogólnie to bardziej mnie irytuje inny typ użytkowników elektrody, bo z takich to można się pośmiać przynajmniej :)

#6 Re: Perełki Elektrody :)


przez Vogelek23 22 marca 2011, 18:18
Lakier88 - przypominam, że to jest dział "Na Wesoło", a nie "Na Irytująco" ;)

#7 Re: Perełki Elektrody :)


przez AdamStar 22 marca 2011, 18:58
Nie jestem przekonany czy to na pewno usterka dysku, podejrzewam coś poważniejszego. Myślę że zepsuł się laptop i to jego należy wymienić ;)

#8 Re: Perełki Elektrody :)


przez Usunięty Użytkownik 402 22 marca 2011, 19:05
Myślę że to wstrząs mózgu, złamań nie widzę, więc dojdzie do siebie.

#9 Re: Perełki Elektrody :)


przez mrKoval 22 marca 2011, 19:38
Nie boicie się, że i na to forum zacznie wchodzić coraz więcej osób z problemami a nie dysponujących wiedzą i sprzętem żeby skorzystać z konkretnych i fachowy podpowiedzi?

Mam na myśli sytuację:

Pytanie:
"Asus F3 - wiatrak kręci ale nie widzę Windowsa na ekranie, co zrobić? Słyszałem że mogło paść coś prostego."

Odpowiedź:
"Ze swoją zerową wiedzą, najlepiej zanieś do dobrego serwisu zanim coś więcej zepsujesz."

Riposta:
"Wsadźcie sobie taką poradę. To nie może być trudne! Kolega mówił mi że da się szybko naprawić opalarką ale nie wiem w którym miejscu a wy nie chcecie mi pomóc...."

#10 Re: Perełki Elektrody :)


przez Usunięty Użytkownik 1038 22 marca 2011, 20:11
mrKoval napisał(a):Nie boicie się, że i na to forum zacznie wchodzić coraz więcej osób z problemami a nie dysponujących wiedzą i sprzętem żeby skorzystać z konkretnych i fachowy podpowiedzi?(...)"


Miałem dziś taki przypadek. Klient przynosi w kawałkach hp Dv9XXX w pudełku - każda częśc oddzielna. Ponieważ brakowało obrazu na matrycy podgrzał hotem...północ - (klej nie ruszony :) ). Podłączyliśmy, posty idą, prąd prawidłowy, - ewidentna grafika. Bluczek przekazał to klientowi... a ten na to parafrazując:
- "to dalej sobie poradzę... zabieram sprzęt".
Na stwierdzenie, o zapłacie za diagnozę... odpowiedź:
" a za co... tyle to ja sam wiedziałem".
Niestety Bluczek podał diagnozę zanim klient podpisał dokumenty przyjęcia na serwis i nic nie mogliśmy zrobić.

Tak, że nie tylko na forum jest ryzyko diagnozy - w serwisie też ;)

#11 Re: Perełki Elektrody :)


przez mrKoval 22 marca 2011, 20:32
Młoda para przyniosła Toshibę 8100 (kilka lat temu). Uszkodzona matryca, znalazłem na aukcji taką, doliczyłem podatek, VAT, swoją robociznę i telefonicznie podałem diagnozę z wyceną.
Przyszli na drugi dzień mówiąc: "pan chce 350 a my taką matrycę znaleźliśmy na aukcji za 150zł, zabieramy sprzęt!".

Myśleli, że żyją w komunizmie czy jak...

#12 Re: Perełki Elektrody :)


przez grisza69 22 marca 2011, 22:55
mrKoval napisał(a):.......Myśleli, że żyją w komunizmie czy jak...


Co jak co ale w komunizmie z tymi rzeczami było fantastycznie...... ;) oczywiście z pozycji Serwisu .... polecam oglądnąć KLIK

#13 Re: Perełki Elektrody :)


przez oneeye 22 marca 2011, 23:10
mrKoval napisał(a):Nie boicie się, że i na to forum zacznie wchodzić coraz więcej osób z problemami a nie dysponujących wiedzą i sprzętem żeby skorzystać z konkretnych i fachowy podpowiedzi?

(...)

Riposta:
"Wsadźcie sobie taką poradę. To nie może być trudne! Kolega mówił mi że da się szybko naprawić opalarką ale nie wiem w którym miejscu a wy nie chcecie mi pomóc...."


Oj nie nie nie! Niedoczekanie. Mam na takich delikwentów cały arsenał zabawek moderacyjnych. Większość z Was nie widzi prób pisania tego typu postów. Co trzeci temat/post "niebieskich" jest odrzucany tylko z powodu masy błędów ortograficznych. Choć taki temat zostawiłbym, ba, nawet bym go przykleił w dziale "Na Wesoło".

#14 Re: Perełki Elektrody :)


przez greg464 22 marca 2011, 23:51
Najbardziej rozbawił mnie na elektrodzie wątek, całkiem poważny ale mniejsza o szczegóły.
Po kilkunastu postach stanęło na tym, że najprawdopodobniej uszkodzone BGA pod mostkiem.
Gość zabrał się więc do wymiany.
Po jakimś czasie napisał, że niestety poległ na rozbieraniu obudowy.

#15 Re: Perełki Elektrody :)


przez tomerrro 23 marca 2011, 08:33
Swego czasu był też wątek na EL gdzie gościowi z HP DV6 poradzono podgrzanie grafiki suszarką do włosów, bo: " masz prawdopodobnie zawilgocony układ grafiki " ;)

#16 Re: Perełki Elektrody :)


przez tronic1 23 marca 2011, 08:44
Hm, ja głównie siedzę na Elektrodzie ale nie ma to znaczenia bo problem dotyczy chyba wszystkich forów technicznych. Zauważyłem taką tendencję, manierę, że każdy może wszystko naprawić. Gostek, z jego wypowiedzi wynika że zielony jak szczypiorek, nie potrafi zmierzyć napięcia baterii ale ma niewzruszoną wiarę że potrafi naprawić laptopa czy desktopa. Gołym okiem widać że miałby problem ze złożeniem latarki. Takie życie. Se la vi.

#18 Re: Perełki Elektrody :)


przez greg464 31 marca 2011, 23:51
Oj zdarza się, grafika mu się przegrzała i wyparowała ot co.
A już bez grafiki wiadomo więcej się nie uruchomił.

#19 Re: Perełki Elektrody :)


przez grisza69 1 kwietnia 2011, 09:40
LAZY napisał(a):Problem może nie z elektrody, lecz kolega mnie rozbawił tym co napisał i tym co pokazał.
http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-f3-f3sv-uszkodzona-i1539143263.html
Cena adekwatna do zawartości na płycie


Dla mnie to jest normalne oszustwo nadające się do zgłoszenia do właściwych organów.

#20 Re: Perełki Elektrody :)


przez kamil198405 1 kwietnia 2011, 10:16
Niestety nic się na to nie poradzi. Ja ostatnio kupiłem hp tx1000 z brakiem obrazu, nigdy nie naprawiany. Okazało się iż grzana była cała płyta, dysk uszkodzony matryca uszkodzona, pamięci walnięte jedynie obudowa była ładna zapłaciłem 500 zł i jedynie zasilacz wykorzystam.

Re: Perełki Elektrody :)


przez Google Adsense [BOT] 1 kwietnia 2011, 10:16
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.