FORUMDESC_TV_AUDIO_VIDEO_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Panasonic TX-37LX85P Nie uruchamia się

przez wozik 8 stycznia 2018, 17:11
Witajcie
Trafił do mnie Pnasonic TX-37LX85P. Telewizor nie uruchamia się, jedyne co można zaobserwować to migająca dioda standby. Napięcia obecne. Ktoś z Was spotkał się z taką przypadłością?
Płyta główna: TNP8EAL90
Zasilacz: TNP8EPL90

#2 Re: Panasonic TX-37LX85P Nie uruchamia się  [ROZWIĄZANY]

przez xamledyD 8 stycznia 2018, 21:14
Witam.
Czy ta dioda miga w jakiejś sekwencji, czy jest to miganie ciągłe?
Czy słychać przekaźnik przy podłączeniu do prądu lub próbie uruchomienia?
Jeśli to jest ciągłe miganie, może ono sugerować uszkodzenie inwertera.
Pozdrawiam

#3 Re: Panasonic TX-37LX85P Nie uruchamia się

przez wozik 9 stycznia 2018, 15:54
Witam
Miganie ciągłe, i słychać przekaźnik. W inwerterze wymieniłem kondensatory ale bez zmian.

#4 Re: Panasonic TX-37LX85P Nie uruchamia się

przez wozik 12 stycznia 2018, 14:45
A więc po wymianie inwertera na sprawny telewizor wstał i działa bez problemu. Uszkodzone okazały się trafka inwertera, niestety nie do kupienia. Dzięki za pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.